معلوم ترافیک گسترش مثل Coronavirus

رمان coronavirus گسترش یافته است از فرد به فرد در سراسر جهان تا بیش از حد ترافیک انتشار از طریق بزرگراه ها و مراکز شهرستان مانند یک بیماری مسری. از یک تصادف تراکم امواج از طریق یک شهرستان و در حال حاضر دانشمندان این مدل آن را اثبات کند. محققان در استرالیا, ایران و آمریکا را تغییر داده اید یک مدل مشترک برای نقشه گسترش بیماری را نشان می دهد که این آثار نیز برای توصیف گسترش ترافیک—فقط در این مورد این ماشین آلوده کردن هر یک از دیگر با ازدحام به جای آن از افراد آلوده به ویروس.

شما آنها دریافتند که در شش شهرستانها مجزا—شیکاگو و لندن و ملبورن و مونترال و پاریس و سیدنی—ترافیک گسترش بسیار مشابه. “ما می توانید محاسبه چقدر سریع گرفتگی در یک شبکه است که در واقع مستقل از جغرافیا و توپوگرافی شهر می گوید:” دانشگاه نیو ساوت ولز مهندس Meead صابری سرب نویسنده در یک مقاله جدید در ارتباطات طبیعت توصیف کار می کنند. “این می تواند در هر نقطه در جهان و پویایی گسترش بسیار مشابه است.”

بعد بیشتر در مورد چگونه است که احتمالا می تواند باشد—اما در ابتدا, اجازه دهید بحث در مورد این مدل. یک راه برای توصیف گسترش یک بیماری مانند Covid-19 شناخته شده است به عنوان یک حساس-آلوده-بهبود مدل. مستعد ابتلا به معنی گروهی از مردم که بدست بیماری قبل از و در حال حاضر می توانید بیمار; آلوده به معنی کسانی که بیمار در حال حاضر و بازیافت به معنی کسانی که مورد ضرب و شتم ام این بیماری است. به دلیل بهبود در حال حاضر در سیستم ایمنی بدن یک بیماری همه گیر تمایل به افول در طول زمان به عنوان ویروس کمتر و کمتر بالقوه میزبان در دسترس آلوده.

تطبیق این مدل برای توصیف ترافیک محققان نگاه “لینک” به جای افرادی که به معنی فیزیکی جاده ها بین هر دو تقاطع ها. (یک راه جلوگیری از لحاظ فنی دو جاده با هم اما هر جهت شمارش به عنوان یک لینک.) و به جای مطالعه بیولوژیکی علائم مانند سرفه یا تب آنها مورد مطالعه تراکم ترافیک با نام مستعار مربا که در آن اتومبیل های آهسته و برگشت تا به عنوان یک توده متراکم. “ما سه نوع مختلف از لینک ها در شبکه می گوید:” صابری. “لینک هایی که مستعد ابتلا به تبدیل شدن به تراکم لینک های که در حال متراکم و لینک های که شده است متراکم و در حال حاضر آنها در حال بهبود است.” پس از آن همان قیاس او می گوید: اما “از ترافیک چشم انداز.”

یک coronavirus-اخبار مرتبط نوک ؟ ارسال آن به ما در [email protected]

این ترافیک دینامیک در حال حاضر به خوبی درک کرد. بیایید می گویند شما در یک اتوبان. وجود دارد یک حادثه جلوتر و هر کس rubbernecking به عنوان آنها توسط درایو. هنگامی که یک فرد کاهش می یابد و اتومبیل پشت سر آنها در یک نسبتا قابل پیش بینی راه است. همه آنها به سرعت در نهایت مبادا هر ماشین با شدت بهم زدن به یکی جلوتر از آن است. اما به عنوان ترافیک میدارد تا دوباره پس از تصادف با سرعت بالا است که کمتر قابل پیش بینی است. رانندگان سرعت به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب—برخی از اسلم گاز, در حالی که دیگران با سرعت بالا به تدریج بیشتر. است که وجود دارد هیچ محدودیت: رانندگان لازم نیست به رفتار در یک راه خاص به دلیل وجود دیگر rubbernecking راننده در مقابل آنها.

به عنوان یک نتیجه از این stop-and-go پدیده تراکم گسترش مثل یک سرایت بین اتومبیل و بازیابی زمانی که حادثه پاک کردن جاده ها است. “ما موفق به نشان می دهد که بله سرایت مدل در سطح ماکروسکوپی می تواند توصیف گسترش ترافیک” صابری می افزاید. “و ما با استفاده از برخی از داده های تجربی از شش شهرستانها مختلف در سراسر جهان نشان می دهد که این در واقع جهانی است.”

اما چگونه می توانید ترافیک گسترش همان راه را در یک تودرتو شهر مانند لندن آن را به عنوان همراه منظم تر شبکه مانند یک در شیکاگو ؟ معلوم می شود که آن را در مورد خیابان طرح خود آن را چگونه از خیابان تقاطع—است که چگونه بسیاری از لینک اتصال هر تقاطع به طور متوسط.

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

در شیکاگو نسبتا منظم طرح آن است که بسیاری از تقاطع ها که در آن دو جاده یا چهار لینک ها را تامین کند. در پاریس گاهی پنج یا شش لینک ملاقات ممکن است در هر تقاطع. “اما زمانی که ما در تمام این شهرستانها—اگر چه آنها بسیار متفاوت شهری اشکال—که میانگین تعداد باقی مانده است تقریبا مشابه می گوید:” صابری. “بنابراین آن را در جایی بین دو و سه—در هر اتصال وجود دارد در جایی بین دو و سه خیابان که می آیند با هم. و به همین دلیل اگر چه topographics متفاوت هستند نتایج مشابه خواهد بود چرا که میانگین تعداد گره تقریبا مشابه برای آنها است.”

یک مدل شبیه به این می تواند کمک مسئولان شهرستان مدیریت بهتر ترافیک خود را درمان “بیماری” قبل از آن فرصتی برای گسترش یافته است. برای اضافه کردن یک اقتصادی و تاب و به استعاره “اگر شما در حال سفر کردن یک آزادراه و آن را بسیار متراکم وجود دارد یک هزینه به شما در زمان از دست رفته در هدر سوخت می گوید:” باب Pishue یک حمل و نقل تحلیلگر در ترافیک داده های شرکت Inrix که نبودم درگیر در این کار جدید. “و به طوری که مردم در آن صورت اگر هزینه است که واقعا به آنها منحرف کردن بر روی یک طرف خیابان که در آن آنها درک هزینه های خود را به کمتر. که مرتب سازی بر اساس چگونه شما ترافیک موج دار شدن است.” هزینه های آن شمع تا به عنوان سرایت از ترافیک گسترش می یابد تا زمانی که ردیف هایی از شهر هستند بیمار و بی فایده.

اما این بیماری مدل دارای چند محدودیت است. یکی این است که در حالی که جاده های آلوده می تواند با ترافیک آنها نیست و سپس توسعه ایمنی به ترافیک—ازدحام خود را ممکن است فقط به عنوان به شدت روز بعد. در حال حاضر این مدل می تواند فقط توصیف آنچه اتفاق می افتد در طول یک خاص ترافیک به اوج خود می گویند شب ساعت شلوغی. همچنین محققان یک مدل ماکروسکوپی پس از آن می توانم به شما بگویم که دقیقا کدام خیابان انباشته چقدر سریع است که تراکم است تبلیغ در سراسر شهر داده شده است. “بنابراین شما می دانید که برای مثال در طول این مدت نیمی از لینک ها در شبکه و یا 10 درصد از لینک ها در شبکه تبدیل متراکم می گوید:” صابری.

که گفت: صابری تیم می خواهم برای ایجاد یک مدل است که ارائه می دهد وضوح در سطح فردی خیابان. “ما گام بعدی” صابری می افزاید. “ما می خواهیم به گسترش این مدل بیشتر از مدل که در واقع می تواند به ما بگویید که در کدام خیابان است متراکم.”

درمان برای ترافیک می تواند چیزی به عنوان ساده به عنوان افزایش سرعت زمان بندی چراغ ها در یک منطقه داده شده در یک زمان خاص یک نوع واکسن برای جلوگیری از بیش از حد تراکم از ساختمان وجود دارد. بنابراین دفعه بعد شما در ترافیک گیر کرده می دانم که درمان ممکن است در افق.


سیمی است که ارائه دسترسی رایگان به داستان در مورد بهداشت عمومی و چگونه برای محافظت از خودتان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ثبت نام برای ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای آخرین به روز رسانی, و مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • ریاضیات از پیش بینی این دوره از coronavirus
  • چه باید بکنید اگر شما (و یا یک دوست) ممکن است Covid-19
  • ابتدا انکار و سپس از ترس: بیماران خود را در کلمات خود
  • ابزار سرگرم کننده و راهنمایی برای ماندن اجتماعی در حالی که شما در خانه گیر کرده
  • من باید توقف سفارش بسته? (و دیگر Covid-19 پرسش و پاسخ)
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>