Top stories: اندونزی تحقیقات تنش علوم-نور و بودجه و جدید از تلسکوپ شبکه

از چپ به راست: ULET IFANSASTI/STRINGER/گتی ایماژ, کارولین BREHMAN/CQ-رول تماس INC./گتی ایماژ, بین المللی برج رصدخانه/NSF ملی نوری مادون قرمز ستاره شناسی آزمایشگاه تحقیقاتی/هاله

آتش سوزی محقق تبعید و در حال رشد در میان شکاف بین دولت اندونزی و دانشمندان

در چه برخی از محققان به عنوان نشانه ای از رشد تنش بین دولت اندونزی و جامعه علمی, فرانسوی, چشم انداز بوم شناس دیوید Gaveau شد اخراج از این کشور پس از زندگی وجود دارد برای 15 سال است. Gaveau یک پژوهش مرتبط با مرکز بین المللی تحقیقات جنگل نمی خواهد اظهار نظر در مورد دلایل خروج خود را. اما برخی از همکاران می گویند این تصادفی نیست که این اتفاق افتاد ماه بعد از این مرکز به چاپ خسارت برآورد از اندونزی 2019 آتش سوزی که به مراتب بیش از دولت خود اعداد.

مغلوب ساختن پیشی جستن جدید کاهش بودجه تمام اما یک مورد علاقه چند برنامه های علوم

برای چهارمین سال متوالی رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرده است که کاهش قابل ملاحظه در تحقیقات فدرال صرف. آن دیگر خبری است که رئیس جمهور می خواهد عمیق به کاهش بودجه از موسسه ملی بهداشت و درمان بنیاد ملی علوم و علم برنامه ها در وزارت انرژی و ناسا. و در سال های گذشته کنگره را رد کرد و طرح های مشابه حتی با دادن برخی از سازمان قابل توجهی افزایش می دهد. اما مغلوب ساختن پیشی جستن 2021 درخواست بودجه به ارمغان می آورد به تمرکز واضح تر چه دولت او ارزش در سراسر چشم انداز تحقیقات—و آنچه در آن نمایش ها به عنوان بی اهمیت است.

بزرگ تلسکوپ پیوستن به شکار برای چیزهایی که به فلش در شب

ماه گذشته آشکارسازهای موج گرانشی برداشت امواج در فضا زمان از یک کیهانی تحولات ناگهانی و عمده است: ممکن است ادغام یک سیاه چاله با یک ستاره نوترونی یک رویداد هرگز قبل از دیده می شود. تلسکوپ در سراسر جهان swiveled به سمت آشکار منبع—از جمله برای اولین بار تلسکوپ بزرگ ساخته شده توسط پویا در نرم افزار برنامه ریزی. شبکه های جدید در حال حاضر به ستاره شناسان “یک راه کاملا جدید برای مشاهده جهان است.”

دانشمندان کشف ویروس با تشخیص ژن

ویروس ها برخی از اسرار آمیز ترین موجودات بر روی زمین است. آنها در میان جهان ریزترین موجودات مختلف و از آنجا که هیچ کدام می تواند به زنده ماندن و تکثیر بدون میزبان برخی از دانشمندان سوال که آیا آنها حتی باید در نظر گرفته شود ، در حال حاضر دانشمندان کشف کرده اند که هیچ به راحتی قابل تشخیص ژن و آن را در میان عجیب ترین از تمام ویروس های شناخته شده.

ماموریت غیر ممکن ؟ که مدیر مبارزه برای جلوگیری از یک بیماری همه گیر بدون توهین چین

زمانی که Tedros Adhanom Ghebreyesus به عنوان مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در ماه جولای سال 2017 او بلند پروازانه to-do list: هشدار جهانی از سلامت اثرات تغییر آب و هوا کمک 1 میلیارد نفر از مردم پیدا کردن پوشش بهداشت و درمان و اصلاحات در سازمان است. تمام شده است که در لاهه به مراتب بزرگتر چالش—مبارزه مرگبار کرونا ويروسی است که از چین در سراسر جهان در یک سرعت شگفت آور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر