نشاط بخشی از رودخانه کلمبیا طشک باز می شود پنجره در چه منطقه بود مجسمه

نشاط بخشی از رودخانه کلمبیا طشک اجازه داده دانشگاه اورگان محققان برای درک بهتر از نحوه ماگما 14-16 میلیون سال پیش شکل گرفته در منطقه و به همین دلیل گازهای گلخانه ای منتشر شده در طول یک سری از فوران های آتشفشانی نه ماشه جهانی رویداد انقراض.

بینش منتشر شده در علمی, گزارششد, برگرفته از تجزیه و تحلیل از اکسیژن و هیدروژن ایزوتوپ در پوستهای مواد از یک مخلوط از ماگما و اصلی سنگ است که در حال حاضر در معرض توسط زمین شناسی, نشاط بخشی و فرسایش.

کلمبیا, رودخانه, سیل طشک نمایندگی جوانترین قاره سیل بازالت استان بر روی زمین و یکی از بهترین حفظ شود. آن را پوشش می دهد تقریبا 210,000 کیلومتر مربع گسترش از شرق اورگان و واشنگتن به غربی آیداهو و قسمت شمالی نوادا است.

محوری به پژوهش 27 نمونه از 22 مختلف dikes — wall-مانند بدن از ماگما که از طریق برش روی ورقه ورقه گدازه جریان افقی در طول فوران. 10 متر-ضخامت فیدر خاکریز به Wallowa batholith تشکیل شده از یک ترکیب ماگمای بازالتی و گرانیتی 16 میلیون سال پیش به عنوان مثال به احتمال زیاد در عمل به عنوان یک ماگما مجرا تا هفت سال است. آن را به تشکیل یکی از بزرگترین سطح گدازه و تغییر شیمیایی در حدود 100 متر از اطراف سنگ بستر.

“ما متوجه شدیم که هنگامی که ماگمای بازالتی جاسازی شده و به پوسته آن را جوشانده آب های زیرزمینی و فرار همه چیز را در و در نزدیکی مسیر آن باعث شیمیایی و ایزوتوپی تغییرات در سنگ ها و انتشار گازهای گلخانه ای” گفت: ایلیا Bindeman استاد بخش علوم زمین که منجر مطالعه.

در مجموع اثر حرارت در طول سیل-بازالت منطقه ممکن است به طول انجامید در حدود 150 سال پس از ماگما را متوقف جریان, ساختمان, چشم انداز است که قابل مشاهده است امروز در سراسر منطقه هفت-عضو تیم تحقیقاتی از سه کشور به این نتیجه رسیدند.

“رودخانه کلمبیا طشک که بسیار عزیز به ما در شمال غربی اقیانوس آرام,” Bindeman گفت. “آنها در حال حاضر سوگند و فرسوده به سطح است که اجازه می دهد تا ما را به نمونه مخاطبین از این طشک با قبلی سنگ. همین روند است که امروز اتفاق می افتد در هر ساعت و در همه جا تحت midocean پشته و همچنین در قاره است. با مطالعه این نیست بنابراین باستانی سنگ ما آموخته اند آنچه در جریان است در زیر پای ما است.”

مدل سازی کامپیوتری انجام شیمیایی داده ها نشان می دهد که گرمابی گرمایش از منطقه اصلی metasedimentary سنگ — یک دگرگونی سنگ تشکیل شده از طریق رسوب و انجماد رسوب — و سطح نسبتا پایین مواد آلی تحت تاثیر فوران تولید کرده بود انتشار حدود 18 gigatons از دی اکسید کربن و متان. یکی gigaton برابر با یک میلیارد تن متریک.

فردی رودخانه کلمبیا بازالت فوران شد هر 10 تا 100 برابر بزرگتر از بزرگترین لحاظ تاریخی تجربه فوران ایسلند Eldgja و لکی فوران های آتشفشانی در سال 934 و 1783 به ترتیب ذکر مطالعه همکاری نویسنده Leif Karlstrom استاد علوم زمین که همراه با Bindeman عضو اورگان مرکز اتشفشان شناسی.

به لکی فوران که به کشته شدن هزاران نفر از مردم منتشر volcanically مشتق گازهای گلخانه ای که تولید می شود یک سال بدون تابستان به دنبال یک گرم سال در سراسر اروپا و شمال امریکا Karlstrom گفت.

در حالی که رودخانه کلمبیا فوران منتشر شده 210,000 کیلومتر مکعب ماگمای بازالتی بیش از 1.5 میلیون سال منجر به جهانی آب و هوا اثرات محققان به این نتیجه رسیدند كه علت انقراض جمعی به عنوان یکی باعث فوران بیش از یک شبیه زمانبندی در حدود 250 میلیون سال پیش تشکیل شده است که از سیبری تله.

تفاوت تیم تحقیقاتی استدلال است که در زمین شناسی از مناطق. رودخانه کلمبیا بازالت فوران رخ داده در آذرين پوسته که شامل پایین بودن سطح ماده آلی است که می تواند منتشر شده توسط گرمابی گرم. فوران در سیبری تله رخ داده در آلی غنی از سنگ های رسوبی.

در حالی که یافته های جدید نشان می دهد که شبیه منطقه ای در مقیاس آبهای زیرزمینی گردش در اطراف dikes یک امضا از سیل بازالت آتشفشان جهان, محققان, اشاره عواقب ممکن است همیشه نمی شود فاجعه بار در مقیاس وسیع.

در رودخانه کلمبیا طشک و به احتمال زیاد مربوط یلو کانون گرمابی گردش خون است که می تواند به عنوان ظریف ایزوتوپی سیگنال های تخلیه اکسیژن ایزوتوپ, در, سنگ, تیم تحقیقاتی یافت می شود.

این تحقیق در درجه اول در تکمیل Bindeman را ایزوتوپ پایدار آزمایشگاه تامین شد آمریکا روسیه و سوئیس ملی علوم پایه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر