اندرو Lelling

کاترین تیلور/مهر/Newscom

دولت ایالات متحده نیست پیگرد چارلز Lieber زیرا او مشهور جهان شیمی معدنی در دانشگاه هاروارد می گوید: آمریکا وکیل است که در هفته گذشته به خود جلب کرد عناوین شارژ Lieber با اظهارات نادرست در مورد روابط خود را به موسسات تحقیقاتی. و نه وزارت دادگستری (DOJ) فکر می کنم برای 1 دقیقه که Lieber های جاسوسی است.

چه نگرانی اندرو Lelling ایالات متحده وکیل برای ماساچوست منطقه است که Lieber گفته می شود پرداخت می شود و برای انجام تحقیقات در چین که همراه با عدم افشای این روابط باعث می شود او را به طور بالقوه در معرض فشار دولت چین را به انجام مناقصه خود را در آینده به نقطه است. “آن مقدار از پول درگیر است که ما را به خود جلب توجه” Lelling می گوید: با اشاره به 2012 قرارداد شامل اسناد دادگاه نشان می دهد که Lieber دریافت $50,000 یک ماه حقوق و دستمزد و میلیون ها دلار در حمایت از پژوهش. “است که یک فساد سطح از پول است.”

بازرسان فدرال نیز احساس خطر Lelling می گوید: چگونه Lieber “گستاخی” مخفی که رابطه از دانشگاه هاروارد و از آژانس های فدرال است که برای چندین دهه بوده است, بودجه پژوهشی خود را در ساخت نانوسيم های معدنی. “هنگامی که مردم شروع به پنهان کردن چیزهایی که زمانی که مقامات اجرای قانون تمام هیجان زده است.”

در 31 ژانویه Lelling صحبت با علمخودی مورد در سراسر کشور DOJ تلاش لقب چین ابتکار که منجر به اتهام علیه Lieber. Lelling یکی از پنج متحده وکلای پیشرو این طرح آغاز شد که در نوامبر سال 2018 تحت آن دادستان کل جف جلسات. تلاش است که با هدف بی پرده از تلاش های چین به طور نادرست به دست آوردن برش لبه فن آوری متمرکز شده چه DOJ تماس “غیر متعارف از همکاران” و Lelling می گوید: اکثریت قریب به اتفاق مواردی که دادستان در حال بررسی شامل دانشمندان مشغول به کار در صنعت فن آوری بالا و یا دانشگاه.

“کمی از ترس”

Lieber بالاترین مشخصات دانشمند بازداشت شده تا کنون. در 28 ژانویه, DOJ اعلام کرد او یکی از سه نفر از بوستون در مواجهه با اتهامات مربوط به چین است. دو نفر دیگر—یک کاربر سرطان محقق در Beth Israel Deaconess مرکز پزشکی سابق و یک دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه بوستون (BU)—هر دو از اتباع چینی.

متولد و آموزش دیده در ایالات متحده Lieber یک عضو از هر دو ملی ایالات متحده آمریکا در دانشکده های علوم و پزشکی است. در دانشگاه هاروارد از سال 1991 او پیشگام در کار شیمیایی سنتز نانو سيمهای و الحاق به دستگاه اعم از ترانزیستور به قطره چکان نور و سنسور. اخیرا آزمایشگاه خود را طراحی و توسعه نرم و انعطاف پذیر نانوسیم شبکه است که می تواند تزریق به مغز و یا شبکیه چشم از حیوانات به گشودن و بسته بندی کردن در اطراف سلول های عصبی و سپس استراق سمع در برق ارتباط بین سلول ها است. در سال 2011 او شروع به همکاری با Wuhan University of Technology (WUT) در چین است که در مرکز خود را متهم به نقض. (WUT نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد ارتباط آن با Lieber.)

Lieber شد منتشر شده در ژانویه 30 بعد از ارسال a $1 میلیون دلار اوراق قرضه و موافقت خود را برای باقی می ماند در ماساچوست است. او متوقف شده است با پرداخت هزینه از دانشگاه هاروارد که در هفته گذشته به نام این اتهامات را “بسیار جدی” و گفته است که “همکاری با مقامات فدرال.” وکیل پیتر لویت کاهش یافته است به اظهار نظر در مورد اتهامات عنوان شده علیه.

Lelling می گوید: Lieber را برجسته نمی شد یک “عامل تصمیم گیری” در DOJ تصمیم به پرونده اتهامات جنایی. “این نبود در مورد به دنبال یک بزرگتر سر” Lelling اصرار دارد. اما “واقعیت این است که Lieber برجسته علمی ما کمک می کند تا به ما پیام … که شفافیت کار می کند” او می افزاید.

Lelling می گوید: DOJ تیم با این نسخهها کار از نزدیک با موسسه ملی بهداشت (NIH) است که بسیار تهاجمی تر نسبت به سایر تحقیقات فدرال و آژانس به دنبال آشکار نقض سیاست فدرال نیاز به افشای خارجی حمایت از پژوهش. بیش از 18 ماه گذشته NIH خواسته است بیش از 60 grantee موسسات به بررسی آنچه در آن است پرچم به عنوان مشکوک رفتار برخی از 200 اعضای هیئت علمی به ویژه مشارکت در چین هزار استعدادهای برنامه. Lieber امضا برای هزار استعداد در سال 2012 با توجه به اسناد دادگاه. اگر چه هر دو NIH و دانشگاه ها باید به طور کلی باقی ماند آرام خود را در مورد پاسخ به آن نامه حداقل 15 دانشمندان استعفا داد یا برکنار شد در یک و نیم دوجین موسسات که صحبت علنی در مورد اقدامات خود را.

“من فکر می کنم این حرف را تا به حال در terrorem اثر” Lelling می گوید: با استفاده از یک اصطلاح حقوقی برای چه تهدید پیگرد قانونی می تواند ترساندن مردم را به پیروی از قانون است. “و این خوب است چرا که شما می خواهید یک کمی ترس وجود دارد به حساس مردم به قدر مشکل است.”

چارلز Lieber

رویترز/کاترین تیلور

“همه در سراسر طیف”

DOJ وزن عوامل متعددی در تصمیم گیری است که موارد به جلو را با توجه به Lelling. “وجود دارد فریب ؟” او می پرسد. “چقدر پول درگیر است ؟ چه نوع فن آوری منتقل شد?” و چه در دیگر مراحل انجام یک محقق را به منظور توسعه ارتباط است؟”

Lelling می گوید: او می داند پژوهش جامعه سردرگمی بیش از دقیقا چه نوع رفتار می تواند منجر به اتهامات جنایی و آنچه دانشمندان باید انجام دهید برای جلوگیری از این سرنوشت. “من موافقت می کنم که پاسخ دانشگاه به این نوع رفتار شده اند در سراسر طیف” Lelling گفت: علمخودی. “و بدیهی است که ما نمی کنترل آنچه در دانشگاه ها انجام دهد.”

چالش برای DOJ او می گوید به حمله مشکل با شور و نشاط بدون اینکه سنگین دست. “ممکن است شرایطی که در آن یک استاد دانشگاه انجام داده است چیزی نیست که کاملا در رسیدن به این سطح از شارژ آنها را با فدرال جنایت” Lelling می گوید. “بنابراین شاید از مقامات فدرال می گویند به دانشگاه ‘شما باید به مقابله با آن.’ و دانشگاه می گوید: ‘OK OK این کار را خواهیم کرد.'”

چین ابتکار گروه کاری به طور منظم ملاقات به “آمد تا با سازگار پیام” Lelling می گوید. و که شامل تلنگر وزارت 89 دفاتر “به تهاجمی چرا که ما می خواهیم آنها را به اولویت بندی این موارد است.” در همان زمان Lelling می گوید او و همکارانش در حال آگاه باشید که کار خود را باید مطابق با سیاست های دیگر از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

“همانطور که ما در حال انجام این موارد کاخ سفید ممکن است مذاکره یک معامله تجاری با چین” او اشاره می کند. “بنابراین در حالی که همه ما در خود ما کمی سیلوهای ما باید به یاد داشته باشید که ما نه تنها چیزی در جریان است.”

تغییر وفاداری

Lelling رد انتقاد که بخش ناعادلانه هدف قرار قومی مردم چین و دیگر آمریکایی های آسیایی تبار. “دکتر Lieber است که احتمالا برجسته ترین تحصیلی شارژ در این نوع از مورد تا کنون” Lelling می گوید: “و او است نه ملی و نه او از تبار چینی.” اما Lelling می گوید چین تهاجمی تلاش برای تبدیل شدن به رهبر جهان در بسیاری از تکنولوژی بالا در زمینه های اتحاد به معنای اختصاص منابع بیشتر برای ردیابی کسانی که از اصل و نسب.

“خط پایین این است که این تلاش توسط یک کشور رقیب دولت به سرقت تکنولوژی آمریکا” Lelling می گوید. “و این که کشور رقیب ساخته شده است تقریبا به طور انحصاری از چینی های هان. و به این ترتیب بسیاری از اهداف ما در حال رفتن به چینی هان. اگر آن بودند که دولت فرانسه با هدف قرار دادن ایالات متحده تکنولوژی ما می شود به دنبال فرانسوی.”

Lelling به رسمیت می شناسد که همکاری های بین المللی کمک کرده است را علوم ایالات متحده حسادت و فکر می کند که ایالات متحده آموزش دیده و دانشمندان باید به زندگی و کار در هر نقطه. اما کسانی که تصمیم به معاشرت خود بودجه فدرال با پشتیبانی از نهادهای چینی در حال بازی یک بازی خطرناک او هشدار می دهد و اضافه کرد که Lieber یک مثال کامل است.

“دولت چین یک رویکرد استراتژیک برای به دست آوردن فن آوری” Lelling می گوید. “آن اهداف محققان که تخصص در مناطق که در آن چینی هستند کمبود در امیدوار است که آنها می توانند کول در تخصص خود را به دید که شکاف استراتژیک.”

“آنچه ما را نگران … است که یک دانشمند است که می پذیرد خود را پشتیبانی می شود وابسته به آن را به نقطه جایی که آنها مایل به پذیرفتن [انتساب] از دولت چین و یا یک دانشگاه برای هر آنچه در آن است که آنها نیاز دارند. کسانی از ما که در مورد فساد اداری توسعه یک رادار برای زمانی که فرد و یا یک نهاد در تلاش است تا به coopt یا فاسد فرد یا نهاد B. و به اندازه کافی بزرگ مقدار پول می توانید تغییر وفاداری.”

گرفتن بیش از قوز کردن

Lelling می گوید: دو نفر دیگر متهم هفته گذشته در حال دورافتاده در چین طرح نمونه کارها.

یه Yanqing 29 ساله سابق BU دانشجویی که دولت آمریکا مدعی است که یک ستوان در ارتش چین متهم به دروغ گفتن در مورد او نظامی وابستگی به او ویزا اسناد و مدارک. این موارد شامل اطلاعاتی خارجی افسران نادر Lelling می گوید. ژنگ Zaosong, a 30-year-old سرطان محقق شده است به اتهام تلاش برای قاچاق 21 ویال از مواد بیولوژیکی به خارج از کشور و دروغ گفتن در مورد محتویات چمدان خود هنگام مواجهه با فدرال امنیت فرودگاه عوامل است. یه اعتقاد بر این است که به پشت در چین در حالی که ژنگ بازداشت شده است پس از 30 دسامبر 2019.

با نگاه به آینده Lelling انتظار دارد که به تعقیب بیشتر موارد از دانشمندان که موفق به افشای خود را چینی داد. اما او فکر می کند تعدادی از موارد خواهد شد و سپس رها کردن به عنوان دانشگاه جذب آنچه را که آنها آموخته اند که از تعامل با مقامات مختلف از اجرای قانون فدرال هوش و آژانس های امنیت ملی.

“دانشگاه ها به شدت پاسخگو بوده است,” او می گوید. “آنها در حال تبدیل شدن حساس به مشکل است. پس از ما دریافت بیش از یک برجستگی در اینجا من فکر می کنم همه چیز را به سرعت و به تایید کند.”

با گزارش توسط دنیس Normile و Robert F. خدمات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de