توانایی جهان جنگل های استوایی برای حذف کربن از جو در حال کاهش است با توجه به یک مطالعه پیگیری 300,000 درختان بیش از 30 سال منتشر شده امروز در طبیعت.

جهانی همکاری های علمی رهبری دانشگاه لیدز نشان می دهد که ترس از تغییر جهان دست نخورده جنگل های استوایی از یک مخزن کربن به یک منبع کربن را آغاز کرده است.

دست نخورده جنگل های استوایی به خوبی شناخته شده به عنوان مهم جهانی کربن سینک کاهش تغییر آب و هوا با حذف کربن از اتمسفر و ذخیره سازی آن در درختان یک فرایند شناخته شده به عنوان ترسیب کربن. مدل های آب و هوا به طور معمول پیش بینی است که این جنگل های استوایی کربن نزول خود ادامه خواهد داد و برای چند دهه.

این تحلیل از سه دهه از رشد درخت و مرگ از 565 دست نخورده جنگل های استوایی در آفریقا و آمازون پیدا کرده است که به طور کلی جذب کربن به زمین دست نخورده جنگل های استوایی به اوج خود رسید و در 1990s.

توسط 2010s, به طور متوسط توانایی یک جنگل گرمسیری به جذب کربن کاهش یافته بود یک سوم. این تغییر تا حد زیادی رانده شده توسط کربن ضرر و زیان از درختان در حال مرگ است.

این مطالعه توسط تقریبا 100 موسسات فراهم می کند برای اولین بار در مقیاس بزرگ شواهدی وجود دارد که کربن جذب شده توسط جهان جنگل های استوایی در حال حاضر آغاز شده و نگران روند رو به پایین.

مطالعه منجر نویسنده Dr Wannes Hubau سابق محقق فوق دکترا در دانشگاه لیدز در حال حاضر بر اساس در موزه سلطنتی در آفریقای مرکزی در بلژیک گفت: “ما نشان می دهد که اوج کربن جذب به دست نخورده جنگل های استوایی رخ داده در 1990s.

“با ترکیب داده ها از آفریقا و آمازون ما شروع به درک که چرا این جنگل ها در حال تغییر هستند با سطح دی اکسید کربن و درجه حرارت و خشکی و جنگل دینامیک بودن کلیدی است.”

“فوق العاده دی اکسید کربن افزایش رشد درخت اما هر سال این اثر است که به طور فزاینده مقابله با اثرات منفی افزایش دما و خشکسالی است که رشد آهسته و می تواند کشتن درختان.

“ما مدلسازی این عوامل نشان می دهد که آینده بلند مدت کاهش آفریقایی سینک و آمازون نزول خود ادامه خواهد داد به سرعت در حال تضعیف است که ما پیش بینی می کنیم برای تبدیل شدن به یک منبع کربن در اواسط 2030s.”

در 1990s دست نخورده جنگل های استوایی حذف حدود 46 میلیارد تن دی اکسید کربن از جو کاهش به حدود 25 میلیارد تن در 2010s.

را از دست داد نزول ظرفیت در 2010s مقایسه با دهه 1990 است که 21 میلیارد تن دی اکسید کربن معادل یک دهه از سوخت های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای از انگلستان و آلمان و فرانسه و کانادا ترکیب شده است.

به طور کلی دست نخورده جنگل های استوایی حذف شده 17 درصد از بشر ساخته شده از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای در 1990s به کاهش تنها 6 درصد در 2010s.

این کاهش به دلیل این جنگل ها کمتر قادر به جذب کربن توسط 33% و منطقه دست نخورده جنگل کاهش یافته است توسط 19 ٪ در حالی که جهانی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای افزایش یافت توسط 46٪.

نویسنده ارشد پروفسور سیمون لوئیس از دانشکده جغرافیا در لیدز گفت: “دست نخورده جنگل های استوایی باقی می ماند حیاتی کربن سینک اما این تحقیقات نشان می دهد که اگر این سیاست ها در محل قرار داده برای ایجاد ثبات در آب و هوای زمین آن را تنها یک ماده از زمان تا زمانی که آنها دیگر قادر به جدا کردن کربن.

“یک نگرانی بزرگ برای آینده بشریت است که کربن چرخه بازخورد واقعا پا زدن در طبیعت تعویض از کاهش تغییر آب و هوا به شتاب آن است.

“پس از سالها کار در کنگو و آمازون جنگلهای ما در بر داشت که یکی از نگران کننده ترین اثرات تغییر آب و هوا است در حال حاضر آغاز شده است. این دهه جلوتر از حتی بدبین ترین مدل های آب و هوا.

