تمام نژادهای سگ باید رفتار ناخواسته مانند سر و صدا حساسیت و پرخاشگری و اضطراب جدایی اما تفاوت در فرکانس بین نژاد بزرگ هستند. مختلف رفتار ناخواسته صفات اغلب رخ می دهد به طور همزمان به عنوان نشان داده شده توسط یک مطالعه که به تازگی تکمیل شده توسط پروفسور هانس Lohi این گروه تحقیقاتی از دانشگاه هلسینکی.

رفتار ناخواسته رخ می دهد در بسیاری از حیوان خانگی سگ.

“در این مجموعه از حدود 14000 سگ که ما وارد, یکی از بزرگترین در جهان رفتار ناخواسته رخ داده در 73 درصد از سگ. یک چنین رفتار صفت سر و صدا حساسیت موجود در یک سوم از سگ” پروفسور هانس Lohi می گوید.

Lohi پژوهشی گروه بررسی شيوع هفت ناخواسته رفتار انسانها سر و صدا حساسیت از جمله رعد و برق, آتش بازی و عکس; ترس از انسان و سگ های دیگر و نا مکان ؛ ترس از سطوح و ارتفاعات; بی توجهی و تکانشگری; رفتار وسواس; پرخاشگری و اضطراب جدایی. در علاوه بر این به نویز حساسیت و ترس و ترس از سطوح و ارتفاعات بسیار با صفات مشترک هستند.

به عنوان در سگ پس در انسان

این مطالعه همچنین نگاه به ارتباط بین صفات فردی است. به عنوان مشاهده شده در قبل از مطالعات ترس و رفتار پرخاشگرانه اغلب همبود. برخی از یافته های جدید و تعجب آور است.

“ما کشف جالب ارتباط بین تکانشگری رفتار وسواس و اضطراب جدایی. در انسان, اختلال وسواسی-اجباری (OCD) اتفاق می افتد اغلب همراه با کمبود توجه و اختلال بیش فعالی (ADHD) اما این اولین بار است که همان دیده شده است در سگ می گوید:” نامزد دکترا Milla Salonen.

رفتار تحقیقات انجام شده توسط گروه دیگری هدف: به درک آنچه که زمینه ساز بشر مشکلات روحی و روانی. فیزیولوژیکی و behaviourally سگ ها شبیه به انسان است. بعلاوه ناخواسته رفتار طبیعی در سگ ها که همچنین به اشتراک گذاری همان پیچیده محیط اجتماعی با انسان است.

“با کمک این پروژه و اطلاعات ما را در ادامه بررسی چقدر خوب یک مدل گونه های سگ است که در تحقیقات متمرکز بر انسان مشکلات روحی و روانی. قبلی ما تحقیقات ژنتیکی با اشاره به همان مناطق ژنومی در ترس و سر و صدا حساسیت” استاد Lohi می گوید.

نژاد خاص و تفاوت های قابل توجهی در رفتار

شيوع رفتار ناخواسته صفات مقايسه بين 15 نژاد با اکثر پاسخ های دریافت شده مربوط به بررسی معنی داری تفاوت مشخص بین نژاد.

“مشکلات به نظر می رسد کاملا نژاد خاص. برای مثال در مرز Collies ما مشاهده بیشتر وسواس خیره و نور/سایه تعقیب رفتارهای رخ داده است که به ندرت در تمام نژادهای دیگر” Lohi می گوید.

تفاوت در شيوع رفتار صفات بین فردی نژاد بودند manyfold.

“یکی از بزرگترین تفاوت میان نژاد شناسایی شد در ترس از مردم ناآشنا که در آن وجود دارد 18-برابر تفاوت بین ترسو ترین نژاد و دلیرترین نژاد از اسپانیا آب سگ و Staffordshire Bull Terrier,” Salonen توضیح می دهد.

رفتاری پژوهش با هدف افزایش سگ رفاه. بسیاری از رفتار ناخواسته صفات مانند ترس و سر و صدا حساسیت می تواند باعث استرس شدید در سگ. مشکلات رفتاری ممکن است در نتیجه صاحب دادن سگ.

“یافته های ما نشان می دهد که رفتار ناخواسته به نظر می رسد به ارث برده که بدان معنی است که از طریق پرورش دقیق است که متکی بر مناسب رفتار شاخص شيوع چنین رفتاری صفات می تواند کاهش یافته است. این امر در بهبود کیفیت زندگی نه تنها سگ بلکه صاحبان آنها بیش از حد” استاد Lohi متحده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im