فوق العاده سیاه پوست اجازه می دهد تا برخی از ماهی ها در خفا انجام دادن در نهان

اگر وجود دارد یک stagehand دریا پوشیدن سیاه و سفید به ناپدید می شوند به تاریکی پشت صحنه آن ممکن است dragonfish. و یا مشترک fangtooth.

این ماهی در اقیانوس زندگی می کنند را تیره اعماق جایی که هیچ جا وجود دارد را پوشش میدهد. حتی فراتر از دسترس نور خورشید, آنها هنوز هم می تواند گرفتار در تب و تاب بودن از bioluminescent موجودات زنده که روشن آب به شکار. به طوری که آنها فرار از تشخیص با یک ترفند از خود نهان می پوشند.

دانشمندان گزارش می دهند که حداقل 16 گونه از اعماق دریا ماهی تکامل یافته اند فوق العاده سیاه پوست که جذب بیش از 99.5 درصد از نور است که بازدید از آنها در ساخت آنها تقریبا غیر ممکن است انتخاب کردن از سایه.

این ماهی خود را مدیون ناپدید عمل به کوچک بسته رنگدانه در سلول های پوست به نام melanosomes. این melanosomes فوق العاده ماهی سیاه هستند متفاوت شکل گرفته و مرتب در سطح میکروسکوپی در مقایسه با به طور منظم ماهی سیاه می گوید: یک مطالعه led توسط دانشگاه دوک و اسمیتسونین موزه ملی تاریخ طبیعی.

محققان می گویند این کار می تواند منجر به سبک جدید-به دام انداختن مواد برای استفاده در برنامه های کاربردی اعم از پانل های خورشیدی به تلسکوپ.

برای کاغذ می شود منتشر شده جولای 16 در مجله زیست شناسی کنونیاین تیم با استفاده از ترال خالص و یک کنترل از راه دور خودرو را به حرکت شبیه چمچه زنی تا 39 ماهی سیاه شنا کردن به یک مایل در اعماق آبهای خلیج مانتری و خلیج مکزیک و آنها را به کشتی خود را به مطالعه.

با استفاده از یک طیف سنج برای اندازه گیری مقدار نور منعکس کردن ماهی’ پوست محققان شناسایی 16 گونه که منعکس کمتر از 0.5 درصد از نور ساخت برخی از آنها را 20 بار تیره تر و کمتر انعکاسی از روزمره اشیاء سیاه و سفید.

“فوق العاده سیاه و سفید به وجود آمد و بیش از یک بار در سراسر ماهی, شجره,” گفت: اولین نویسنده الکساندر دیویس زیست شناسی دانشجوی دکتری در Sonke Johnsen آزمایشگاه در دانشگاه دوک.

تاریک ترین گونه آنها در بر داشت یک ریز anglerfish نه بسیار طولانی تر از یک گلف توپ را روی گوه کمپرس آب بسیار سبک است که تقریبا هیچ یک — 0.04% — پرش به عقب به چشم. تنها یک گروه دیگر از حیوانات پرندگان-از-بهشت از پاپوآ گینه نو با فوق العاده خود را تیره و پرهای زینتی شناخته شده است برای مطابقت با آنها.

گرفتن عکس مناسب و معقول از این ماهی پردازنده کشتی سخت بود; ویژگی های خود را نگه داشته شدن از دست داد. “مهم نیست که چگونه به شما در تنظیم دوربین و یا روشنایی — آنها فقط مکیده تمام نور” گفت: تحقیقات جانور شناس کارن Osborn اسمیتسونیان در موزه ملی تاریخ طبیعی.

این تیم دریافتند که هنگامی که بزرگ شده هزاران بار زیر میکروسکوپ الکترونی معمولی سیاه و سفید پوست و فوق العاده سیاه پوست نگاه بسیار متفاوت است. هر دو کوچک و ساختارهای درون سلول های خود را که حاوی ملانین — همان رنگدانه است که آشنایی انسان پوست رنگ آن است. چه مجموعه فوق العاده ماهی سیاه و سفید, جدا, آنها می گویند که شکل و ترتیب این melanosomes.

دیگر حیوان خونسرد طبیعی سیاه پوست ریز مروارید شکل melanosomes در حالی که فوق العاده آنهایی که سیاه و سفید هستند بزرگتر و بیشتر حرکات غیر ارادی اندامها-tac-شکل گرفته است. و فوق العاده سیاه پوست melanosomes که محکم تر بسته بندی شده با هم تشکیل یک ورق مداوم در سراسر بدن در حالی که طبیعی سیاه پوست حاوی unpigmented شکاف.

محققان زد برخی از مدل های کامپیوتری شبیه سازی ماهی پوست حاوی اشکال و اندازه های مختلف از melanosomes و متوجه شد که ultra-black melanosomes باید بهینه هندسه برای بلع نور است.

Melanosomes بسته بندی شده به سلول های پوست “مانند یک ماشین gumball که در آن همه از gumballs هستند فقط اندازه و شکل سمت راست برای به دام انداختن نور در ماشین,” دیویس گفت:.

خود را فوق العاده, سیاه, استتار می تواند تفاوت بین غذا خوردن و خورده شدن دیویس می گوید. بودن blacker از سیاه و سفید این ماهی را مدیریت برای جلوگیری از تشخیص حتی در شش برابر محدوده کوتاه.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه دوک. Original نوشته شده توسط Robin A. Smith. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر