به عنوان COVID-19 همچنان به تاخت و تاز جهانی جمعیت جهان است فوق العاده با تمرکز بر پیدا کردن راه هایی برای نبرد رمان coronavirus. که شامل UC Santa Barbara, حالت جامد روشنایی و انرژی الکترونیک مرکز (SSLEEC) و شرکت های عضو. محققان در حال توسعه وجود دارد اشعه ماوراء بنفش Led است که توانایی ضدعفونی سطوح-و به طور بالقوه هوا و آب — که آمده اند در تماس با SARS-CoV-2 ویروس.

“یکی از عمده نرم افزار است که در موقعیت های پزشکی — ضد عفونی وسایل حفاظتی شخصی, سطوح کف در سیستم های تهویه مطبوع, et cetera” گفت: مواد دکترا محقق مسیحی Zollner که مراکز کار در پیشبرد عمیق ماوراء بنفش نور LED فن آوری فاضلاب و تصفیه اهداف است. او اضافه کرد که بازار در حال حاضر وجود دارد برای UV-C ضد عفونی محصولات در زمینه پزشکی.

در واقع توجه زیادی از اواخر تبدیل به قدرت از نور ماوراء بنفش برای غیر فعال کردن رمان coronavirus. به عنوان یک فن آوری نور ماوراء بنفش ضد عفونی شده است در اطراف در حالی که برای. و در حالی که عملی مقیاس خودکارآمدی برابر گسترش SARS-CoV-2 هنوز نشان داده می شود. اشعه ماوراء بنفش نور نشان می دهد که بسیاری از وعده: SSLEEC عضو شرکت سئول نیمه هادی در اوایل ماه آوریل گزارش “99.9% عقیم سازی از coronavirus (COVID-19) در 30 ثانیه” با چراغ UV محصولات. فن آوری خود را در حال حاضر است که به تصویب رسید برای خودرو استفاده در اشعه ماوراء بنفش لامپ های LED که استریل داخل کشور از اشغال وسایل نقلیه.

شایان ذکر است که تمام اشعه ماوراء بنفش با طول موج یکسان هستند. UV-A و UV-B — انواع ما یک مقدار زیادی از اینجا بر روی زمین حسن نیت ارائه میدهد از خورشید-باید از کاربردهای مهم اما نادر UV-C است نور ماوراء بنفش از انتخاب برای تصفیه هوا و آب و برای غیرفعال نمودن میکروب. این را می توان تنها از طریق انسان ساخته شده و فرآیندهای.

“UV-C نور در 260 — 285 نیوتن متر در محدوده مناسب ترین برای ضد عفونی در حال حاضر فن آوری نیز مضر به پوست انسان, بنابراین در حال حاضر این است که عمدتا مورد استفاده در برنامه های کاربردی که در آن هیچ کس حاضر است در زمان ضد عفونی” Zollner گفت. در واقع سازمان بهداشت جهانی هشدار با استفاده از اشعه ماورای بنفش ضد عفونی لامپ به بهداشتی کردن دست یا سایر نواحی از پوست — حتی مختصر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش-C نور می تواند باعث سوختگی و آسیب چشم.

قبل از COVID-19 همه گیر به دست آورد جهانی حرکت مواد دانشمندان در SSLEEC شد و در حال حاضر در کار پیشبرد UV-C تکنولوژی LED. این منطقه از طیف الکترومغناطیسی است که نسبتا جدید frontier برای نورپردازی حالت جامد; UV-C نور است که معمولا بیشتر تولید شده از طریق لامپهای بخار جیوه و با توجه به Zollner “بسیاری از پیشرفت های فن آوری مورد نیاز برای چراغ UV برای رسیدن به پتانسیل خود را در نظر کارایی هزینه و قابلیت اطمینان و طول عمر.”

در نامه منتشر شده در مجله ACS فوتونیکمحققان گزارش ظریف تر روش برای ساخت با کیفیت بالا, عمیق-اشعه ماوراء بنفش (uv-C) Led است که شامل واریز یک فیلم از نیمه هادی آلیاژ آلومینیوم گالیم نیترید (AlGaN) بر روی یک لایه سیلیکون کاربید (SiC) — خروج از این بیشتر به طور گسترده ای استفاده می شود یاقوت کبود بستر.

با توجه به Zollner با استفاده از سیلیکون کاربید به عنوان یک بستر اجازه می دهد تا به صورت کارآمد تر و مقرون به صرفه رشد با کیفیت بالا UV-C مواد نیمه هادی استفاده از یاقوت کبود. او توضیح داد: به دلیل نزدیک این مواد ساختارهای اتمی مطابقت کردن.

“به عنوان یک قاعده کلی بیشتر ساختاری مشابه (از نظر اتمی ساختار بلوری) بستر و فیلم ها به یکدیگر آسان تر از آن است که برای رسیدن به بالا و مواد با کیفیت,” او گفت:. بهتر کیفیت بهتر منجر بهره وری و عملکرد. یاقوت کبود است که بی شباهت ساختاری و تولید مواد بدون نقص و misalignments اغلب نیاز به پیچیده مراحل اضافی. کاربید سیلیکون است نه مطابقت کامل Zollner گفت: اما این را قادر می سازد با کیفیت بالا بدون نیاز به هزینه های اضافی روش.

علاوه بر سیلیکون کاربید بسیار کمتر گران تر از “ایده آل” آلومینیوم نیترید بستر ساخت آن را بیشتر تولید انبوه پسند با توجه به Zollner.

قابل حمل سرعت عمل گندزدایی آب در میان اولیه برنامه های کاربردی محققان تا به حال در ذهن به عنوان آنها خود را در حال توسعه UV-C تکنولوژی LED; دیود’ دوام و قابلیت اطمینان و فاکتور فرم کوچک خواهد بود تعویض بازی در مناطق کمتر توسعه یافته از جهان که آب تمیز در دسترس نیست.

ظهور COVID-19 انجام شده است افزود: یکی دیگر از ابعاد است. به عنوان مسابقات جهانی برای پیدا کردن واکسن درمانی و درمان برای این بیماری ضد عفونی ضد عفونی و جداسازی چند سلاح های ما برای دفاع از خودمان و راه حل نیاز مستقر می شود در سراسر جهان. در علاوه بر این به UV-C برای آب فاضلاب اهداف UV-C نور می تواند یکپارچه به سیستم است که به نوبه خود در زمانی که هیچ کس حاضر Zollner گفت.

“این امر ارائه کم هزینه شیمیایی-رایگان و راه مناسب برای پاکسازی مکان های خرده فروشی شخصی و پزشکی, فضاهای,” او گفت:.

برای لحظه ای آن را یک بازی از صبر و شکیبایی به عنوان Zollner و همکاران صبر کردن بیماری همه گیر. تحقیقات در دانشگاه سانتا باربارا کند شده است به شدت برای به حداقل رساندن فرد-به-فرد تماس بگیرید.

“ما گام های بعدی پس از فعالیت های تحقیقاتی رزومه در UCSB است برای ادامه کار ما در بهبود ما AlGaN/SiC پلت فرم به امید تولید جهان را کارآمد ترین UV-C قطره چکان نور,” او گفت:.

تحقیقات دیگر همکاران شامل Burhan K. SaifAddin (سرب نویسنده), Shuji Nakamura, Steven P. DenBaars, James S. ذره عبدالله S. Almogbel, Bastien Bonef مایکل Iza و فنگ وو همه از SSLEEC و/یا گروه از مواد در دانشگاه سانتا باربارا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de