Untwisting پلاستیک برای شارژ اینترنت از چیزهایی که دستگاه های

Untwisting زنجیره ای از اتم های درون یک پلاستیک پلیمر بهبود توانایی خود را برای انجام برق بر اساس گزارش محققان به رهبری دانشگاه ناگویا اعمال فیزیکدان Hisaaki Tanaka در مجله علم پیشرفت. این بینش می تواند کمک به سرعت بخشیدن به توسعه پوشیدنی منابع قدرت برای تعداد زیادی از اینترنت از چیزهایی که دستگاه های.

‘Smart’ جوامع آینده انتظار می رود به شامل تعداد زیادی از دستگاه های الکترونیکی است که به هم پیوسته از طریق اینترنت: به اصطلاح اینترنت-از-همه چیز. دانشمندان بوده است به دنبال راه هایی برای استفاده از حرارت بدن به اتهام برخی از انواع میکرو-دستگاه و سنسور. اما این نیاز به, سبک وزن, غیر سمی, پوشیدنی و انعطاف پذیر ترموالکتریک ژنراتور.

پلاستیک است که می تواند انجام برق به نام انجام پلیمرها می تواند این لایحه را پر کنید اما عملکرد حرارتی نیاز به بهبود است. خود را نازک فیلم بسیار بی نظم ساختارهای تشکیل کریستالی و غیر کریستالی قطعات ساخت آن را دشوار برای درک خواص آنها و در نتیجه پیدا کردن راه هایی برای بهینه سازی عملکرد خود را.

تاناکا کار با همکاران در ژاپن به درک حرارتی خواص بسیار رسانا تیوفن مبتنی بر پلیمر به نام PBTTT. آنها اضافه شده و یا ‘آلاييده’ پلیمر با نازک یون الکترولیت ژل است که شناخته شده برای بهبود رسانایی. این ژل تنها ارتشاح پلیمر با موفقیت زمانی خاص الکتریکی ولتاژ اعمال شده است.

آنها با استفاده از انواع تکنیک های اندازه گیری به درک پلیمر الکترونیکی و تغییرات ساختاری که دوپ شده. آنها دریافتند که بدون الکترولیت ژل های PBTTT زنجیره ای است بسیار پیچیده است. دوپینگ آن را با یک بحرانی مقدار الکترولیت untwists زنجیره ای و ایجاد ارتباط بین آن کریستالی قطعات بهبود رسانایی الکترون.

دانشمندان گزارش می دهند که شکل گیری این ارتباط تنگاتنگ رسانا شبکه چیزی است که تعیین کننده پلیمر حداکثر عملکرد حرارتی که آنها قادر به منحصر به فرد مشاهده در این مطالعه است.

آنها در حال حاضر به دنبال راه هایی برای بهینه سازی عملکرد حرارتی از فیلم نازک انجام پلیمرها از طریق مواد طراحی و تغییر شرایط ساخت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ناگویا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de