یک تیم بین المللی از محققان به بررسی اولین انسان در آمریکای مرکزی و چگونه آنها اقتباس در طول زمان و با تغییر محیط و چگونه این تغییرات را تحت تاثیر قرار زندگی انسان تاریخ و جوامع است.

تقریبا در هر فروشگاه مواد غذایی با محصولات ساخته شده از ذرت, همچنین شناخته شده به عنوان ذرت در هر راهرو: تازه ذرت, کنسرو ذرت, ذرت, حبوبات, تاکو, پوسته تراشه های نان ذرت مکزیکی, ذرت بو داده, ذرت, شیرین کننده های در صدها نفر از محصولات ذرت پرکننده در مواد غذایی حیوان خانگی در صابون و لوازم آرایشی و لیست در می رود.

ذرت است که شاید مهم ترین گیاه تا کنون اهلی توسط مردم با شکوه 1 میلیارد تن تولید در سال 2019 دو برابر است که از برنج با توجه به دانشگاه نیومکزیکو انسان شناسی پروفسور کیت Prufer اصل محقق از یک تیم است که فقط منتشر شد تحقیقات جدید که میریزد نور در هنگامی که مردم شروع به خوردن ذرت.

به تازگی تحقیقات منتشر شده از تیم خود را در مجله علم پیشرفت نشان می دهد اطلاعات جدید در مورد زمانی که در حال حاضر در همه جا حاضر ذرت شد بخش مهمی از رژیم غذایی مردم. تا به حال کمی شناخته شده بود در مورد زمانی که انسان زندگی در مناطق استوایی آمریکای مرکزی برای اولین بار شروع به خوردن ذرت است. اما “بی نظیر” کشف قابل ملاحظه ای به خوبی حفظ باستانی اسکلت انسان در آمریکای مرکزی پناهگاه سنگ نشان داد که ذرت شد بخش مهمی از رژیم غذایی افراد را در آمریکا می باشد.

“امروز بسیاری از محبوبیت ذرت را با آن کربوهیدرات بالا و پروتئین ارزش در خوراک دام و قند است که باعث می شود آن را ترجیح عنصر از بسیاری از غذاهای فرآوری شده از جمله نوشیدنی های شیرین. به طور سنتی آن نیز استفاده شده است به عنوان نوشیدنی تخمیر در آمریکای میانه. با توجه به آن آغاز فروتن 9000 سال پیش در مکزیک درک چگونه آن را به دست می آمد ترین گیاهی غالب در جهان منافع از افشای آنچه در جذب مردم به این محصول آغاز خواهد شد. ما کاغذ برای اولین بار مستقیم اندازه گیری تصویب ذرت به عنوان یک جزء اصلی در رژیم غذایی در انسان” Prufer مشاهده شده است.

Prufer گفت: تیم بین المللی از محققان به رهبری UNM و دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا در حال بررسی است اولین انسان در آمریکای مرکزی و چگونه آنها اقتباس در طول زمان و با تغییر محیط و چگونه این تغییرات را تحت تاثیر قرار زندگی انسان تاریخ و جوامع است.

“یکی از مسائل کلیدی برای درک این تغییرات از دیدگاه تکاملی این است که بدانید چه تغییر از شکار و جمع آوری مسیر برای توسعه کشاورزی مانند نگاه و سرعت و سرعت ابتکاری جدید معاش استراتژی. تولید مواد غذایی و کشاورزی در میان مهم ترین نوآوری فرهنگی در تاریخ بشر است.

“کشاورزی ما اجازه زندگی در گروه های بزرگتر در همان محل و به منظور توسعه دائمی روستاهای اطراف تولید مواد غذایی. این تغییرات در نهایت در مایا منطقه به توسعه دوره کلاسیک شهرستان متحده مایا بین 3000 تا و 1000 سال پیش. تا زمانی که این مطالعه ما نمی دانیم که در اوایل Mesoamericans اول شد کشاورزان و یا چگونه به سرعت آنها پذیرفته شده جدید cultigen ذرت به عنوان پایدار از رژیم غذایی خود را. قطعا آنها بسیار موفق قبلی خود را جستجوگری شکار و باغبانی حرفه قبل از کشاورزی پس از آن است که از علاقه قابل توجهی به درک زمان و فرآیندهای اساسی,” او گفت:.

سن یابی کربن پرتوزا از اسکلتی نمونه نشان می دهد که گذار از pre-ذرت شکارچی رژیم غذایی که در آن مردم به مصرف گیاهان وحشی و حیوانات به معرفی و افزایش اعتماد در ذرت. ذرت ساخته شده کمتر از 30 درصد از رژیم غذایی مردم در این منطقه توسط 4,700 سال پیش افزایش به 70 درصد از 700 سال بعد.

ذرت شد اهلی از teosinte وحشی چمن در حال رشد در پایین می رسد از بلسس رودخانه دره مرکزی مکزیک در حدود 9000 سال پیش. شواهدی وجود دارد ذرت برای اولین بار کشت در مایا زمینهای پست اطراف از 6500 سال پیش در حدود همان زمان که آن را به نظر می رسد در امتداد سواحل اقیانوس آرام از مکزیک است. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که ذرت به یک جزء اصلی دانه که در آن زمان.

اولین استفاده از ذرت شده اند ممکن است برای یک فرم اولیه مشروب.

“ما فرض است که ساقه ذرت آب فقط ممکن است استفاده اصلی از اوایل اهلی ذرت و گیاهان در زمانی که cobs و دانه اساسا بیش از حد کوچک به مقدار غذایی اهمیت است. انسان واقعا خوب هستند در تخمیر مایعات شیرین به نوشیدنی های الکلی. این تغییر به عنوان انسان انتخاب ذرت از گیاهان بزرگتر و بزرگتر دانه همزمان با تغییرات ژنتیکی در گیاهان خود در نهایت منجر به بزرگتر cobs بیشتر و بزرگتر دانه در بیشتر دانه در ردیف” Prufer توضیح داد.

به منظور حضور ذرت در رژیم غذایی از باستان افراد Prufer و همکاران خود را اندازه گیری ایزوتوپ کربن در استخوان ها و دندان ها از 52 اسکلت. این بررسی شامل باقی مانده از نر و ماده بزرگسالان و کودکان ارائه wholistic نمونه از جمعیت است. قدیمی ترین تاریخ باقی مانده است از بین 9,600 و 8,600 سال پیش و در ادامه به حدود 1000 سال پیش

این تحلیل نشان می دهد قدیمی ترین باقی مانده بودند افرادی که به خوردن وحشی گیاهان, خرما و میوه و آجیل یافت می شود در جنگل های استوایی و دشت همراه با گوشت از شکار زمینی حیوانات.

توسط 4,700 سال پیش رژیم های غذایی تبدیل شده بود متنوع تر با برخی از افراد به مصرف ذرت. ایزوتوپی امضای دو جوان پرستاری نوزادان نشان می دهد که مادران آنها بودند که مصرف مقدار قابل توجهی از ذرت. نتایج نشان می دهد افزایش مصرف ذرت بیش از هزاره بعدی به مردم انتقال به بیحرکت کشاورزی.

Prufer اشاره کرد: “ما به طور مستقیم می توانید مشاهده در ایزوتوپهای استخوان چگونه ذرت تبدیل به یک جزء اصلی دانه در اوایل جمعیت ما در حال مطالعه است. ما می دانیم که مردم تجربه شده بود با جد ذرت teosintle و با اولین اوایل ذرت برای هزاران سال اما به نظر نمی رسد به یک جزء اصلی دانه تا حدود 4000 BP. پس از آن مردم هرگز متوقف خوردن ذرت منجر به تبدیل شدن شاید مهم ترین محصول غذایی در آمریکا و سپس در جهان است.”

حفاری بودند به کارگردانی Prufer همراه با یک تیم بین المللی از باستان شناسان شناسان محیط زیست و زمین شناسان. متعدد UNM فارغ التحصیل و دانشجویان مقطع کارشناسی در این زمینه تحقیقات و همچنین همکاران با منطقه حفاظت شده با همکاری تیم مدیریت یک Belizean NGO یاحسین’axche’ حفاظت اعتماد.

شرایط نبودند آسان برای حفاری تیم Prufer اشاره کرد: “ما پنج سال از کار میدانی در دو دور, سنگ پناهگاه سایت در Bladen طبیعت رزرو در مایا کوه ها و بلیز های گسترده بیابان منطقه ای است که دو روز پیاده روی از نزدیکترین جاده ها است. به کار در این منطقه داشتیم به اردوگاه بدون برق و آب در حال اجرا و یا حتی همراه سرویس برای یک ماه در یک زمان در هر سال.”

تجزیه و تحلیل انجام شد در پن استیت دانشگاه UNM مرکز ایزوتوپ های پایدار UCSB و دانشگاه اکستر در انگلستان است. Prufer شد مدیر پروژه همراه با همکارش داگ کنت از UCSB. این پروژه با بودجه Alphawood پایه و اساس و بنیاد ملی علوم. مطالعه انجام شده توسط محققان از UNM, UCSB, Pennsylvania State University, University of Exeter ارتش ایالات متحده مرکزی شناسایی آزمایشگاهی دانشگاه می سی سی پی, Northern Arizona University, و بله’axche حفاظت اعتماد در بلیز است.

در حال حاضر که پژوهشی منتشر شده است این تیم پیشرفت خواهد کرد و آن را به مرحله بعدی.

“فن آوری های جدید اجازه می دهد تا ما را به نگاه حتی عمیق تر به مولکولی تجزیه و تحلیل از طریق مطالعات باستان DNA و ایزوتوپی تجزیه و تحلیل فردی از اسیدهای آمینه هستند که در تبدیل مواد غذایی به بلوک های ساختمان از بافت ها و انرژی است. ما در حال حاضر یک Ph. D. دانش آموزان کار بر روی گسترش کار ما به نسل بعدی از تجزیه و تحلیل” Prufer گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de