ایالات متحده حرکت imperils تلاش برای کاهش سلاح های در معرض خطر از ایران راکتور

خبرنگاران دیدار ایران و آب سنگین اراک مجتمع در اواخر سال 2019.

SIPA از طریق AP

تشدید آن حداکثر فشار مبارزات انتخاباتی در ایران وزارت امور خارجه ایالات متحده دیگر نمی خواهد چشم پوشیدن از تحریم ها علیه احزاب و طراحی مجدد یک ایرانی راکتور آب سنگین به شدت محدود کردن آن نسل از پلوتونیوم است که می تواند مورد استفاده برای ساخت سلاح های هسته ای.

27 مارس تصمیم است “فوق العاده مورد می گوید:” جفری لوئیس مدیر, شرق آسیا منع گسترش پروژه در Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در شهرستان مونتری. “آب سنگین راکتور هستند قابل توجهی گسترش نگرانی است.”

تحت 2015 هسته ای ایران به طور رسمی به نام طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) در ایالات متحده و دیگر قدرت های غربی به توافق استراحت تحریم ها علیه ایران, اگر آن برچیده قطعات بزرگ برنامه هسته ای آن و در نتیجه حذف مسیر برای سرعت در ساخت سلاح های هسته ای. در مارس 2018, مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خارج از توافق با این استدلال آن را نمی تواند به اندازه کافی دور. دیگر امضا کنندگان به دنبال نجات JCPOA اما ضعیف تلاش ها باعث شد ایران در میان سایر مراحل به چرخ ضامن دار تا غنی سازی اورانیوم و دیگر مراحل آن مشخص است به عنوان قابل برگشت.

حتی به توافق هم پاشید, ایالات متحده آمریکا, تمدید چشم پوشی است که اجازه احزاب دیگر به همکاری با ایران بر غیر نظامی فعالیت های هسته ای ایران بدون در حال اجرا گرفتار اقتصادی آمریکا و تحریم های قانونی. اما وزیر امور خارجه مایک Pompeo در حال حاضر می گوید چشم پوشی برای سه پروژه—تبدیل آب سنگین اراک و راکتور ارائه اورانیوم غنی شده به سوخت برای راکتور تحقيقاتی تهران و حذف از صرف و ضایعات راکتور سوخت از راکتور تهران—به پایان خواهد رسید و در 27 جولای. تک چشم پوشی را در محل باقی می ماند در حال حاضر: همکاری های بین المللی برای اطمینان از ایمنی از ایران نيروگاه هسته اي بوشهر و روسیه تامین سوخت برای راکتور.

کارشناسان منع گسترش هستند به خصوص در این تصمیم به جلو و فرش را از تلاش برای طراحی مجدد اراک IR-40 راکتور آب سنگین. به عنوان اصل در طراحی راکتور خواهد سوزاند طبیعی اورانیوم که می تواند تولید به اندازه کافی پلوتونیوم در آن سوخت مصرف شده برای تولید یک یا دو بمب در سال است. در اوایل JCPOA مذاکرات تمرکز بر برچیدن ایران اورانیوم غنی سازی امکانات و زمانی که این طرح برای یک معامله اعلام شد در ژنو “فرانسه شد واقعا ناراحت به دلیل آن را شامل نمی شود [محدودیت] پلوتونیوم تولید در اراک” لوئیس می گوید. که مجموعه زنگ زنگ زنگ در اسرائیل است. “آنها نمی خواهید برای دیدن یک پلوتونیوم راکتور در حیاط خلوت خود می گوید:” ریچارد جانسون مدیر ارشد برای چرخه سوخت و تایید در سازمان های غیر انتفاعی طرح تهدید هسته ای.

در پایان توافق برای تبدیل اراک به اجرا در پایین غنی سازی سوخت که تولید تنها اثری از پلوتونیوم. به عنوان اولین گام در ژانویه 2016 کارگران حذف IR-40 را calandria—رگ برگزاری راکتور هسته ای—و آن را با بتن می باشد. چین-ایالات متحده آمریکا گروه کاری در مورد طراحی یک راکتور جدید. “ما نمی خواهیم IR-40 به نشستن در اطراف خالی می گوید:” جانسون که منجر نماینده ایالات متحده در گروه کاری. “ما در تلاش برای ساخت یک طراحی جدید به آن چارچوب است.”

هدف این بود برای تکمیل تبدیل در عرض 5 یا 6 سال است. “ایرانیان بودند مشتاق به انجام این کار حتی سریع تر” جانسون می گوید. اما مذاکرات بین ایران و چین است که می تواند در ساخت راکتور جدید در زمان طولانی تر از انتظار می رود و کار ساخت و ساز هنوز آغاز نشده است. “من نمی توانم استرس به اندازه کافی چقدر عجیب و غریب است که ما خواستار آن شدند که ایرانیان تبدیل راکتور—و در حال حاضر ما اصرار آنها نباید تبدیل آن” لوئیس می گوید.

در نهایت سیاست ساختگی منع گسترش. “استدلال در برابر حفظ هر گونه آثار از JCPOA برنده روز” می گوید Naysan Rafati تحلیلگر ارشد ایران در گروه بین المللی بحران. با ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری آینده در ماه نوامبر ناظران انتظار نداریم که ایران را به حرکت به سرعت به قراضه تعهد خود را به گسترش و مقاوم طراحی برای اراک. اما “ما نمی توانیم تعداد ایرانیان برای همیشه معقول حزب” لوئیس می گوید. “در برخی از نقطه یک توده مهم در رهبری ایران را از دست دادن صبر و شکیبایی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>