“وجود دارد هیچ وقت برای از دست دادن در شرایط مقابله با تغییر آب و هوا.”

برای محاسبه تغییرات کربن ذخیره سازی این دانشمندان با اندازه گیری قطر و برآورد ارتفاع هر درخت در 565 تکه از جنگل بازگشت هر چند سال به دوباره اندازه گیری آنها. با محاسبه کربن ذخیره شده در درختان که جان سالم به در برد و کسانی که درگذشت محققان ردیابی تغییرات در ذخیره سازی کربن در طول زمان است.

پس از نهایی re-اندازه گیری نویسندگان این مطالعه با استفاده از مدل های آماری و روند در انتشار دی اکسید کربن دما و بارش برای تخمین تغییرات در جنگل کربن ذخیره سازی تا 2040.

با ترکیب داده ها از دو شبکه های تحقیقاتی جنگلها مشاهدات در سراسر آفریقا (AfriTRON) و آمازون (RAINFOR) نویسندگان نشان می دهد که آمازون نزول شروع به تضعیف اول شروع در اواسط 1990s به دنبال پایانی آفریقا غرق در حدود 15 سال بعد.

قاره تفاوت ناشی از ترکیبی از جنگل آمازون که پویا تر از آن در آفریقا و آمازون جنگل رو قوی تر اثرات آب و هوا. معمولی آمازون جنگل های در معرض دماهای بالاتر و سریع تر حرارت را افزایش می دهد و بیشتر به طور منظم و شدید خشکسالی از جنگل های آفریقایی.

Dr Hubau پروفسور لوئیس و همکاران خود را صرف سال سفر به متعدد از راه دور در زمینه سایت, از جمله گذراندن یک هفته در حفر کردن قایق رانی برای رسیدن به سلنگا پارک ملی در مرکزی, جمهوری دموکراتیک کنگو.

Dr Hubau گفت: “توانایی از جنگل ها به سرعت تغییر آب و هوا یک عنصر بسیار مهم از درک چگونه زمین عملکرد سیستم — به خصوص چه مقدار کربن جذب شده توسط زمین چقدر است منتشر شده به اتمسفر است.

“ادامه در زمین مانیتورینگ دست نخورده جنگل های استوایی است نیاز به پیگیری اثرات شتاب تغییر محیط زیست. ما به این نیاز بیش از هر زمان دیگری به سیاره ما آخرین جنگل های استوایی در معرض تهدید هستند به عنوان قبل از هرگز.”

نویسندگان برجسته است که جنگل های استوایی هنوز بزرگ مخازن کربن ذخیره سازی 250 میلیارد تن کربن در درختان خود را به تنهایی. این ذخیره سازی معادل 90 سال جهانی سوخت های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای در سطح امروز.

نویسنده مطالعه استاد Bonaventure Sonké از دانشگاه یائونده من در کامرون گفت: “سرعت و میزان تغییر در این جنگل ها نشان می دهد که اثرات آب و هوا در مناطق استوایی ممکن است شدید تر از پیش بینی.

“کشورهای آفریقایی و جامعه بین المللی باید به طور جدی سرمایه گذاری در آماده سازی به صورت مداوم اثرات تغییر آب و هوا در مناطق گرمسیری.”

نویسنده مطالعه پروفسور الیور فیلیپس از دانشگاه لیدز افزود: “برای بیش از حد طولانی مهارت ها و پتانسیل های آفریقایی و آمازون دانشمندان کم ارزش شده است. ما نیاز به تغییر این را با اطمینان کار خود را به درستی پشتیبانی می کند. آن سقوط خواهد کرد به نسل بعدی آفریقایی و آمازون دانشمندان به مانیتور قابل توجه این جنگل ها برای کمک به مدیریت و حفاظت از آنها.”

به عنوان جنگل های استوایی هستند به احتمال زیاد برای جدا کردن کربن کمتر از پیش بینی کربن بودجه و انتشار اهداف ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد به حساب برای این.

پروفسور لوئیس گفت: “فوری تهدید به جنگل های استوایی هستند زدایی ورود و آتش سوزی. این نیاز به اقدام فوری.

“علاوه بر این تثبیت آب و هوای زمین لازم است برای ایجاد ثبات کربن تعادل دست نخورده جنگل های استوایی. با رانندگی از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای به net-zero در حال حاضر حتی سریع تر از پیش بینی آن خواهد بود که ممکن است برای جلوگیری از دست نخورده جنگل های استوایی تبدیل شدن به یک منبع بزرگ از کربن به جو است. اما این پنجره امکان بسته شدن سریع است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de