تبدیل سلول به کامپیوتر با پروتئین منطق دروازه

همان ابزار اساسی است که اجازه می دهد کامپیوتر برای عملکرد در حال حاضر در حال استفاده برای کنترل زندگی در سطح مولکولی. پیشرفت پیامدهای برای آینده دارو و زیست شناسی مصنوعی.

گزارش 2 آوریل در مجله علمیک تیم به رهبری توسط دانشگاه واشنگتن دانشکده پزشکی ایجاد کرده است مصنوعی و پروتئین است که تابع به عنوان مولکولی گیت های منطقی. این ابزار الکترونیکی خود را به همتایان می توان با استفاده از برنامه رفتار سیستم های پیچیده تر.

این تیم نشان داد که طراح پروتئین می تواند تنظیم بیان ژن در داخل انسانی T-سلول. این توسعه ممکن است بهبود ایمنی و دوام آینده مبتنی بر سلول درمانی.

“Bioengineers ساخته شده اند منطق گیتس از DNA, RNA و تغییر پروتئین های طبیعی قبل از, اما این به دور از ایده آل. ما گیت های منطقی ساخته شده از de novo طراحی شده پروتئین ها بیشتر مدولار و همه کاره است و می تواند در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی پزشکی گفت:” نویسنده ارشد دیوید بیکر استاد بیوشیمی در UW دانشکده پزشکی و مدیر موسسه پروتئین طراحی شده است.

اعم از الکترونیکی یا بیولوژیکی منطق گیتس حس و پاسخ به سیگنال های از پیش تعیین شده راه. یکی از ساده ترین است و دروازه آن را به تولید خروجی تنها زمانی که یکی ورودی و دیگری در حال حاضر.

برای مثال در هنگام تایپ کردن در یک صفحه کلید با فشار دادن کلید Shift و کلید تولید an uppercase letter A. گیت های منطقی ساخته شده از قطعات بیولوژیکی هدف را به این سطح از کنترل به bioengineered سیستم.

با راست دروازه عامل در داخل سلول های زنده ورودی مانند حضور دو ملکولها یا یکی و نه دیگر — می تواند یک سلول برای تولید یک خروجی خاص مانند فعال کردن و یا سرکوب یک ژن است.

“کل آپولو 11 راهنمایی کامپیوتر ساخته شده بود از الکترونیکی و نه گیتس گفت:” منجر نویسنده زیبو چن اخیر UW دانشجوی کارشناسی ارشد. “ما موفق به ساخت مبتنی بر پروتئین و نه دروازه. آنها نه به عنوان پیچیده به عنوان ناسا راهنمایی, کامپیوتر اما با این حال یک گام مهم به سمت برنامه نویسی پیچیده بیولوژیکی مدار از ابتدا.”

استخدام یک خود بیمار سلول های ایمنی بدن در مبارزه با سرطان کار کرده است برای انواع خاصی از بیماری است. با اینحال هدف قرار دادن تومورهای جامد با این به اصطلاح خودرو-T سلول درمانی روش ثابت کرده به چالش کشیدن.

دانشمندان فکر می کنم بخشی از دلیل آن این است که با سلول T خستگی. تغییر ژنتیکی سلول های T می تواند فقط برای مدت طولانی قبل از آنها متوقف کردن کار. ممکن است یک راه در اطراف این. با پروتئین گیت های منطقی است که پاسخ به خستگی سیگنال های این تیم از UW پزشکی امیدوار به ادامه فعالیت ماشین سلولهای T.

“طولانی تر عمر سلول های T که بهتر برنامه ریزی شده برای هر بیمار به معنی بیشتر موثر پزشکی شخصی گفت:” چن.

این کار منجر شد توسط محققان در UW پزشکی موسسه پروتئین طراحی شده است. این تیم تحقیقاتی همچنین شامل بیوشیمی از دانشگاه ایالتی اوهایو دانشگاه Altius موسسه علوم پزشکی و دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه علوم سلامت/پزشکی UW. Original نوشته شده توسط ایان Haydon. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>