دپارتمان انرژی ایالات متحده سراسیمه به ساخت پیشرفته راکتورهای هسته ای جدید

وزارت انرژی را انتخاب شرکای صنعت برای ساخت دو نسل بعدی راکتورهای مانند نمک مذاب سرد راکتور طراحی شده توسط زمینی انرژی ایالات متحده آمریکا است.

زمینی انرژی ایالات متحده آمریکا

در آخرین تلاش برای احیای ایالات متحده را ضعیف صنعت هسته ای وزارت انرژی (DOE) با هدف انتخاب کنید و کمک به ساخت دو نمونه جدید راکتورهای هسته ای در 7 سال این سازمان هفته گذشته اعلام کرد. راکتور خواهد بود محور DOE جدید و پیشرفته و راکتور برنامه تظاهرات که دریافت خواهد کرد $230 میلیون سال مالی. هر می تواند ساخته شده به عنوان یک 50-50 با همکاری یک شریک صنعتی و در نهایت می تواند تا 4 میلیارد دلار در بودجه از سازمان حفاظت محیط زیست.

“این می تواند یک بازی تعویض می گوید:” Jacopo Buongiorno یک مهندس هسته ای در موسسه تکنولوژی ماساچوست. “آن زمان برای جامعه به رفتن از طراحی کاغذ راکتور به ساختمان تظاهرات.”

اما حتی برخی از طرفداران انرژی هسته ای شک این برنامه را تحریک ساخت و ساز تجاری جدید راکتورهای تا زمانی که گاز طبیعی و انرژی های تجدید پذیر باقی می ماند نسبتا ارزان است. “جدید می سازد نمی تواند در رقابت با انرژیهای تجدید پذیر” می گوید: رابرت Rosner یک فیزیکدان در دانشگاه شیکاگو است. “قطعا نه در حال حاضر.”

تجاری راکتورهای هسته ای عرضه 20 درصد از ایالات متحده برق قدرت و 50 درصد آن کربن و انرژی. اما ایالات متحده در صنعت هسته ای تلاش کرده است برای چند دهه. ناوگان خود را در حال حاضر شامل 96 راکتور از 113 در اوایل 1990s. بیشتر راکتورهای میله میله برای بستن و صنعت هسته ای را سهم عرضه برق است که انتظار می رود برای شروع به سقوط. با وجود که دلتنگ تصویر مهندسین ادامه داد: به منظور توسعه طرح برای پیشبرد راکتور آنها می گویند خواهد بود امن تر و کارآمد تر.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می خواهد برای نفس کشیدن زندگی جدید به صنعت هسته ای. در ماه آوریل سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد قصد دارد برای افزایش داخلی معدن اورانیوم و ایجاد یک ملی اورانیوم ذخیره. و آن را 160 میلیون دلار از $230 میلیون کنگره ارائه شده برای راکتور برنامه تظاهرات نسبت به انتخاب دو طرح ساخته شود posthaste به احتمال زیاد در سازمان حفاظت محیط زیست را در آزمایشگاه ملی آیداهو (INL).

هدف این برنامه برای جوجه کشی ایده هایی که در حال حاضر به خوبی همراه در توسعه می گوید اشلی Finan یک مهندس هسته ای و مدیر ملی راکتور مرکز نوآوری در INL. به عنوان مثال وزارت نیرو در حال همکاری با NuScale قدرت به منظور توسعه این شرکت در کارخانه ساخته مدولار کوچک راکتور که به معنی آن نیست واجد شرایط برای این برنامه جدید است. پول هم نمی خواهد به توسعه یک راکتور به نام همه کاره سریع نوترون منبع که سازمان حفاظت محیط زیست در حال حاضر شروع به آماده شدن برای ساخت در INL و آن را به عنوان یک مرکز برای مواد علوم تحقیقات.

در غیر این صورت “این است که باز تماس” Finan می گوید. “من فکر می کنم ما می بینیم بسیاری از علاقه و بسیاری از برنامه های بزرگ برای انواع مختلف راکتور انواع,” او می گوید. Buongiorno می گوید اخیر طرح تمایل به تمرکز بر روی راکتورهای که کوچکتر از استاندارد گیگاوات قدرت راکتور. استاندارد تجاری راکتور سوختگی سوخت که بین 3% و 5% شکافت پذیر اورانیوم-235 به آب گرما و رانندگی توربین های بخار. طرح های جدید می تواند گردش مبرد از قبیل نمک مذاب و سوزاندن سوخت های حاوی تا 20 درصد اورانیوم-235 که می تواند آنها را کارآمد تر.

برخی از ناظران می گویند که این طرح غیر واقعی است. سازمان حفاظت محیط زیست مقامات ممکن است در تلاش برای شناسایی بیشتر امیدوار کننده از بسیاری از طرح های متفاوت پیش بینی M. V. Ramana یک فیزیکدان در دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور. “شما مقایسه سیب و پرتقال و انگور و آلو, همه چیز,” او می گوید. 7-سال زمان قاب نیز گونه های ساده لوحی, Ramana می گوید, به خصوص به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست می خواهد راکتور به تصویب صدور مجوز بررسی در کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای که به طور معمول چندین سال طول می کشد. “پوچ به فکر می کنم آنها می توانید آن را انجام دهد.”

اما Buongiorno, یادداشت های نمونه های اولیه می تواند مجوز برای استفاده تجاری و ساخته شده و در همان زمان اگر آنها اشتراکی در وزارت نیرو تسهیلات مانند INL ساخته شده است که 52 مختلف تجربی راکتور پس از تولد خود را در سال 1949 به عنوان ملی راکتور تست ایستگاه. Finan می گوید قاب زمان است “تهاجمی” است اما به معنای خار توسعه دهندگان در کار خود را. “این یک هدف است که دشوار اما دست یافتنی است,” او می گوید: “و این است که جای مناسب برای بود.”

Ramana پرسش که آیا ایالات متحده در صنعت هسته ای را می توان نجات داد. اگر چه مسائل از برخورد با زباله و عمومی دلهره در مورد رادیواکتیویته باقی می ماند, بزرگترین مسئله مقابله با صنعت هسته ای است بالا بودن هزینه سرمایه از راکتورهای جدید که می تواند به 7 میلیارد دلار یا بیشتر. در مقرراتزدایی بازار شرکت ابزار نمی تواند چنین هزینه های سرمایه به همین دلیل است که ارزان تر انرژیهای تجدید پذیر در نهایت ممکن است جایگزین انرژی هسته ای می گوید. “این یک غروب صنعت” او می گوید: “و هر چه زودتر شما می دانیم که بهتر است.”

اما هزینه از باد و انرژی خورشیدی را صعود Rosner استدلال می کند. برق از انرژیهای تجدید پذیر واکس و دیگر کم بیاختیار و هنگامی که آنها باز به 20% یا 30% از بازار چنین intermittency آنها را به طور قابل توجهی گران تر او می گوید. هسته ای خواهد شد و سپس تبدیل به اقتصادی رقابتی و مکمل به انرژیهای تجدید پذیر به عنوان یک منبع پایدار کربن و انرژی, او پیش بینی کرد. “تا سال 2030 اگر ایالات متحده دارای یک دسته از طرح های است که به خوبی پیشرفته است که یک سرمایه گذاری خوب است چرا که در نهایت ما در حال رفتن به نیاز آن دسته از گیاهان” Rosner می گوید.

اما برای ساخت راکتور در آینده ایالات متحده نیاز به حفظ توانایی های خود را در حال حاضر Buongiorno می گوید. “اگر ما اجازه دهید کل ناوگان برود توالت و انتظار می رود که 20 سال از در حال حاضر ما می تواند به نوبه خود در هسته ای ما تخصص مانند یک سوئیچ ما توهم” او می گوید. “شما نیاز به حفظ که قابلیت.”

این چیزی است که جدید سازمان حفاظت محیط زیست برنامه با هدف انجام دهد. نامه ای از قصد به علت در ماه ژوئن و سازمان حفاظت محیط زیست با هدف انتخاب برنده طرح تا پایان سال مالی 30 سپتامبر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>