گرمسیری بیماری در قرون وسطی در اروپا اصلاح تاریخ یک پاتوژن مربوط به سفلیس

توده تدفین مشترک هستند بقایای بسیاری از طاعون شیوع بیماری که زده قرون وسطی در اروپا. تعدادی از این گورستان به خوبی مستند در منابع تاریخی اما مکان های بیشتر و قربانیان آنها شامل از دست داده اند به صفحات از زمان. در ویلنیوس, لیتوانی یک گورستان داشت در راه معمولی: کشف اتفاقی در طول یک روال شهرستان ساخت و ساز پروژه.

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله علمی, گزارش جزئیات یافته های ژنومی تجزیه و تحلیل بر روی این اسکلت قرون وسطی با پیامدهای مهم برای تاریخ سیفلیس در اروپا است.

فقط یکی دیگر از طاعون گودال ؟

“اطلاعات تاریخی در این ویلنیوس قبرستان در دسترس نیست اما دفن زمینه همراه با محل سکونت خود را در خارج از قرون وسطی در محدوده شهر با اشاره به طاعون و یا برخی دیگر از عمده بیماری های عفونی شیوع” نظرات Rimantas Jankauskas استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ویلنیوس. “به طور خاص ما نیاز به تایید از طریق تجزیه و تحلیل DNA.”

کیرستن Bos یک رهبر گروه به صورت مولکولی Palaeopathology در موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخ (MPI-SHH) در ینا آلمان است که اغلب تماس گرفته توسط باستان شناسان درخواست چنین تجزیه و تحلیل.

“طاعون یک بیماری شایع در آن زمان و اطلاعات ما از تمام DNA باستانی کار می تواند به ما در مورد چگونه از آن پخش شد می گوید:” Bos متخصص در باستان پاتوژن بازیابی DNA که منجر به زمان مطالعه است.

کار در Bos تیم, نامزد دکترا کارن Giffin زمان در تجزیه و تحلیل DNA از احتمالي قربانیان طاعون و به سرعت شناسایی پاتوژن DNA در دندان افراد مختلف.

“من خوشحال به شناسایی کرده و آنها را به عنوان قربانیان طاعون در قرون وسطی می گوید:” Giffin “اما ما می خواستیم برای دیدن اگر تکنیک های جدید ما در حال توسعه در تشخيص مولکولی پاتوژن می تواند به ما اجازه می دهد برای یادگیری هر چیزی بیشتر در مورد سلامت این جمعیت است.”

بیش از طاعون

“روش معمولی برای تشخیص پاتوژن در باستان شناسی استخوان نیاز است که شما باید برخی از ایده از آنچه شما دنبال آن هستید,” توضیح می دهد که اسکندر Herbig گروه رهبر محاسباتی Pathogenomics در MPI-SHH. “در این مورد ما اعمال نسبتا جدید فرضیه DNA غربالگری روش به جستجو برای هر گونه عوامل بیماری زا ما ممکن است قادر به شناسایی در سطح مولکولی است.

این روند باز یک راز دوم از قرن 15 قبرستان. یکی از چهار قربانیان طاعون یک زن جوان نیز نشان داد یک سیگنال ضعیف از چیزی است که به نظر می رسید مربوط به مدرن سفلیس.

“آن چشمگیر بود برای پیدا کردن اثری از این بیماری در یک تاریخی اسکلت به دلیل مولکولی خود را حفظ باستانی در استخوان شناخته شده است به مشکل” نظرات Bos.

بیماری سفلیس خانواده شناخته شده به عنوان treponemal بیماری فرض هستند که تا به حال سابقه طولانی با انسان اگر خود را استنباط تاریخچه در اروپا مملو از جنجال. نظر غالب بر آن است که اولین شیوع سیفلیس در اروپا همزمان با چارلز هشتم 1495 محاصره ناپل که در آن یک بیماری ناتوان کننده فوران میان خود پیاده و به سرعت گسترش در سراسر اروپا است. پس از شیوع این اتفاق افتاده است و فقط پس از بازگشت کلمب و خدمه خود را از اولین اطلس سفر بیشتر discussants باور سفلیس بود یک تازه وارد به اروپا است که ریشه در دنیای جدید است. اما پشتیبانی در حال رشد است به صورت یک نظریه های مختلف. افزایش تعداد متخصصان در استخوان آسیب شناسی بر این باورند که آنها باید به درستی شناسایی نمونه های از پیش 1493 سفلیس که در اروپا مشتعل است در حال بحث در مورد مدل تکامل آن است.

“ما قادر به بازسازی تحت خوبی حفظ ژنوم که برای ما تعجب, کاهش یافت و در تنوع مدرن yaws” نظرات Giffin. Yaws است که کمتر شناخته شده treponemal بیماری در درجه اول از روی پوست تاثیر می گذارد که هر دو انسان و دیگر پستانداران در, گرم, گرمسیری, محیط. “پیدا کردن آن را در شمال اروپا در اواسط قرن 15 غیر منتظره بود” او اضافه می کند.

Yaws به نظر می رسد بسیار جوان تر از ما فکر

پس yaws آلوده هر دو انسان و غیر انسان و پستانداران و برخی بر این باورند که به یک بیماری قدیمی, داشتن شده است با انسان قبل از عظیم پلیستوسن مهاجرت که ما در سراسر جهان.

“برای ما تعجب yaws ژنوم ما بازسازی شد فقط چند ژنتیکی قدم دور از جد از همه yaws گونه های شناخته شده در انسان و غیر انسان و پستانداران می گوید:” Bos. “با توجه به سن ما اسکلت قرون وسطی به نظر می رسد که همه گونه از yaws که ما می دانیم که امروز در صحنه ظاهر شد تنها در حدود 1000 سال پیش است.”

“این معانی مهمی برای تاریخ treponemal بیماری در اروپا” Bos می افزاید. “ما در حال حاضر می تواند تایید کند که yaws گردش بود در قرون وسطی در اروپا و با توجه به شباهت آن به سفلیس و اخیر آن ظهور این امکان وجود دارد که yaws کمک در برخی از راه به معروف اواخر 15th به قرن 16 شیوع است که ما به طور معمول تنها نسبت به سفلیس.”

یک احتمال این است که yaws پدید آمده در هر انسان و یا دیگر پستانداران در غرب آفریقا در هزاره گذشته و ساخته شده راه خود را به اروپا در اواسط قرن 15. اروپایی حضور در غرب آفریقا افزایش یافته و در قرن 15 را مجبور جابجایی آفریقایی به اروپا از طریق ایجاد اطلس تجارت برده. این فعالیت ها را به سرعت منتشر جدید و بسیار مسری بیماری مانند yaws.

“انیگما در مورد منشاء سفلیس هنوز باز است می گوید:” Bos “اما بیماری زیست در قرون وسطی در اروپا است که به وضوح پیچیده تر از ما فکر می کنم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de