Topological مواد بهتر از طریق کوانتومی حرکت های دوره ای

دانشمندان در دپارتمان انرژی آزمایشگاه ایمز را کشف کرده اند که استفاده از ارتعاشی حرکت در یک دوره ای به شیوه ای ممکن است کلیدی برای جلوگیری از نتايج کارهای ديگران مقايسه شده مورد نظر الکترون متحده است که می تواند پیشرفته محاسبات کوانتومی و spintronics امکان پذیر است.

برخی از topological مواد عایق در خود را به صورت فله اما دارای الکترون-انجام رفتار در سطح خود. در حالی که تفاوت در رفتار این سطح الکترون چیزی است که باعث می شود این مواد خیلی امیدوار کننده برای برنامه های کاربردی فن آوری آن را نیز ارائه یک چالش: گسترش تعاملات بین سطح الکترون ها و مواد فله متحده می تواند باعث الکترون پراکنده از نظم پیشرو به اصطلاح “topological شکست.” آنها در حال محافظت شده توسط هر “خود به خودی” تقارن.

“عایق توپولوژیک است که می تواند به حفظ مداوم چرخش قفل شده است و در حال حاضر در سطوح خود که فروپاشی نامیده می شوند ‘تقارن محافظت می شود که دولت قانع کننده برای چند دستگاه انقلابی و مفاهیم در محاسبات کوانتومی و spintronics” گفت: Jigang وانگ آزمایشگاه ایمز فیزیکدان و دانشگاه ایالتی آیووا استاد. “اما topological تفکیک با توجه به سطح-به صورت فله جفت طولانی ایستاده علمی و مهندسی مشکل است.”

وانگ و محققان همکار در زمان یک رویکرد متناقض به نام پویا تثبیت کننده با استفاده از یک تراهرتز میدان الکتریکی به درایو تناوبی اتمی ارتعاشات یعنی ارتعاشی انسجام در مدل topological insulator بیسموت-سلنیوم Bi2Se3. این فوق العاده “نوسانات” در واقع enhanced protected topological متحده ساخت الکترونیکی excitations دیگر زندگی می کردند.

قیاس چنین پویا ثبات است که به صورت دوره ای رانده Kapitza آونگ شناخته شده توسط برنده جایزه نوبل پیتر Kapitza که در آن وارونه و در عین حال پایدار جهت است که زمانی با تحمیل یک به اندازه کافی بالا-فرکانس ارتعاش آن نقطه محوری است. در شیوه ای مشابه اضافی پویا ثبات را می توان با رانندگی کوانتومی دوره حرکات از شبکه.

“ما نشان دادن پویا ثبات در topological ماده به عنوان یک جهانی جدید دکمه تنظیم است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تقویت محافظت کوانتومی حمل و نقل گفت:” وانگ معتقد است که این کشف دارای پیامدهای گسترده برای استفاده از این مواد برای بسیاری از علمی و فن آوری رشته مانند اختلال تحمل کوانتومی اطلاعات و ارتباطات برنامه ها و چرخش مبتنی بر lightwave کوانتوم الکترونیک.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/آزمایشگاه ایمز. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر