قانونگذاران ایالات متحده پرده ضخیم 100 میلیارد دلار طرح به بازسازی NSF

صورتحساب خواهد پژوهشی در بنیاد ملی علوم.

Maria B. بارنز/بنیاد ملی علوم

بنیاد ملی علوم (NSF) را جارو بازسازی—از جمله یک نام جدید یک تزریق پول نقد و مسئولیت برای حفظ رهبری جهانی ایالات متحده در نوآوری—تحت دو حزبی لوایح که به تازگی معرفی شده است در هر دو مجلس کنگره است.

بسیاری از رهبران علمی هیجان زده هستند که صورتحساب تماس برای دادن NSF اضافی 100 میلیارد دلار بیش از 5 سال برای انجام آن وظایف جدید. اما برخی نگران این قانون اگر تصویب می تواند سازش NSF تاریخی ماموریت برای کشف مرزهای دانش بدون توجه به ممکن است برنامه های کاربردی تجاری.

بی مرز قانون (S. 3832) پیشنهاد عمده سازماندهی مجدد از NSF ایجاد یک فناوری ریاست است که در مدت 4 سال رشد می کنند به بیش از چهار برابر اندازه کل آژانس موجود 8 میلیارد دلار بودجه است. NSF خواهد بود تغییر نام ملی علوم و فناوری پایه و اساس هر دو علم و فن آوری اسلحه خواهد بود به رهبری معاون گزارش به NSF مدیر. (NSF در حال حاضر دارای یک معاون مدیر; شکاف شده است پر نشده پس از 2014.)

بسیاری از رهبران علمی در حال استقبال از این قانون بود که رهبری سنا را بالا دموکرات چاک شومر (نیویورک) و co-اسپانسر شده از طرف سناتور تاد جوان (R–IN). آنها آن را به عنوان یک رای اعتماد در NSF که در این سال خود را جشن سالگرد 70.

“این کمک های مالی—که مکمل و نه جایگزین, موجود, منابع, مهم بیماری—ساخت در NSF نقاط قوت و پر کردن شکاف در تحقیقات ما شرکت در حالی که اجازه می دهد پایه و اساس کنجکاوی محور تحقیقات همچنان به رشد می گوید:” رافائل Reif, رئيس جمهور از موسسه تکنولوژی ماساچوست. “این سرمایه گذاری کمک خواهد کرد NSF تسریع نوآوری پشتیبانی علمی رهبری و نگه داشتن امریکا در سطح جهانی و رقابتی” می افزاید: مری سو Coleman, رئيس جمهور از انجمن از دانشگاه های آمریکا, یک 65-عضو کنسرسیوم ملت پیشرو موسسات تحقیقاتی.

اما حداقل یک سابق NSF مدیر ترس این لایحه را به آژانس به قلمرو خطرناک با درخواست آن را به رهبری دولت را تلاش برای توسعه فن آوری های جدید. “من معتقدم که این امر می تواند یک اشتباه برای یک فناوری ریاست در NSF به عنوان افست به سرمایه گذاری خصوصی برای تجاری نوآوری و کارآفرینی می گوید:” Arden Bement که منجر NSF از سال 2004 تا 2010. “بودجه فدرال برای اعمال تکنولوژی تحقیق و توسعه باید بر اساس نیاز و از طریق ماموریت سازمان است.”

Bement رهبری یکی از این آژانس موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی قبل از رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش خواسته او را به حرکت به NSF. NSF در حال حاضر برنامه به فاستر “مراحل اولیه” پژوهش فن آوری و توسعه Bement می گوید. او نگران است که شومر این لایحه که اجازه هزینه های بالاتر از سطوح می تواند ارسال پیام به کنگره پانل که در واقع مناسب پولی که از جمله فعالیت های مهم تر از NSF هسته ماموریت کمک های مالی اساسی کنجکاوی محور پژوهش است.

“سرمایه گذاری در فن آوری های نوآورانه تحقیقات فدرال در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها و نه برای سود موسسات برای دیدار با آژانس فدرال ماموریت مورد نیاز باید جداگانه نگهداری می شوند از NSF تخصیص” او هشدار می دهد.

بعدی ابرقدرت

این لایحه نام بی مرز عمل فراخوانی عنوان منی 1945 گزارش توسط ریاست جمهوری علم مشاور Vannevar Bush ساخته شده است که مورد حمایت دولت فدرال از تحقیقات علمی و منجر به NSF خلقت در سال 1950. اما “ماندن جلوتر از چین عمل” ممکن است دقیق تر moniker.

“این قانون فراهم می مرئی متمرکز و پایدار بودجه و رویکرد است که آمریکا به فوریت نیاز به پاسخگویی به چالش های مطرح شده توسط چین افزایش قابلیت های می گوید:” Reif یکی از چندین دانشگاهی رهبران آنها شومر مشورت بیش از سال گذشته در پیش نویس قانون.

شومر شرق ساحل لیبرال و جوان, یک محافظه کار میانه اشغال پایان می رسد مخالف این طیف سیاسی است. اما هر دو قانونگذاران دیدن افزایش سریع چین در نوآوری در فن آوری به عنوان یک تهدید مستقیم به ایالات متحده آمریکا امنیت ملی و رفاه اقتصادی. آنها همچنین فکر می کنم چین شده است و بازی با قوانین حاکم بر چنین رقابت های جهانی است. “ایالات متحده رهبری است که برده و به چالش با رقبای خارجی که برخی از آنها در حال سرقت مالکیت معنوی و اسرار تجاری می گوید:” مقدمه به این لایحه که نمی کند به صراحت ذکر چین است.

سهام نمی تواند بالاتر با توجه به شومر و جوان است. “در این کشور است که برنده مسابقه در فن آوری های کلیدی—مانند هوش مصنوعی محاسبات کوانتومی پیشرفته ارتباطات و تولید پیشرفته—خواهد بود که ابرقدرت آینده” آنها را بنویسید.

این لایحه خواستار کارگردانی بزرگترین تکه اضافی 100 میلیارد دلار است که NSF می توانید به تعداد نامشخص دانشگاه مبتنی بر فناوری مراکز به دنبال تحقیقات بنیادی در 10 زمینه های کلیدی. این مراکز کار می کنند به توسعه نمونه ای از محصولات با تکنولوژی بالا و فرآیندهای است که شرکت می تواند در نهایت به بازار است.

این قانون همچنین مشخص می کند سرمایه گذاری های اضافی در آموزش و پرورش و فعالیت های آموزشی و امکانات برای تست کردن همه شیوه ای از فن آوری های جدید و افزایش بودجه از دیگر NSF معاونت انجام تحقیقات پایه که به منظور ارتقاء و توسعه این فن آوری از جمله یک درک بهتر از خود اجتماعی و اخلاقی مفاهیم. بخش دیگری از این لایحه اجازه وزارت بازرگانی به صرف 10 میلیارد دلار در 10 تا 15 منطقه ای تکنولوژی هاب. کسانی که هاب طراحی شده برای پرورش نوآوری در مناطق خارج از این کشور در زمان tech نقاط داغ.

اول در برابر

تصویب این قانون می تواند به طور قابل توجهی تغییر چگونه NSF عمل می کند. در خصوص مقامات آژانس را مجاز به اتخاذ برخی از شیوه های مدیریت مورد استفاده توسط دفاع آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته (DARPA) در وزارت دفاع شناخته شده برای آن چابکی و تمرکز بر روی ملموس مهلت رانده نتایج. “جدید [تکنولوژی] اداره می تواند اجرا شود مانند دارپا اگر NSF می خواهد آن را به می گوید:” یکی از دانشگاه لابی آشنا با شومر این تفکر است.

یکی ارائه خواهد گسترش NSF توانایی استفاده از کارشناسان خارج از استخدام به صورت کوتاه, نانامی به بازی. در DARPA, برنامه جدید مدیران انتظار می رود که به پیشنهاد تغییرات قابل توجهی به پژوهش و اوراق بهادار از پیشینیان خود را با بهترین ایده های جدید دریافت سخاوتمندانه بودجه. در مقابل NSF هسته انضباطی برنامه های تغییر بسیار کمی از سال به سال.

دارپا برنامه مدیران نیز ورزش بسیار سخت تر کنترل بر پروژه هایی که در آنها صندوق از جمله خواستار ماهانه گزارش پیشرفت از محققان و لغو آن دسته از پروژه هایی که کمتر موفق هستند. NSF برنامه افسران تاریخی را بسیار کمتر رویکرد تهاجمی به نظارت بر دریافت بازتاب NSF فلسفه است که محققان باید به تغییر دوره بر اساس یافته غیر منتظره و نتیجه حاصل از خاص هر پروژه تحقیقاتی است که اغلب اندازه گیری در دهه.

“فرهنگی آن خواهد بود یک تغییر بزرگ می گوید:” جوئل Parriott مدیر سیاست عمومی برای آمریکا فصل های جامعه و سابق کاخ سفید بودجه رسمی که نمونه کارها شامل NSF. “این نیز روشن نیست که چگونه فناوری ریاست می تواند خیلی متفاوت از بقیه آژانس است.”

تکنولوژی جدید اداره نیز نگه دارید بالا وضعیت در مقایسه با NSF هفت موجود معاونت. آن را دریافت مشاوره از یک congressionally منصوب مدیره از کارشناسان خارجی که به صورت دوره ای به روز رسانی یک لیست از اولویت های فن آوری. در مقابل هر یک از NSF فعلی معاونت باید مشورتی کمیته های ارشد علمی رهبران انتخاب شده توسط مسئولین برنامه. این presidentially منصوب ملی علم هیئت مدیره ادامه خواهد داد به اعمال نظارت از کل بنیاد اگر چه این قانون تصریح می کند که آن برگزاری جلسات مشترک با تکنولوژی جدید هیئت مدیره حداقل یک بار در سال.

آن زمان برای عمل ؟

شومر این لایحه و یکسان نسخه معرفی شده در مجلس نمایندگان در هفته گذشته توسط نمایندگان Ro خناس (D–CA) و مایک گالاگر (R–WI) چهره یک سربالایی مسیر در کنگره مصرف coronavirus همه گیر و با اندکی زمان به وضع قبل از انتخابات سقوط. و نمایندگان مجلس قطعا با سرهم بندی کردن جزئیات به قوانین این نسخهها کار راه خود را از طریق هر دو بدن. اما کسانی که هشدارهای لازم نیست کاهش بیل اهمیت برای دیوید هارت علم سیاست maven دانشگاه جورج میسون است.

“من فکر می کنم آن را بزرگ نمادین ارزش” هارت می گوید. “این هر دو حزب در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور underinvesting در فن آوری های کلیدی است که مهم است به ما پایه های اقتصادی. من نه به فروش می رسد در انجام همه این در NSF. اما من فکر می کنم که ما به عنوان یک ملت باید آمد تا با راه های جدید برای سرمایه گذاری در فن آوری است. و این است که قطعا یک پیشنهاد خیره کننده.”

سابق NSF مدیر نیل لین نیز فکر می کند این لایحه می فرستد یک پیام مهم است. “NSF تنها جایی است که در دولت فدرال موظف به ترویج پیشرفت علم و شما باید مراقب باشید زمانی که شما ظروف سرباز یا مسافر با آن می گوید:” لین که در خدمت علم به عنوان مشاور رئیس جمهور سابق بیل کلینتون پس از پیشرو NSF برای 5 سال است. “اما این لایحه روشن می سازد که آن زمان برای اقدام جسورانه و وجود دارد نه یک لحظه را از دست بدهد.”

Bement مخالف است. “هیچ سازمانی و یا فدرال بودجه تحقیق و پژوهش به ترتیب به مقدار یک تپه لوبیا در یک اقتصاد به سمت رکود” او ادعا میکند. “من باور دارم که هر گونه اقدام در این لایحه باید مطرح شود برای یک روز دیگر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de