یک مطالعه موردی از یک بیمار در ووهان چین نشان می دهد که ایمنی توکلیزوماب ممکن است موثر COVID-19 درمان برای بیمار و بیماران نیز باید مولتیپل میلوما و سایر سرطان خون.

گزارش منتشر شده در خون پیشرفتنیز نشان می دهد که در خون بیماران مبتلا به سرطان ممکن است غیر معمولی COVID-19 علائم.

بیمار 60 سال که مبتلا به بیماری مولتیپل میلوما در سال 2015 بود و در نگهداری درمان در بیمارستان بستری شد در ماه فوریه برای تنگی قفسه سینه و تنگی نفس است. اگر چه او را نشان نمی دهد علائم سرفه یا تب او آزمایش مثبت برای COVID-19 و بیماری خود را طبقه بندی شد شدید.

درمان با داروهای ضد ویروس و کورتیکواستروئید درمان را به طور کامل حل و فصل علائم خود را. در روز دوم در بیمارستان قفسه سینه و سی تی اسکن نشان داد که بیمار به حال زمین شیشه ای opacities در ریه های خود که مشخصه از ذات الریه. خود را در سطح اينترلوکين-6 (IL-6) و التهابی سايتوکاينی بالا بودند. پس از یکی داخل وریدی از توکلیزوماب بيمار به سطوح IL-6 کاهش یافته است. سه روز پس از توکلیزوماب درمان سینه اش تنگی حل و فصل بود; 10 روز بعد خود را CT اسکن و پاک کرده بود و او از بیمارستان مرخص شده بود.

“ما بيماران مبتلا به بدخيمیهای خونی دپرسیون ایمنی هستند که ممکن است قرار داده و آنها را در معرض خطر بالاتر برای رمان coronavirus عفونت است. چه ویژگی های COVID-19 در بيماران مبتلا به سرطان خون? آنچه که مطلوب درمان روش ؟ همه چیز ناشناخته است و این انگیزه برای این مطالعه گفت:” Changcheng ژنگ, MD, از دانشگاه علم و فناوری چین در این مطالعه منجر نویسنده.

توکلیزوماب است که معمولا مورد استفاده برای درمان توليد سيتوکين سندرم پاسخ التهابی سیستمیک رخ می دهد که در پاسخ به درمان با انواع خاصی از immunotherapies. دکتر ژنگ و تیم خود را نشان می دهد این عامل ممکن است درمان COVID-19 پرداختن به حاد پاسخ التهابی شدید و یا “cytokine طوفان” که این ویروس باعث. اما آنها با تاکید بر نیاز به تحقیقات بیشتر به پتانسیل مکانیسم عمل.

دکتر ژنگ همچنین نشان می دهد که چون بیمار بود و تنگی قفسه سینه و کمبود نفس بدون دیگر COVID-19 علائم به طور خاص سرفه و تب علائم بالینی این ویروس ممکن است به طور معمول در بیماران مبتلا به بدخيمیهای خونی.

این تیم تحقیقاتی امیدوار است در این مورد مطالعه ممکن است ارائه بینش و تحریک تحقیقات بیشتر است. “توکلیزوماب شد موثر در درمان COVID-19 در این بیمار مبتلا به مالتيپل ميلوما اما بیشتر آینده نگر و تصادفی کارآزمایی های بالینی مورد نیاز به منظور بررسی یافته های” دکتر گفت: ژنگ.

در ماه مارس سال 2020 FDA تایید يک کارآزمايی بالينی تصادفی دو سو کور کنترل شده با پلاسبو فاز سوم کارآزمایی بالینی برای ارزیابی ایمنی و اثر بخشی وریدی توکلیزوماب برای درمان بیماران با COVID-19.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط American Society of Hematology. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de