ایالات متحده شل قوانین برای محصولات زیست فناوری

بسیاری از انواع جدید محصولات اصلاح شده ژنتیکی خواهد بود معاف از مقررات در ایالات متحده تحت یک سیاست جدید است.

برنت Stirton/گتی ایماژ

یک تغییر عمده به ایالات متحده مقررات زیست فناوری را معاف برخی از ژن ویرایش شده گیاهان از نظارت دولت. سیاست جدید منتشر شده در فدرال ثبت نام امروز نیز تماس خودکار برای تصویب تغییرات تاسیس انواع اصلاح شده ژنتیکی (GM) محصولات کاهش مسیر خود را به بازار است.

گروه صنعت در حال استقبال از این قانون جدید در حالی که مخالفان در حال decrying کاهش نظارت دولت.

“اصلی چیز خوبی است که آن را اجازه می دهد تا جنبه های خاصی از ژن ویرایش به جلو حرکت می کند می گوید:” کنت برادفورد یک گیاه متخصص ژنتیک در دانشگاه کالیفرنیا ، اگر محققان با استفاده از ژن ویرایش به طراحی یک گیاه است که می تواند تربیت شده اند مرسوم گیاه جدید خواهد بود معاف از قوانین و مقررات. اما هر چیز دیگری—مانند حرکت یک ژن بین گونه و یا rewiring سوخت و ساز بدن—هنوز هم نیاز به بررسی نظارتی.

جان کلام این تغییر این است که ایالات متحده وزارت کشاورزی (USDA) حیوان و گیاه درمانی خدمات بازرسی (جاليز) خواهد شد در حال حاضر تمرکز در صفات خود به جای فن آوری مورد استفاده برای ایجاد یک تغییر رویکرد است که دانشمندان گیاه به مدت طولانی می خواستم. چندین بررسی توسط آکادمی ملی علوم به این نتیجه رسیده اند که خطر که گیاهان GM را تبدیل به علف های هرز به طور کلی کم و مولکولی ابزار به طور معمول نمی ژست جدید خطرات در مقایسه با سنتی گیاه تکنیک های پرورش.

این تغییر به این وزارتخانه مقررات شروع شد و در دولت اوباما. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت منتشر شد پیش نویس قوانین در ژانویه 2017 و سپس انصراف آنها 9 ماه بعد. (در آن قانون جدید USDA می گوید آن را دریافت نظرات که نسخه های قبلی خواهد بود “بیش از حد سنگین بود و پتانسیل برای سرکوب نوآوری است.”) در تابستان گذشته وزارت کشاورزی ایالات متحده منتشر شد یک تجدید نظر در قانون برای اظهار نظر عمومی که آن را در حال حاضر نهایی.

مهندسی گیاه نمی تواند تنظیم می شود اگر آن را شامل تغییرات جزئی—تغییر برای یک جفت از اسید آمینه پایگاه و یا حذف یک تکه از DNA است که ایجاد یک صفت است که می تواند ساخته شده اند از طریق سنتی پرورش است. برای مثال زیست شناسان مولکولی می توانید تیک مقاومت در برابر بیماری ژن از بخش های مختلف یک گیاه ژنوم و جمع آوری آنها را در یک کشش DNA پرورش دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی به ترکیب تمام این ژن را به یکی از انواع. محصول نهایی خواهد شد و این همان چیزی است که ممکن است ایجاد شده توسط پرورش دهندگان اما ژن ویرایش می توانید ذخیره کنید سال تلاش برادفورد ، “این باعث می شود همه چیز بسیار آسان تر است.” اما او نا امید است که این معافیت را پوشش نمی دهد بیشتر تغییرات اساسی و یا در حال حرکت ژن بین نزدیک و مرتبط با گیاهان مانند فلفل و گوجه فرنگی است که نمی تواند با عبور معمولی و پرورش است.

دیگر تغییر آن را آسان تر برای ایجاد تغییرات جزئی از محصولات GM مانند خیاطی آنها را برای آب و هوای مختلف. قبل از شرکت ها تا به حال به درخواست جاليز به ارزیابی خطر از هر محصول GM آنها خواست به تجاری حتی اگر آن تغییر داده شده است در همان راه به عنوان محصولات در حال حاضر تایید شده است. در حال حاضر APHIS نمی خواهد تنظیم گونه های جدید در حال حاضر مورد تایید محصول GM.

اگر یک شرکت مطمئن نیست که آیا آن محصول جدید معاف است, آن را می توانید مشورت جاليز. تنظیم کننده را پیشنهاد صفت در مقایسه با گیاهان برای دیدن اینکه آیا وجود دارد هر گونه خطر. آژانس انتظار دارد که چنین بررسی را می توان در 2 تا 3 ماه برای آشنا گیاهان. جاليز تخمین می زند که حدود 1% از گیاهان ممکن است واجد شرایط برای معافیت یا مقررات زدایی پس از یک بررسی اولیه. که خبر خوش را به توسعه دهندگان گیاه. “فرآیند جدید ایجاد شده توسط این قانون انتظار می رود که منجر به کاهش هزینه های نظارتی و زمانبندی برای توسعه نیروگاه جدید انواع” آمریکا انجمن سویا در بیانیه ای گفت.

جاليز می گوید که می خواهد به نگه دارید تا با تکامل علم و فن آوری است. موسسات تحقیقاتی و شرکت ها و یا سایر ذینفعان می توانید بپرسید جاليز به گسترش معافیت یک فرایند است که شامل نظر عمومی. “روشن و شفاف و مبتنی بر علم با روند برای آینده این معافیت مهم خواهد بود برای حمایت از نوآوری مستمر” گفت: آمریکا بذر انجمن تجارت, در بیانیه ای.

برخی از گروه ها نگران هستند که شرکت ها نمی خواهد که به اطلاع وزارت کشاورزی ایالات متحده از محصولات زیست فناوری را به بازار که معاف از قوانین و مقررات. “نتیجه این است که دولت رگولاتور و هیچ ایده چه محصولات وارد بازار خواهد شد و اینکه آیا این محصولات مناسب واجد شرایط برای معافیت از نظارت” گرگوری Jaffe مرکز علم در جهت منافع عمومی در بیانیه ای گفت.

بیوتکنولوژی نوآوری سازمان (زیستی) یک گروه تجاری بزرگ به نظر می رسد برای تشویق شرکت های عمومی را چنین منتشر شده است. “بیوگرافی تشویق افزایش باز بودن در مورد محصولات ورود به بازار” آن را در بیانیه ای گفت.

بسیاری از تغییرات جدید را به اثر در 5 مارس سال 2021.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de