ایالات متحده دفتر دادستان در بوستون امروز اعلام کرد این متهم چارلز Lieber صندلی از دانشگاه هاروارد دانشکده شیمی و زیست شناسی شیمی و برجسته علم محقق با ساخت یک بیانیه غلط به بازرسان فدرال در مورد وابستگی مالی به یک دانشگاه خارجی و استعداد استخدام برنامه ای در چین است.

در موارد نامربوط دادستان به طور همزمان در زمینه اتهامات علیه دو نفر از اتباع Yanqing شما و Zaosong ژنگ است که ثبت نام در برنامه تحقیقات علمی در دانشگاه ماساچوست است.

Lieber, 60, یکی از بالاترین مشخصات محققان به در گسترده دولت ایالات متحده در تلاش برای سرکوب آنچه که مقامات مدعی شده اند که یک سیستماتیک تلاش های چین را ناعادلانه استفاده از بودجه فدرال تحقیقات. دانشگاه هاروارد قرار داده او را “نامحدود” پرداخت مرخصی اداری با توجه به Harvard Crimson.

وزارت دادگستری ایالات متحده به تشریح آن اتهام علیه Lieber در آزادی مطبوعات و استشهاد ظ توسط یک مامور اف بی آی. او شده است به اتهام جاسوسی اقتصادی برای عبور همراه مالکیت معنوی. به جای اتهام بر روابط مالی Lieber توسعه یافته با Wuhan University of Technology (WUT) و چین هزار استعدادهای برنامه ابتدا در سال 2011. Lieber پنهان جنبه های آن روابط از دانشگاه هاروارد و دو آژانس های فدرال, the Department of Defense (DOD) و موسسه ملی بهداشت (NIH) است که به او داده بود کمک های مالی و دادستان ها ادعا می کنند. آنها به ویژه در اقامه Lieber ساخته اظهارات نادرست در مارس 2018 به یک DOD محقق که از او خواست در مورد روابط چین و این که او بعد از آن گمراه دانشگاه هاروارد که NIH خواسته دانشگاه در مورد روابط WUT.

با توجه به آزادی مطبوعات:

… [S]ince 2008, دکتر Lieber که در خدمت به عنوان محقق اصلی Lieber گروه تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد که تخصصی در زمینه علوم نانو دریافت کرده است بیش از $15,000,000 در اعطای کمک های مالی از موسسه ملی بهداشت (NIH) و وزارت دفاع (DOD). این کمک های مالی نیاز به افشای قابل توجه مالی خارجی و تضاد منافع از جمله حمایت مالی از دولت های خارجی و یا سازمان های خارجی است. نادانسته به دانشگاه هاروارد ابتدا در سال 2011 Lieber شد ‘استراتژیک دانشمند’ در Wuhan University of Technology (WUT) در چین شد و قراردادی شرکت کنندگان در چین هزار استعدادهای طرح از در و یا در مورد 2012 تا 2017. چین هزار استعدادهای طرح یکی از برجسته ترین چینی استعداد استخدام برنامه ای طراحی شده اند که برای جذب, جذب و پرورش در سطح بالا علمی استعدادهای درخشان در پیشبرد چین علمی و توسعه و رفاه اقتصادی و امنیت ملی است. این استعداد برنامه ها به دنبال فریب چینی در خارج از کشور استعداد و کارشناسان خارجی را به دانش و تجربه خود را به چین و پاداش افراد برای سرقت اطلاعات اختصاصی. تحت شرایط Lieber سه سال هزار استعدادهای قرارداد WUT پرداخت Lieber $50,000 تومان در هر ماه هزینه های زندگی از تا 1 ، 000 ، 000 یوآن (در حدود $158,000 تومان در آن زمان) و به او اهدا بیش از 1.5 میلیون دلار برای ایجاد یک آزمایشگاه تحقیقاتی در WUT. در بازگشت Lieber شد موظف به کار برای WUT “نه کمتر از نه ماه از یک سال و’ توسط ‘اعلام همکاری های بین المللی پروژه های پرورش معلم جوان و دکتری و برگزاری کنفرانس بین المللی[s], درخواست برای ثبت اختراع و انتشار مقالات در نام’ WUT.

شکایت مدعی است که در سال 2018 و 2019, Lieber دروغ در مورد دخالت خود را در هزار استعدادهای طرح و وابستگی با WUT. و یا در مورد, مارس 24 سال 2018 در طی یک مصاحبه با محققان Lieber اعلام کرد که او هرگز نمی خواست برای شرکت در هزار استعدادهای برنامه اما او مطمئن بود که ” چگونه چین طبقه بندی او. در نوامبر 2018, NIH نپرسید از دانشگاه هاروارد که آیا Lieber تا به حال موفق به افشای خود را پس از آن-مظنون به ارتباط با WUT و چین هزار استعدادهای طرح است. Lieber باعث دانشگاه هاروارد به دروغ بگویید NIH که Lieber ‘تا به حال هیچ انجمن رسمی با WUT” پس از سال 2012 که “WUT ادامه داد: به دروغ مبالغه’ دخالت خود را با WUT در سال های پس از آن و Lieber ‘نیست و هیچگاه یکی از شرکت کنندگان در چین هزار استعدادهای طرح است.

از اتهامات عنوان شده علیه شما ، 29 و ژنگ و 30 مربوط نیست به Lieber است. با توجه به آزادی مطبوعات:

…[Y]e است که یک ستوان از افراد ارتش آزادی بخش (PLA), نیروهای مسلح جمهوری مردم چین و عضو حزب کمونیست چین (CCP). در روادید J-1, نرم افزار یه دروغ شناسایی خودش را به عنوان ‘دانشجو’ و دروغ در مورد او در حال انجام خدمت سربازی در دانشگاه ملی دفاع تکنولوژی (NUDT) یک آکادمی نظامی کارگردان CCP. این است که بیشتر به ادعایی که در حالی که تحصیل در دانشگاه بوستون است (BU) گروه فیزیک و مهندسی پزشکی از اکتبر سال 2017 به مارس 2019, Ye ادامه داد: به عنوان یک PLA ستوان تکمیل تکالیف متعدد از PLA افسران از جمله انجام تحقیقات ارزیابی نظامی ایالات متحده در وب سایت و ارسال متحده اسناد و مدارک و اطلاعات مربوط به چین است.

… [O]n مارس 20 2019 فدرال افسران مصاحبه شما در لوگان بوستون فرودگاه بین المللی. در طول این مصاحبه ادعا شده است که شما به دروغ ادعا کرد که او تا به حال حداقل تماس با دو NUDT اساتید که عالی رتبه PLA افسران. اما یک جستجوی شما را در دستگاه های الکترونیکی نشان داده است که در جهت یک NUDT استاد بود که یک هواپیما در, سرهنگ, Ye تا به حال دیده نظامی ایالات متحده در وب سایت تحقیق نظامی ایالات متحده پروژه ها و اطلاعات وارد شده برای PLA در دو دانشمندان آمریکایی با تخصص در رباتیک و علوم کامپیوتر. بعلاوه یک بررسی از یک WeChat گفتگو نشان داد که شما و دیگر PLA رسمی از NUDT بودند همکاری در یک مقاله تحقیق در مورد ارزیابی ریسک مدل طراحی شده برای کشف اطلاعات برای کاربردهای نظامی. در طول مصاحبه یه اعتراف کرد که او برگزار شد و به رتبه ستوان در PLA و بستری او یک عضو از CCP.

در ماه آگوست 2018, ژنگ وارد ایالات متحده در یک روادید J-1 و انجام سرطان-تحقیقات سلول در Beth Israel Deaconess مرکز پزشکی در بوستون از سپتامبر. 4, 2018, به, Dec. 9, 2019. ادعا شده است که در دسامبر. 9, 2019, ژنگ سرقت 21 ویال از تحقیقات بیولوژیکی و اقدام به قاچاق آنها به خارج از ایالات متحده روی یک پرواز به مقصد چین است. فدرال ماموران در فرودگاه لوگان کشف ویال در یک جوراب داخل یکی از ژنگ را کیسه و بسته بندی مناسب. ادعا شده است که در ابتدا ژنگ دروغ به ماموران مورد مطالب خود توشه اما بعدها او به سرقت رفته بود ویال از یک آزمایشگاه در Beth Israel. ژنگ اظهار داشت که او در نظر گرفته شده را به ویال به چین به استفاده از آنها برای انجام تحقیقات در آزمایشگاه خود و انتشار نتایج تحت نام خود او.

این است که در حال توسعه داستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی