غیر منتظره و عدم اطمینان می تواند نژاد پارانویا

در زمان غیر منتظره عدم قطعیت مانند ظهور ناگهانی جهانی همه گیر افراد ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به پارانویا محققان دانشگاه ییل نشان می دهد در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله eLife.

“هنگامی که جهان ما را تغییر غیر منتظره, ما می خواهیم به سرزنش که نوسانات در کسی به حس آن و شاید خنثی کردن آن گفت:” ییل را فیلیپ Corlett, دانشیار روانپزشکی و نویسنده ارشد این مطالعه است. “از لحاظ تاریخی در زمان تحول مانند آتش سوزی بزرگ رم باستان در 64 C. E. یا 9/11 حملات تروریستی پارانویا و توطئه گر فکر افزایش یافته است.”

پارانویا یک کلید است نشانه ای از بیماری روانی جدی مشخص شده توسط این باور است که افراد دیگر اهداف مخرب. اما آن را نیز آشکار در درجات مختلف در جمعیت عمومی است. به عنوان مثال قبلی یک بررسی نشان داد که 20 درصد از مردم معتقد بودند در برابر آنها را در برخی از زمان در طول سال گذشته; 8 درصد بر این باور است که دیگران به طور فعال به آنها آسیب برساند.

نظریه غالب این است که پارانویا ناشی از ناتوانی در به دقت ارزیابی اجتماعی تهدید. اما Corlett و سرب نویسنده ارین نی از دانشگاه ییل فرضیه که پارانویا است که به جای ریشه در یک مطلب اساسی یادگیری ساز است که باعث عدم اطمینان حتی در غیاب اجتماعی تهدید.

“ما فکر می کنیم از مغز به عنوان یک پیش بینی ماشین آلات; غیر منتظره تغییر اجتماعی که آیا یا نه ممکن است تشکیل یک نوع تهدید — آن محدودیت توانایی مغز را پیش بینی های” نی گفت. “پارانویا ممکن است در پاسخ به عدم قطعیت در عمومی و تعاملات اجتماعی می تواند به ویژه پیچیده و دشوار برای پیش بینی.”

در یک سری آزمایش از آنها خواسته افراد با درجات مختلف از پارانویا به بازی یک بازی با ورق که در آن بهترین انتخاب برای موفقیت تغییر شد مخفیانه. مردم با کمی و یا بدون پارانویا شد و آهسته به فرض که بهترین انتخاب را تغییر داده بود. اما کسانی که با پارانویا می رود و حتی بیشتر بی ثباتی در این بازی است. آنها خود را تغییر انتخاب capriciously-حتی پس از یک پیروزی. سپس محققان افزایش سطح عدم قطعیت با تغییر شانس برنده شدن در نیمه راه از طریق بازی بدون گفتن شرکت کنندگان است. این تغییر ناگهانی ساخته شده و حتی کم پارانویا شرکت کنندگان در رفتار مانند کسانی که مبتلا به پارانویا یادگیری کمتر از عواقب ناشی از انتخاب های خود را.

در یک مربوط به آزمایش ییل همکاران جین تیلور و استفانی Groman موش آموزش دیده نسبتا غیر اجتماعی گونه برای تکمیل یک کار مشابه که در آن بهترین انتخاب از موفقیت تغییر کرده است. موش ها بودند که اداره متامفتامین-شناخته شده برای وادار پارانویا در انسان — رفتار درست مثل پارانوئید انسان است. آنها بیش از حد پیش بینی نوسانات بالا و تکیه بیشتر بر انتظارات خود را از یادگیری از این کار.

نی Corlett و تیم خود را پس از آن با استفاده از یک مدل ریاضی برای مقایسه انتخاب های ساخته شده توسط موش ها و انسان ها در حالی که انجام این وظایف مشابه. نتایج حاصل از موش ها که با دریافت متامفتامین شبیه کسانی که از انسان با پارانویا محققان دریافتند.

“امید ما این است که این کار را تسهیل مکانیکی توضیح پارانویا اولین گام در توسعه درمان های جدید است که هدف آن زمینه ساز” Corlett گفت.

“نفع دیدن پارانویا از طریق غیر اجتماعی لنز است که ما می توانیم با مطالعه این مکانیسم در ساده سیستم بدون نیاز به میخواهم غنای تعامل اجتماعی انسان” نی گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ییل. Original نوشته شده توسط بیل هاتاوی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>