درک روند بلند مدت در اقیانوس لایه بندی

آب لایه بندی در حال گسترش است به طور قابل توجهی در حدود 40 درصد از اقیانوس های جهان است که می تواند تاثیر بر زنجیره غذایی دریایی. یافته های منتشر شده در مجله تحقیقات ژئوفیزیک: اقیانوس هامی تواند مربوط به گرم شدن کره زمین.

متخصص ژئو فیزیك دانشگاه توهوکو Toshio Suga با همکاری آب و هوا فیزیکدان Ryohei یاماگوچی از کره Pusan National University به بررسی چگونگی بالای اقیانوس طبقه بندی اتحادش را تغییر بیش از یک دوره از 60 سال است.

بالای اقیانوس طبقه بندی حضور آب در لایه های مختلف تراکم پراکنده بین سطح اقیانوس و عمق 200 متر است. تراکم توضیح می دهد که چگونه محکم آب بسته بندی شده در یک حجم معین و تحت تاثیر دمای آب شوری و عمق. متراکم تر آب لایه های دروغ در کمتر متراکم هستند.

آب اقیانوس تراکم نقش حیاتی در جریانهای اقیانوسی و گرما و گردش خون و در آوردن مواد مغذی حیاتی به سطح عمیق تر از آب. بیشتر قابل طبقه بندی در بالای اقیانوس بزرگتر مانع بین نسبتا گرم و مواد مغذی تهی سطح نسبتا سرد و مواد مغذی غنی و عمیق تر خواهد شد. شدید تر طبقه بندی می تواند به این معنی است که میکروسکوپی موجودات فتوسنتز به نام فیتوپلانکتون که زندگی در نزدیکی سطح اقیانوس نمی دریافت مواد مغذی آنها نیاز به زنده ماندن تحت تاثیر بقیه دریایی زنجیره غذایی.

دانشمندان فکر می کنند که گرم شدن کره زمین می تواند افزایش فوقانی اقیانوس طبقه بندی اما تحقیقات محدود شده است و معمولا کوتاه مدت داده و منجر به میزان زیادی از عدم قطعیت. Suga و یاماگوچی وارد دما و شوری اطلاعات از اقیانوس جهان, پایگاه داده, 2013, پوشش دوره از سال 1960 تا سال 2017. آنها سپس با استفاده از معادلات ریاضی برای محاسبه تفاوت در دما و شوری محتوای بین 10 و 200 متر در مناطق که در آن داده ها در دسترس بود.

آنها دریافتند که حدود 40 درصد از اقیانوس های جهان شاهد افزایش فوقانی اقیانوس تراکم طبقه بندی. نیمی از این افزایش اتفاق می افتد در آبهای گرمسیری. آنها همچنین دریافتند که افزایش قشربندی در اواسط عرض جغرافیایی و عرض جغرافیایی اقیانوسهای نیمکره شمالی متنوع فصلی سریعتر با تغییرات اتفاق می افتد در تابستان در مقایسه با ماه های زمستان.

علاوه بر این, اینتر-تغییرات سالانه در مناطق مختلف در ارتباط با حوادث آب و هوایی مانند اقیانوس آرام Decadal نوسان اطلس شمالی و نوسانات و ال نینو. این نشان می دهد که تغییرات در تراکم طبقه بندی می تواند یک عامل کلیدی و توضیح داد که چگونه در مقیاس بزرگ تغییرات جوی تاثیر biogeochemical فرآیندهای محققان می گویند.

Suga و جالب توجه بیشتر مطالعات مورد نیاز برای تایید این لینک. اما برای این اتفاق می افتد ادامه داد: بین المللی, corroborative تلاش های مورد نیاز برای جمع آوری جهانی در دراز مدت دما و شوری اطلاعات مختلف در سراسر فوقانی-اعماق اقیانوس.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه توهوکو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر