شهری زنبور عسل: گرده افشان تنوع گیاهی و تعاملات در شهرستان فضای سبز

با ترکیب مناسبی از گیاهان فضای سبز شهری می تواند یک زیستگاه غنی برای حمایت از متنوع گرده, با توجه به مطالعه منتشر شده در جولای 15, 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط بنیامین دانیلز از RWTH Aachen University, آلمان, و همکاران.

با شهرستانها در حال گسترش و حشرات جمعیت به سرعت در حال کاهش سراسر جهان, ترکیب حشرات-دوستانه فضاهای سبز شهری طراحی شده است یک گام مهم برای تقویت گرده افشان جمعیت — ذاتا ارزشمند در حق خود را به عنوان به خوبی به عنوان لازم برای بیش از 75 درصد از جهان را عرضه مواد غذایی. در این مطالعه دانیلز و همکاران مورد بررسی متنوع فضاهای سبز در سراسر آلمان در شهر آخن به ارزیابی گیاه گرده افشان تعاملات درون یک محیط شهری است.

نویسندگان طبقه بندی آخن را فضاهای سبز به چهار دسته ها: تفریحی پارک; باغ جامعه; گورستان و “نماینده” پارک در مرکز شهر با روستا سایت مرجع در آخن را از حومه به عنوان یک کنترل — با تمرکز بر دو پارک عناصر درون هر یک از مطالعه سایت تخت گل و حشرات گرده افشانی درختان (به طور خاص نمدار یا نمدار درختان). دانیلز و همکارانش سپس در نظر سنجی این سایت برای مشاهده بازدید گرده در سی دقیقه فواصل از 10 صبح-5 بعد از ظهر آفتابی در غیر شرایط باد می وزد از آوریل تا آگوست 2016 (با لیندن درختان مشاهده شده در طول بلوم دوره از 21 ژوئن-جولای 15) — ضبط 7723 مجموع تعاملات بین گرده و گیاهان است.

در روستایی کنترل سایت متوسط تعداد مشاهده گرده افشان بازديد شد 46.2±14.6 در عرض 30 دقیقه. باغ جامعه نشان داد سطوح مشابه ملاقات (43.7±23.0 هر 30 دقیقه) اما میانگین حشرات بازديد نماینده پارک تفریحی در پارک ها و گورستان بودند به طور قابل توجهی پایین تر (به معنی ملاقات نرخ 21.0±12.6, 20.8±15.5 و 17.8±10.1 بود). نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که ترکیب گرده متنوع در سراسر پارک انواع نیز با باغ جامعه و روستایی در سایت به نمایش مشابه — و به طور قابل توجهی بالاتر — فرکانس از زنبور عسل وحشی و hoverfly بازدیدکننده داشته است. در مقابل, ملاقات نرخ از گل نمدار درختان نشان داد مشابه فرکانس برای تمام آزمایش پارک انواع (با متوسط اعم از 12.9 بازدید/30 دقیقه (گورستان سایت) به 16.4 بازدید/30 دقیقه (پارک تفریحی). نمدار درختان نیز نشان داد نرخ بالاتر از زنبورعسل و زنبور عسل بازدید کنندگان نسبت به سایر گرده.

نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که اگرچه این مطالعه تنها زد در اوج شکوفه فصل از ماه مه تا ماه اوت مطالعات آینده باید اجرا شود در طول سال به منظور دقت سنج گرده افشان رفتار است. آنها همچنین توجه داشته باشید که تفریحی پارک نشان داد قابل کم ملاقات نرخ گرده نسبت به سایر فضاهای سبز در آخن اما به احتمال زیاد دارای پتانسیل بالا برای ارائه اضافی متنوع منابع برای گرده اضافی از طریق کشت درخت کوچک یا تخت گل-و تشویق سیاست های آینده به صورت یکپارچه مدیریت پارک های شهری به عنوان کلید زیستگاه برای گرده.

نویسندگان اضافه کردن: “در این دوران جهانی حشرات کاهش شهرستانها و به خصوص فضای سبز شهری نشان می دهد پتانسیل بالا برای ارائه زیستگاه انواع حشرات گروه. طراحی و مدیریت فضای سبز شهری تاثیر زیادی در تنوع و فراوانی گرده در شهرستانها.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر