کشف مکانیسم های از بزرگ شدن بطن مرتبط با اسکیزوفرنی

سینه های بزرگ مغزی بطن یافت می شود در 80 درصد از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی هنوز مکانیسم هایی که منجر به بزرگ شدن بطن عمدتا ناشناخته است. دانشمندان در St. Jude children’s Research Hospital پیدا کرده اند که دو rna نقش مهمی در ساز و کاری است که در نتیجه در بطن بزرگ شدن در یک نوع از مدل موش. نتایج گزارش شد امروز در ارتباطات طبیعت.

حذف یک منطقه بر روی کروموزوم 22 (22q11.2-حذف سندرم) را افزایش می دهد خطر ابتلا به اسکیزوفرنی در حدود 30 برابر در انسان است. 22q11-حذف سندرم می تواند تکرار در موش ایجاد یک مدل پژوهش علمی با اهمیت برای تحصیل در اسکیزوفرنی. محققان قبلا مشاهده بطن بزرگ شدن در افراد با 22q11-حذف سندرم و در مدل موش.

محققان می خواستم برای پیدا کردن چه چیزی باعث بزرگ شدن بطن در مدل 22q11-حذف سندرم است. آنها علاقه مند بودند در متحرک مژه ها, سازه که خط بطن دیوار و کمک مغزی نخاعی مایع در گردش است.

“اسکیزوفرنی خود را polygenic; وجود ندارد و تنها ژن است که می تواند توضیح دهد همه از علائم این بیماری پیچیده” گفت: ارشد نویسنده استانیسلاو Zakharenko, M. D., Ph. D., St. Jude گروه توسعه نوروبیولوژی. “اما 22q11-حذف سندرم مدل به ما می دهد یک فرصت برای شناسایی ژن که منجر به بزرگ شدن بطن.”

ژن Dgcr8 است که در داخل منطقه از DNA است که از دست رفته در 22q11-حذف سندرم است. این ژن نقش مهمی در سنتز rna. این تیم دریافتند که حذف Dgcr8 کاهش rna miR-382-3p و میر-674-3p. هنگامی که آن rna کاهش می یابد, یک گیرنده بر روی سطح متحرک مژه ها را پوشش بطن دیوار به نام Drd1 افزایش یافته است.

نتایج نشان می دهد که زمانی که این مکانیزم فعال است دو تغییر رخ می دهد در بطن: این متحرک مژه ها حرکت آهسته تر و مغز بطن بزرگ.

“ما دریافتیم که این مکانیزم لازم و کافی برای این دو چیز کاهش می یابد متحرک مژه ها حرکت و بطن بزرگ شدن” Zakharenko گفت. “ما در مدل ما قادر به حذف rna و دریافت این اثر و ما قادر به معرفی این rna و ببینید که بطن و مژه ها به حالت عادی بازگشت.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط St. Jude children’s Research Hospital. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر