دو گونه درخت بومی شمال شرقی یافت شده اند به ساختاری صدا برای استفاده در cross-laminated timber (CLT) — یک انقلابی نوع جدیدی از مصالح ساختمانی با پی پایداری ویژگی با توجه به تحقیقات توسط دانشگاه ماساچوست امهرست چوب مهندس.

یافته های منتشر شده در مجله مواد مهندسی عمران, نشان می دهد که این درختان — شرقی شوکران و شرق کاج سفید — می تواند حمایت از بازارهای محلی برای CLT. تولید CLT نوع توده چوب مورد استفاده برای دیوار و کف و سقف و ساخت و ساز می تواند در ایجاد شغل و بهبود روستایی و جنگلداری و اقتصاد و پشتیبانی بهتر جنگلداری مدیریت است که یک استراتژی برای پرداختن به تغییرات آب و هوا این تحقیقات می گوید.

“این آینده-پیش ساخته panelized چوب می گوید:” منجر نویسنده Peggi Clouston استاد مکانیک چوب و الوار, مهندسی در دانشکده علوم زمین و توسعه پایدار. “این بسیار کارآمد و وجود دارد به مراتب کمتر زباله از سایت ساخت و ساز. آن زمان کمتر و فشرده تر از ساختمان با بازیگران-در-محل بتن” است و یک مقدار کاهش انتشار کربن است.

Clouston رهبری در دولت از-هنر چوب ساخت و ساز تکنولوژی ابزاری در ایجاد UMass Amherst را John W. Olver ساختمان طراحی یک ویترین برای بهترین شیوه های پایداری. هنگامی که ساختار باز در سال 2017 به خانه بخش دانشگاهی و دفاتر آن در نظر گرفته شد پیشرفته ترین CLT ساختمان در کشور است. تمام CLT برای طراحی ساختمان FSC-گواهی تضمین آن را از آمد مسئولانه مدیریت جنگل که تحویل محیط زیست, مزایای اقتصادی و اجتماعی.

“ما می خواستیم به جهان نشان می دهد که چگونه برای ساخت یک معاصر توده ساختار چوب و ما در حال انجام این کار است. گروه آمده اند از عنوان دور به عنوان تایوان به آن را ببینید” Clouston می گوید.

Clouston و تیم از محققان آزمایش شرقی شوکران و شرق کاج سفید در UMass چوب مکانیک آزمایشگاه در Olver طراحی ساختمان. آنها ساخته شده از کامپوزیت پانل های ساختمان توسط چسب به هم تخته های چوبی از شوکران و درختان کاج است که رشد در منطقه است.

“ما پس از شکست آنها در قدرت-دستگاه تست برای پیدا کردن اگر آنها خواهد بود امن برای استفاده در یک دانشگاه-اندازه ساختمان” Clouston توضیح می دهد.

این پژوهشگران تجزیه و تحلیل نتایج و مقایسه آنها با مهندسی الزامات و نشان داد که هر دو گونه درخت ملاقات استانداردهای ساختمان با شرق شوکران outperforming کاج.

محور چوب از شرق شوکران کلیدی جنگل-مدیریت اولویت Clouston توضیح می دهد چرا که درختان مورد حمله قرار گرفت توسط یک حشره, شوکران ژاکت پشمی adelgid. “حشرات نمی زند چوب, اما آن را می کشد این درخت که در پنج تا 10 سال خواهد پوسیدگی و سقوط تبدیل شدن به خطرناک سوخت برای آتش سوزی جنگل ها,” او می گوید.

شرقی شوکران نیز در نظر گرفته شده است کم ارزش به دلیل آن را مستعد ابتلا به یک چوب نقص به نام حلقه لرزش و استفاده نمی شود در سبک سازه. “تبدیل این گونه خاص به CLT تبدیل بسیار کم ارزش مواد را به یک بسیار بالا-ارزش ساختمان محصول” Clouston می گوید.

شناسایی کم کربن مواد برای ساخت و ساز در حال ظهور است وزوز در میان معماران و زمان مناسب است برای تشویق CLT تولید در شرق این تحقیق نتیجه می گیرد.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ماساچوست امهرست. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de