بی سابقه زمین مبتنی بر کشف 2 به شدت در تعامل سیارات فراخورشیدی

چندین تعامل سیارات فراخورشیدی در حال حاضر خال خال شده توسط ماهواره ها. اما دستیابی به موفقیت به دست آمده است, با, برای اولین بار تشخیص به طور مستقیم از زمین از یک فراخورشیدی سیستم از این نوع است.

یک همکاری بین المللی از جمله CNRS محققان* کشف غیر معمول از سیستم های سیاره ای دوبله زنبور-148, با استفاده از, فرانسوی, ابزار سوفی در Observatoire de Haute-Provence (CNRS/Aix-Marseille دانشگاه;).

این دانشمندان با تجزیه و تحلیل این ستاره حرکت و به این نتیجه رسیدند که این میزبانی دو سیاره WASP-148b و زنبور-148c. مشاهدات نشان داد که این دو سیاره به شدت در تعامل است که تایید شد از اطلاعات دیگر**. در حالی که اولین سیاره WASP-148b مدار ستاره خود در نزدیک به نه روز دوم یک زنبور-148c طول می کشد چهار برابر طولانی تر است. این نسبت بین مداری دوره نشان میدهد که WASP-148 سیستم نزدیک به تشدید این معنی که وجود دارد افزایش یافته است گرانشی تعامل بین دو سیاره. و معلوم است که ستاره شناسان در واقع تشخیص تغییرات در دوره مداری سیارات.

در حالی که یک سیاره uninfluenced توسط یک دوم خواهد حرکت با ثابت دوره WASP-148b و زنبور-148c تحت شتاب و کاهش سرعت فراهم می کند که مدارک و شواهد خود را در تعامل است.

مطالعه خود را در مدت کوتاهی می شود منتشر شده در مجله Astronomy & اخترفیزیک.

یادداشت

* دانشمندان فرانسوی در این آزمایشگاه : d ‘ astrophysique د پاریس (CNRS/دانشگاه سوربن دانشگاه;) ; Observatoire de Haute-Provence (CNRS/Aix-Marseille دانشگاه;) ; Institut de mécanique سلست et de calcul des éphémérides (CNRS/Observatoire de Paris-PSL/دانشگاه سوربن دانشگاه;) ; انستیتو planétologie et d’astrophysique de Grenoble (CNRS/دانشگاه; گرونوبل Alpes) ; آزمایشگاه d’astrophysique مارسی (CNRS/Aix-Marseille دانشگاه) ; آزمایشگاه d’études spatiales et d’instrumentation en astrophysique (CNRS/Observatoire de Paris-PSL/دانشگاه سوربن دانشگاه/دانشگاه; de Paris). آنها همچنین colaborated با ستاره شناسان آماتور از Hubert-ریوز رصدخانه.

** مراحل ساخته شده با Hubert-ریوز تلسکوپ فرانسه و با استفاده از SuperWASP, افزایش, کارلوس سانچز و لیورپول, Canary Islands, اسپانیا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط CNRS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de