فوق سریع چند بعدی طیف سنجی آنلاک ماکروسکوپی در مقیاس اثرات کوانتومی الکترونیکی همبستگی.

محققان دریافتند که کم انرژی و انرژی بالا متحده در ارتباط هستند در یک لایه ابررسانا مواد LSCO (لانتانیم استرانسیم و مس و اکسیژن).

هیجان انگیز این مواد با یک فوق سریع (<100fs) پرتو نزدیک به نور مادون قرمز تولید منسجم excitations ماندگار شگفت انگیزی بلند ‘ زمان حدود 500 femtoseconds نشات گرفته از یک کوانتومی برهم نهی هیجان زده متحده در داخل کریستال.

به ارتباط قوی بین انرژی از این انسجام و نوری انرژی از خورشید ساطع سیگنال نشان می دهد منسجم تعامل بین کشورهای در بالا و پایین انرژی است.

این نوع از تعامل منسجم گزارش شده در اینجا برای اولین بار است که ریشه بسیاری جذاب و ضعیف-درک پدیده های نمایش داده شده توسط کوانتومی مواد.

این یکی از اولین برنامه های کاربردی چند بعدی طیف سنجی برای بررسی ارتباط سیستم های الکترونی مانند ابررساناهای دمای بالا -.

کاوش کوانتومی مواد

جذاب مغناطیسی و الکترونیکی خواص کوانتومی مواد نگه داشتن وعده های قابل توجه برای آینده فن آوری.

اما کنترل این ویژگی نیاز به درک بهتری از راه های که در آن ماکروسکوپی رفتار ظهور در مجتمع مواد با قوی الکترونیکی همبستگی.

به طور بالقوه مفید الکتریکی و مغناطیسی خواص کوانتومی با مواد قوی الکترونیکی ارتباط عبارتند از: Mott انتقال عظیم نمونه, عایق توپولوژیکی و ابررسانايی دمای بالا.

چنین ماکروسکوپی خواص ظهور از میکروسکوپی پیچیدگی ریشه در رقابت تعاملات بین درجات آزادی (شارژ, شبکه, چرخش مداری و توپولوژی) الکترونیکی متحده است.

در حالی که اندازه گیری از پویایی و هیجان زده الکترونیکی جمعیت شده اند قادر به ارائه برخی از بینش آنها را تا حد زیادی نادیده گرفته شده پیچیده دینامیک کوانتومی انسجام.

در این مطالعه جدید محققان با اعمال چند بعدی منسجم سنجی به چالش برای اولین بار استفاده از این روش منحصر به فرد قابلیت افتراق بین رقابت سیگنال مسیرهای انتخابی هیجان انگیز و کاوش انرژی پایین excitations.

محققان تجزیه و تحلیل کوانتومی انسجام excitations تولید شده توسط هدف قرار دادن LSCO (لانتانیم استرانسیم مس و اکسیژن) کریستال با دنباله ای از طراحی فوق سریع پرتوهای نزدیک به نور مادون قرمز با ماندگاری کمتر از 100 femtoseconds

این انسجام دارای خواص غیر معمول طول می کشد یک جای تعجب بلند ‘ زمان حدود 500 femtoseconds و از سرچشمه کوانتومی برهم نهی هیجان زده متحده در داخل کریستال.

2D طیف نشان دادن انرژی تفاوت متحده در برهم نهی کوانتومی نشان داده شده در قبل ، حین و بعد از پالس با هم همپوشانی دارند

“ما یک همبستگی قوی بین انرژی از این انسجام و نوری انرژی از خورشید ساطع سیگنال که نشان می دهد یک ویژه منسجم و تعامل بین کشورهای در بالا و پایین انرژی در این سیستم های پیچیده می گوید:” مطالعه نویسنده جف دیویس (Swinburne University of Technology).

چون تعداد موجود excitations بر ساختار نواری بلور انرژی موثر ساختار تغییرات موقت در طول اندازه گیری که لینک کم انرژی excitations و نوری هیجان زده الکترونیکی متحده است.

این مطالعه نشان می دهد که چند بعدی منسجم سنجی می توانید بازجویی پیچیده کوانتومی مواد بی سابقه ای در راه است.

و همچنین به نمایندگی از یک پیشرفت عمده در ultrafast سنجی از ارتباط مواد کار گسترده تر اهمیت در اپتیک/اولین مرجع تخصصی فوتونیک و شیمی و نانو و چگال-توجه به علم است.

مطالعه

مداوم انسجام کوانتومی superpositions در بهینه آلاييده cuprate نشان داد 2D سنجی منتشر شده در علم پیشرفت در فوریه سال 2020 است.

نویسندگان اذعان بودجه توسط شورای پژوهش استرالیا (آینده یاران و مراکز تعالی برنامه). کار انجام شده در این مرکز به صورت کوانتوم و علم نوری (Swinburne University of Technology), Ruhr University (آلمان) و دانشگاه آکسفورد (انگلستان).

فوق سریع طیف سنجی در ناوگان

در ناوگان جف دیویس فوق سریع با استفاده از طیف سنجی به مطالعه و کنترل میکروسکوپی تعاملات در 2D مواد و چگونه آنها منجر به ماکروسکوپی رفتار.

در ناوگان سوم پژوهش تم نور-تبدیل مواد سیستم به طور موقت محور از تعادل حرارتی به منظور بررسی کیفی مختلف فیزیک نمایش داده می شود و قابلیت های جدید به صورت پویا کنترل رفتار خود را.

ناوگان استرالیا تحقیقات شورای-بودجه مرکز تحقیقات گرد هم آوردن بیش از یک صد استرالیا و کارشناسان بین المللی برای توسعه نسل جدیدی از ultra-low energy الکترونیک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de