گردشگران مطرح ادامه داد: خطر انتقال بيماري به در خطر انقراض گوریل های کوهستانی

محققان در دانشگاه اوهایو منتشر کرده اند یک مطالعه جدید در همکاری با اوگاندا دانشمندان هشدار می داد که انسان محل در خطر انقراض گوریل های کوهستانی در معرض خطر انتقال بیماری در طول گردشگری مواجه است.

کوه گوریل (Gorilla beringei beringei) گونه در معرض خطر هستند از میمون بزرگ تنها در شرق آفریقا است. بیش از 40 درصد از 1,059 کوه گوریل است که باقی می ماند در این سیاره امروز اقامت در Bwindi غیر قابل نفوذ پارک ملی در جنوب غربی اوگاندا و این میمون قلب رو به رشد صنعت گردشگری است که انگیزه خود را از ادامه حمایت می کند. اما نزدیکی بین انسان و گوریل ها در طول گردشگری برخوردهای ارائه مستند خطرات برای انتقال بيماري.

گوریل های به خصوص مستعد ابتلا به بیماری های عفونی است که انسان تاثیر می گذارد و عفونت های تنفسی شایع ترین ها هستند و باعث تا 20 درصد از مرگ ناگهانی در گوریل. بر این اساس اوگاندا حیات وحش سازمان توسعه قوانین برای حفاظت از سلامت گوریل ها, محدود کردن هر معتاد گوریل گروه به یک ساعته سفر در روز توسط یک گروه از بیش از هشت گردشگران است. قوانین فعلی تاکید می کند که انسان باید حفظ هفت متر (یا بیشتر) فاصله از گوریل ها در همه زمان ها است که در صورت عدم وجود باد است که حداقل فاصله ایمن برای جلوگیری از عطسه قطرات حمل ذرات عفونی.

تعدادی از مطالعات انجام شده در طول سال باید مستند شده است که همه گروه های تور احترام هفت متری.

در یک مطالعه جدید منتشر شده در مرزهای بهداشت عمومیدانشگاه اوهایو محققان مستند توریستی-گوریل فاصله در طول 53 گوریل treks در طول سال های اخیر گردشگری در فصل بالا در Bwindi غیر قابل نفوذ پارک ملی. آنها گزارش می دهند که اگر چه 96% از قبل از سفر جلسات انجام شده توسط پارک رنجرز با تاکید بر نیاز به حفظ بیشتر از هفت متر بشر-گوریل فاصله هفت متر فاصله از قانون نقض شد و در بیش از 98% (از 52 53) از تورهای مورد بررسی در این مطالعه است. با استفاده از مشاهده داده های جمع آوری شده در دو دقیقه فواصل در طول گوریل-مشاهده گردشگری برخورد محققان مستند که حدود 70 درصد از تمام مشاهدات صورت گرفت و در فاصله کمتر از یا برابر با هفت متر است.

“اگر چه من تا به حال شنیده گردشگران گرفتن بیش از حد نزدیک به گوریل من تا چه حد از مشکل” مشاهده مطالعه همکاری نویسنده دامن وبر یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مطالعات زیست محیطی برنامه در دانشگاه اوهایو که تحقیقات انجام شد و در حال حاضر عضو ارشد پژوهش در دانشگاه اموری. “ما دریافتیم که هفت متر قانون نقض شد در بازدیدکننده داشته است به همه گروه گوریل معتاد در زمان مطالعه است. و در 14% از مشاهدات انسان و گوریل فاصله سه متر و یا کمتر است.”

“این امتیاز را به یک الگوی رشد از خطر است که باعث نگرانی برای حفظ طولانی مدت گوریل-مشاهده گردشگری” دکتر اشاره کرد Gladys Kalema-Zikusoka مدیر عامل حفاظت از بهداشت عمومی و همکاری نویسنده در مطالعه است. “عمل مورد نیاز است برای محدود کردن بیماری و خطرات ناشی از گردشگران مشاهده گوریل های کوهی.”

نکته مهم این پژوهشگران همچنین به بررسی فرصت ها برای بهبود گردشگری پایبندی به پارک قوانین. برای مثال بیش از 73 درصد از 243 گردشگران مورد بررسی در این مطالعه پاسخ دادند که آنها خواهد بود مایل به استفاده از اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از گوریل سلامت برای مثال در پوشیدن محافظ ماسک صورت در طول مشاهده برخورد. در واقع با پوشیدن ماسک در نظر گرفته شده است بهترین عمل در میان دانشمندان مشغول به کار در پستانداران حفاظت و اندازه گیری در حال حاضر در محل در جمهوری دموکراتیک کنگو که در آن گردشگران به طور منظم پوشیدن محافظ ماسک صورت در طول گوریل گردشگری مواجه است.

استفاده از ماسک محافظ می تواند لجستیکی و محدودیت های مالی و محققان می خواهیم که بهترین استراتژی برای تشویق گردشگران برای حفظ فاصله ایمن از گوریل. “به عنوان گردشگری را افزایش می دهد و گوریل تبدیل شدن به طور فزاینده ای معتاد به انسان حضور استراتژی های جدید مورد نیاز خواهد بود برای در معرض خطر میمون بزرگ جمعیت به رشد به آینده” مشاهده دکتر نانسی Stevens, استاد گروه علوم پزشکی در میراث College of Osteopathic پزشکی در دانشگاه اوهایو و نویسنده مسئول در مطالعه است. “خوشبختانه ما کردیم با بسیاری از روشنگری و تقویت پارک مقامات که در حال آماده به اقدام برای حفاظت از گوریل سلامت است.”

این مطالعه با حمایت Voinovich مدرسه از رهبری و امور عمومی و دانشگاه اوهایو Heritage College of Osteopathic پزشکی و نیروی انسانی در حفاظت از بهداشت عمومی اوگاندا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه اوهایو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر