امروز معامله بین دانشگاه کالیفرنیا و انتشارات اسپرینگر طبیعت را یک نقطه عطف بزرگ در مسیر برچیدن paywalls در اطراف مجلات علمی.

پنج سال پیش زمانی که جفری مکی-ماسون اول پیوست, دانشگاه کالیفرنیا, تیم که مذاکره با ناشران دانشگاهی او خواسته همکار چه اتفاقی خواهد افتاد اگر او موفق به اعتصاب یک معامله است. اگر به جای او به سادگی لغو اشتراک خود را? “به من گفته من را اخراج می شود روز بعد” در دانشگاه برکلی کتابدار می گوید. سال گذشته او از آزمایش این نظریه است. سیستم دانشگاه تا به حال شده است در تلاش برای مذاکره یک معامله را تمام پژوهش آن دسترسی آزاد—خارج از paywall—با Elsevier, بزرگترین ناشر دانشگاهی. اما آنها بیش از حد دور از هم در آنچه که هزینه. بنابراین مکی-میسون تیم رفت.

به تعجب خود را از ارتش UC محققان که وابسته که اشتراک مایل بودند به همراه آن. آنها می خواهم از دست دادن توانایی به خواندن مقالات جدید در هزاران نفر از مجلات Elsevier, مطمئن, اما, وجود دارد راه برای دریافت بدون اشتراک. آنها می تواند ایمیل محققان به طور مستقیم برای نسخه. این دانشگاه خواهد پرداخت هزینه برای مقالات فردی. و بله غیررسمی برخی فقط احتمالا دانلود از Sci-Hub, غیرقانونی مخزن که در آن تقریبا هر مقاله علمی را می توان یافت. به مکی-ماسون آن روشن: عقل متعارف است که تا به حال ضعیف او مذاکره دست به طور کامل کنار.

پس از آن پیشرفت به سوی باز کردن دسترسی به رخنه همراه است. بیشتر معاملات از نوع UC می خواهد زده شده است به خصوص در اروپا. اما در ایالات متحده پیشرفت بوده است به خصوص توقف. سپس هفته گذشته MIT مقامات اعلام کردند که آنها هم تا به حال پا به دور از جدول با Elsevier گفت: آنها نمی توانند به توافق برسند به یک معامله. و در حال حاضر دانشگاه کالیفرنیا مقامات اعلام کرده اند قصد خود را برای انجام یک معامله با اسپرینگر طبیعت جهان دوم-بزرگترین ناشر شروع به انتشار سیستم دانشگاه پژوهش به عنوان دسترسی آزاد به طور پیش فرض. معامله شروع می شود در سال 2021 برای تعداد زیادی از شرکت مجلات—قرار می دهد و UC در مسیر حداقل به انجام این کار برای تمام مجلات در عرض دو سال از جمله آن معتبر ترین آنهایی که مانند طبیعت است.

این معامله این است که در بسیاری از جهات یک توافق برای نگه داشتن چانه زدن. اما در باز-دسترسی به تحقیقات جهانی آن را نشانه ای از مدتها در انتظار تغییرات. پیچک Anderson, دانشیار, مدیر اجرایی, کالیفرنیا, کتابخانه های دیجیتال, یادداشت است که ایران آماده است تا بزرگترین از نوع خود و در عین حال در ایالات متحده است. کری وبستر, معاون رئیس جمهور از دسترسی باز در اسپرینگر طبیعت خواستار آن را “طرح” برای دیگر ما نهادهای مبتنی بر.

بسیاری از موسسات—کالج, پژوهش, دانشگاه, شهرستان, کتابخانه, سیستم پرداخت تا اعضای خود را می توانید بخوانید paywalled مجله پژوهش است. اما تنها چند در واقع انتشار بخش عمده ای از آن: تالار دانشگاه ها مانند دانشگاه فنی ماساچوست و دانشگاه کالیفرنیا. (UC سیستم به تنهایی منجر حدود 9 درصد از تحقیقات منتشر شده در ایالات متحده است.) به طور فزاینده محققان در آن مکان می خواهید کار خود را در دسترس به هر کسی—برای تحقیق علمی تا مطمئن شوید بلکه به این دلیل آنها به طور فزاینده ای دریافت کمک های مالی از تأمین کنندگان مالی که به آن نیاز دارند. (علاوه بر آن نمی صدمه دیده است که دسترسی آزاد کار می کنند بیشتر احتمال دارد دیده می شود و ذکر شده توسط دانشمندان دیگر—یک اقدام مهم از وضعیت و نفوذ است.) اما از آنجا که مجلات نمی تواند هزینه مردم برای دسترسی به کسانی که مطالعات آنها به اتهام محققان یک هزینه اضافی به انتشار آنها. اغلب هزینه اجرا می شود به هزاران دلار است.

در سال های اخیر دانشگاه را تحت فشار قرار دادند به تلنگر که معادله است. تحت اصطلاح “پرداخت-به-انتشار” مدل مانند یک سیستم UC ورود با Springer, طبیعت, دانشگاه مذاکره هزینه ساخت هر قطعه ای از تحقیقات خود را منتشر دسترسی باز. (که مخالف به “پرداخت به عنوان خوانده شده” مدل اشتراک.) دانشگاه ها مانند دانشگاه و MIT در حال ساخت کمی خواسته های مختلف در چگونه است که کار می کند. اما آنها به اشتراک گذاشتن اصول مشترک می گوید: راجر لوی استاد مغز و علوم شناختی در دانشگاه MIT که آگهی های دانشگاه کتابخانه سیستم کمیته. “ما نباید برای پرداخت محتوا از ناشران هستند که در کسب و کار تولید این محتوا,” او می گوید.

برای طرفداران از باز تحقیق این نوع از معاملات به طور بالقوه یک گام خوب. “آن را به ما نزدیک به ایده آل که در آن همه چیز باز است-دسترسی می گوید:” مایکل ایسن یک متخصص ژنتیک در UC برکلی و از مؤسسین کتابخانه های عمومی از علم و یا PLoO یک گروه عمده از باز کردن دسترسی به مجلات. (او را درگیر در UC مذاکرات است.)

اما وجود موانع در این مسیر ایسن یادداشت از جمله وضعیت از معتبر ترین مجلات مانند طبیعت و علم و تلفن. آن دسته از نشریات که بزرگ کارکنان و رد بسیاری از ارسالی به خصوص گران قیمت برای تولید و ناشران به مدت طولانی استدلال کرد که اقتصاد آنها را باز دسترسی حس را ندارد: هزینه ها به انتشار خواهد بود بیش از حد بالا اگر آنها نمی تواند جبران هزینه های خود را توسط شارژ خوانندگان.

اخیرا که دیوار از مخالفان کرک شده. یک دلیل این است که فشار از سازمان است که به محققان کمک های مالی می گوید: لیزا Hinchliffe یک استاد دانشگاه ایلینوی کتابخانه. با نفوذ تأمین کنندگان مالی از جمله ولکام تراست در انگلستان و بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حال پشت سر یک چارچوب به نام طرح S که اطمینان حاصل شود که تمام تحقیقات آنها صندوق منتشر شود خارج از paywalls شروع 2021. پس از آن وجود دارد نشانه ای از مشکل در اشتراک مدل کسب و کار خود را: preprints که رفتن بدون paywalls و بدون بررسی دقیق رشد کرده در نفوذ است. و وجود دارد مقدار زیادی از راه را برای محققان به دور زدن مجله دیوارهای دانشگاه ها نشان داده اند با لغو می پردازد. “آنها به رسمیت شناخته شده است که دریچه دسترسی به فایلهای Pdf است که فقط رفتن به محل کار به خوبی” Hinchliffe می گوید.

“ناشران هیچ چاره ای اما به روی چیزی حساب کردن با این” ایسن می گوید. و در سال های اخیر آنها آغاز شده است. تعدادی از کشورهای اروپایی مانند هلند و آلمان را جعلی باز-دسترسی به توافق با Elsevier, Springer, طبیعت, و دیگران. بنابراین باید تعدادی از دانشگاه ها در ایالات متحده (از جمله دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه کارنگی ملون با Elsevier). به تازگی Springer, طبیعت مقامات گفتند که بر روی ثبت نام در طرح S برای تمام مجلات از جمله گل سرسبد طبیعت و به تدریج معرفی بیشتر باز-دسترسی به محتوا در طول زمان است.

مطمئن شوید که برای تلفن های موبایل مانند پیشرفت است. اما در دراز مدت این ریاضی نیست خیلی ساده Hinchliffe می گوید. آن می رود به این واقعیت ساده است که برخی از موسسات, اما نه همه در واقع انتشار بخش عمده ای از جهان در مجله پژوهش است. در طول زمان به عنوان عمده دانشگاه های سوئیچ به پرداخت-به-انتشار معاملات بیشتر کار خواهد شد آزاد از paywalls. اگر به اندازه کافی بزرگ موسسات را که کوچکتر موسسات آموزش—مکان های که در آن دانشمندان فقط می خواهم به خواندن و پژوهش و انتشار آن—خواهد بود قادر به لغو قراردادهای خود را. “اما من به شما اطمینان می دهم که نمی شود ارسال پول خود را به پژوهش دانشگاه به طوری که آنها قادر به انتشار” Hinchliffe می افزاید. در هر دو صورت بزرگ دانشگاه ها و تحقیقات خود سرمایه گذاران را مجبور به پرداخت بیشتر و یا صنعت چاپ و نشر را کمتر. “در نهایت این است برای رفتن به یک مشکل عمده و من فکر می کنم عمده ناشران کاملا آگاه است که” او می گوید.

که یکی از دلایل این معاملات راحت تر شده است به کارگزار در اروپا تا کنون. در کشورهای اروپایی بودجه تحقیق و پژوهش است و بیشتر متمرکز می گوید وبستر از اسپرینگر طبیعت است. این شرکت (و دیگران از جمله الزویر) شده اند قادر به چکش کشور گسترده می پردازد که در آن ممکن است به جلو و با هم متفاوت جریان بودجه—که لازم است او می گوید: برای حمایت از دسترسی آزاد در گران مجلات مانند طبیعت است. اما در ایالات متحده که در آن همه چیز است, چهل تکه, شرکت برای طراحی راه برای به طور جداگانه فاکتور های مختلف تأمین کنندگان مالی, موسسات و محققان برای پوشش هزینه های انتشار. برای تلفن های موبایل اداری—و آن است. آن را نیز گران به راه اندازی. وبستر می گوید این شرکت امیدوار است که قرار دادی سیستم صورتحساب آن را توسعه مفید خواهد بود زمانی که آن را با دیگر موسسات.

یک اثر جانبی بالقوه از همه که: تحکیم. یکی از نگرانی با پرداخت به انتشار مدل است که باز بزرگ-دسترسی به معاملات می تواند کمک به ناشران بزرگ شرکت تا درک خود را در این صنعت و همچنین خاموش کردن کمتر ثروتمند موسسات و کشورها از انتشار است. Hinchliffe اشاره می کند که باز دسترسی انتشارات در حال حاضر بیشتر تلفیقی از صنعت حکم بزرگ. “مقیاس فقط مزایای آن است,” او می گوید.

این عوامل کمک می کند به همین دلیل این مذاکرات حاضر هستند تا پر. معاملات جعلی در بین کتابداران و ناشران خواهد شد که اثرات آن بر کسب و کار مدل پایین جاده ایسن یادداشت ها. دانشگاه که انتشار بسیاری می خواهید به قفل کردن معاملات با کم هزینه های چاپ و نشر در حال حاضر دانستن که دسترسی آنها هزینه خواهد شد در نهایت از بین برود. ناشران می خواهید برای پیدا کردن راه هایی برای وصل کردن آن خشک کردن جریان درآمد. “پاسخ من به این است که: هیچ کس نمی گوید درآمد باید بماند همان” ایسن می گوید. “راه حل این نیست که فقط به reapportion اما برای کاهش میزان هزینه های.” ناشران در حال حاضر را عظیم الجثه سود حاصل از این سیستم است. (هر دو الزویر و اسپرینگر طبیعت باید درآمد در میلیاردها و گزارش سود عملیاتی حاشیه 37 درصد و 23 درصد بود—در رقابت با اپل.)

آن را به احتمال زیاد یک hardscrabble مبارزه برای به دست آوردن وجود دارد. اما به تازگی حداقل دانشگاه ها به نظر می رسد برای به دست آوردن یک دست قوی تر. و آن را در آینده با گسترده تر به رسمیت شناختن است که باز دسترسی تحقیقات ارزشمند عمومی خوب است. یک نگاه نیاز به بیشتر از Covid-19 بحران در آن معتبر مجلات علمی طولانی نگه داشتن خود دروازه آهن تصمیم (با اصرار) به انتشار مقالات مرتبط با این ویروس به صورت رایگان. (برای ثبت شده است که سیمی رویکرد بیش از حد با داستان در مورد بهداشت و علوم Covid-19.)

که پزشکان فعال در شهر های کوچک آمریکا را به خواندن آخرین تحقیقات بهداشتی بدون اشتراک, یادداشت های دانشگاه MIT لوی و برای اطلاعات دانشمندان به خراش عظیم احداث مخازن از مقالات به صورت الگوها و بینش. “فقط تصور کنید اگر که هنجار در صورتی که فقط اتوماتیک,” او می گوید. “در این تصویر که در آن ما باید برای هر مشکل در جهان است. نه فقط این یک مشکل است.”

اما در حال حاضر آن را همه موقتی و محدود است. وعده باز کردن دسترسی می رود با این بیماری همه گیر. برای ایجاد تغییرات گسترده و دائمی شیطان در جزئیات است. در این دوره از upending تثبیت مدل کسب و کار این سوال باقی می ماند: چه کسی پای این لایحه ؟


بزرگ تر سیمی داستان
  • که کشف اولین واکسن?
  • نحوه اعتراض با خیال راحت: چه باید بکنید و چه برای جلوگیری از
  • به عنوان مراقبت های بهداشتی حرکت آنلاین بیماران در حال گرفتن در پشت سمت چپ
  • خارج شده و کارکنان را به نشان می دهد خود را ضد سرقت AI کار نمی کند
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی