به عنوان نیروگاه و انرژی, فروشگاه, میتوکندری هستند اجزای ضروری از تقریبا همه سلول ها در گیاهان و قارچ ها و حیوانات. تا به حال آن فرض شده است که این توابع زمینه ساز استاتیک ساختار غشاء میتوکندری. محققان در دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف (HHU) و دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) پشتیبانی نیز توسط مرکز پیشرفته تصویربرداری (CAi) از HHU و در حال حاضر کشف کرده اند که درون غشای میتوکندری به هیچ وجه استاتیک اما نه به طور مداوم تغییر ساختار خود را هر چند ثانیه در سلول های زنده. این پویا انطباق روند افزایش بیشتر عملکرد ما نیروگاه سلولی. “به نظر ما این پیدا کردن اساسا تغییر راه ما نیروگاه سلولی کار می کنند و احتمالا تغییر کتاب های درسی می گوید:” پروفسور دکتر Andreas Reichert, موسسه بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی من در HHU. نتایج شرح داده شده در یک نشریه در گزارش برزخ.

میتوکندری بسیار اجزای مهم در سلول های انجام عملکردهای حیاتی از جمله تنظیم تبدیل انرژی از مواد غذایی به انرژی شیمیایی به شکل ATP. ATP انرژی ارز سلول و یک انسان بالغ در حال تولید (و مصرف) حدود 75 کیلوگرم ATP در هر روز است. یک مولکول ATP تولید می شود حدود 20000 بار در روز و سپس مصرف دوباره برای استفاده از انرژی. این بسیار زیاد سنتز ظرفیت می گیرد در غشای درونی میتوکندری که چندین برابر به نام cristae. آن بود که قبلا فرض بر این است که خاص استاتیک ساختار cristae تضمین سنتز ATP. این که آیا و تا چه حد cristae غشاء قادر به پویا انطباق یا تغییر ساختار خود را در سلول های زنده و که پروتئین مورد نیاز برای انجام این کار ناشناخته بود.

تیم تحقیقاتی پروفسور دکتر Andreas Reichert با دکتر آرون Kondadi و دکتر Ruchika آناند از موسسه بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی من از HHU با همکاری تیم تحقیقاتی پروفسور دکتر Orian Shirihai و Prof. Dr. مارک Liesa از UCLA (ایالات متحده آمریکا) موفق شد برای اولین بار نشان می دهد که cristae غشای سلول های زنده به طور مداوم تغییر ساختار خود را به صورت پویا در عرض چند ثانیه داخل میتوکندری. این نشان داد که cristae غشاء پویایی نیاز به تازگی شناسایی پروتئین پیچیده MICOS پیچیده است. اختلال در عملکرد این MICOS پیچیده می تواند منجر به بیماری های جدی مانند بیماری پارکینسون و یک شکل میتوکندری انسفالوپاتی مبتلا به کبد آسیب برساند. پس از شناسایی اولین پروتئین جزء از این مجموعه (Fcj1/Mic60) حدود ده سال پیش توسط پروفسور آندریاس Reichert و تحقیقات خود را در گروه این است که یک گام مهم دیگر برای روشن کردن عملکرد MICOS پیچیده است.

“ما در حال حاضر منتشر شده مشاهدات منجر به این مدل که cristae پس از غشاء شکافت می تواند وجود داشته باشد برای یک زمان کوتاه به عنوان جدا وزیکول های درون میتوکندری و سپس دوباره فیوز با درونی غشاء و فرآیندهای غشایی. این را قادر می سازد مطلوب و بسیار سازگاری سریع به انرژی مورد نیاز در یک سلول” گفت: پروفسور آندریاس Reichert.

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Heinrich-Heine دانشگاه دوسلدورف. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. Arun Kumar Kondadi, Ruchika آناند سباستین Hänsch جنیفر یوربچ توماس Zobel مرد M گرگ, Mayuko Segawa مارک Liesa, Orian S Shirihai, Stefanie Weidtkamp‐پیترز Andreas S Reichert. Cristae تحت مستمر چرخه غشاء remodelling در MICOS وابسته به شیوه ای. گزارش برزخ, 2020; DOI: 10.15252/embr.201949776

استناد به این صفحه:

Heinrich-Heine دانشگاه دوسلدورف. “بینش های غیر منتظره پویا ساختار میتوکندری.” ScienceDaily. ScienceDaily, 18 فوریه سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200218182156.htm>.

Heinrich-Heine دانشگاه دوسلدورف. (2020, مارس 18). بینش های غیر منتظره پویا ساختار میتوکندری. ScienceDaily. بازبینیشده در فوریه 20, 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200218182156.htm

Heinrich-Heine دانشگاه دوسلدورف. “بینش های غیر منتظره پویا ساختار میتوکندری.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200218182156.htm (accessed February 20, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im