گفتار و موسیقی دو اساسا فعالیت های انسانی که در حال رمزگشایی مختلف نیمکره مغز. یک مطالعه جدید با استفاده از یک روش منحصر به فرد را به فاش کردن که چرا این تخصص وجود دارد.

محققان در مغز و اعصاب (مغز و اعصاب مونترال موسسه-بیمارستان) از دانشگاه مک گیل ایجاد 100 بزبان ضبط هر یک سوپرانو آواز خواندن یک جمله. سپس آنها را تحریف ضبط همراه دو اساسی شنوایی ابعاد: طیفی و زمانی پویایی و تا به حال 49 شرکت کنندگان در تشخیص کلمات یا ملودی از هر آهنگ. آزمايش در دو گروه از زبان های انگلیسی و فرانسوی زبانان به منظور افزایش قابلیت تکثیر و generalizability.

آنها دریافتند که برای هر دو زبان که اطلاعات زمانی تحریف شد شرکت کنندگان تا به حال مشکل تشخیص محتوای سخنرانی, اما نه ملودی. زمانی که طیفی اطلاعات تحریف شده آنها تا به حال مشکل تشخیص ملودی, اما نه گفتار. این نشان می دهد که گفتار و ملودی مختلف بستگی دارد ویژگی های آکوستیک.

برای تست چگونه مغز در پاسخ به این صدا های مختلف ویژگی های شرکت کنندگان شد و سپس اسکن شده با تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) در حالی که آنها برجسته برای تلفن های موبایل. محققان دریافتند که پردازش گفتار رخ داده در سمت چپ شنوايی در حالی که ملودیک پردازش رخ داده در حق شنوايی ،

موسیقی و گفتار بهره برداری می رسد مختلف از طیفی-زمانی continuum

بعد آنها مجموعه ای از تست چگونه تخریب در هر آکوستیک ابعاد فعالیت مغز تاثیر می گذارد. آنها دریافتند که تخریب طیفی ابعاد تنها تحت تاثیر فعالیت های در حق قشر شنوایی و تنها در طول ملودی ادراک در حالی که تخریب زمانی ابعاد تحت تاثیر قرار تنها چپ شنوايی و تنها در درک گفتار. این نشان می دهد که دیفرانسیل پاسخ در هر نیمکره بستگی به نوع آکوستیک اطلاعات در محرک.

مطالعات در حیوانات نشان داده است که سلول های عصبی در قشر شنوایی در پاسخ به خاص ترکیب طیفی و زمانی انرژی و تنظیم برای تلفن های موبایل که مربوط به حیوانات در محیط زیست طبیعی خود مانند ارتباطات برای تلفن های موبایل. برای انسان هر دو در گفتار و موسیقی مهم است استفاده از ارتباطات است. این مطالعه نشان می دهد که موسیقی و گفتار بهره برداری می رسد مختلف از طیفی-زمانی پیوسته و قریشی تخصص ممکن است سیستم عصبی را راه بهینه سازی پردازش این دو روش های ارتباطی.

حل رمز و راز از نيمکره تخصص

“آن شناخته شده است برای چندین دهه است که این دو نیمکره پاسخ به گفتار و موسیقی متفاوت اما فیزیولوژیکی اساس این تفاوت باقی ماند یک رمز و راز می گوید:” فیلیپ Albouy مطالعه را اولین نویسنده. “در اینجا ما نشان می دهد که این نیمکره غربی تخصص مرتبط با پایه ویژگی های آکوستیک که مربوط به گفتار و موسیقی نتیجه تساوی پیدا کردن به دانش پایه عصبی در سازمان است.”

نتایج منتشر شده در مجله Science on Feb. 28 سال 2020. از آن تامین شد و توسط یک بانتینگ یاران به Albouy و توسط کمک های مالی برای ارشد نویسنده رابرت Zatorre از کانادا موسسه تحقیقات بهداشت و از کانادا موسسه تحقیقات پیشرفته. A cappella ضبط ساخته شده بودند با کمک دانشگاه مک گیل دانشکده موسیقی.

این آزمایش نشان داده شده است در اینجا: https://www.zlab.mcgill.ca/spectro_temporal_modulations/

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im