با استفاده از داده های بزرگ برای طراحی و گاز جداسازی غشاء و کاهش CO2

محققان در دانشگاه کلمبیا و مهندسی دانشگاه کارولینای جنوبی را توسعه داده اند روش که ترکیبی از داده های بزرگ و یادگیری ماشین به صورت انتخابی طراحی گاز-فیلتر پلیمر غشاء به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای.

مطالعه خود را امروز منتشر شده در علم پیشرفتاست و برای اولین بار به درخواست تجربی معتبر یادگیری ماشین روش به سرعت در حال طراحی و توسعه گاز پیشرفته جداسازی غشاء.

“نقاط کار ما را به یک راه جدید برای طراحی مواد و ما انتظار آن را انقلابی در این زمینه می گوید:” این مطالعه PI صنعت کومار Bykhovsky استاد مهندسی شیمی و پیشگام در توسعه پلیمر کامپوزیت نانو با خواص بهبود یافته.

فیلم های پلاستیکی و یا غشاء اغلب استفاده می شود برای جدا کردن مخلوط ساده گازها مانند دی اکسید کربن (CO2) نیتروژن (N2) و متان (CH4). دانشمندان پیشنهاد کرده اند با استفاده از تکنولوژی غشاء جدا CO2 از دیگر گاز گاز طبیعی تصفیه و کربن ضبط وجود دارد اما به طور بالقوه صدها نفر از هزاران نفر از پلاستیک است که می تواند تولید با ما جاری مصنوعی جعبه ابزار همه از آن متفاوت است در ساختار شیمیایی خود را. تولید و تست همه این مواد گران قیمت و وقت و تا به امروز تنها حدود 1000 مورد بررسی قرار گرفته اند به عنوان گاز جداسازی غشاء.

کومار و همکارانش در دانشگاه کلمبیا مهندسی دانشگاه کارولینای جنوبی و ماکس پلانک جامعه در ماینس (آلمان) ایجاد یک یادگیری ماشین الگوریتم که در ارتباط به ساختار شیمیایی از 1000 تست پلیمر با خود حمل و نقل گاز خواص به بررسی آنچه ساختار باعث می شود بهترین غشاء و فرآیندهای غشایی. آنها پس از اعمال الگوریتم به بیش از 10 ، 000 شناخته شده پلیمرها به پیش بینی که تولید از بهترین مواد اولیه در این زمینه.

این روش شناسایی برخی از 100 پلیمرها که هرگز آزمایش شده برای حمل و نقل گاز شد اما پیش بینی شده به پیش افتادن از زمان غشاء عملکرد محدودیت برای شرکت2/CH4 جداسازی.

“به جای تجربی آزمون در تمام مواد وجود دارد که برای یک نرم افزار خاص شما به جای آزمون های کوچکتر زیر مجموعه ای از مواد که دارای بیشترین وعده. بعد از آن شما پیدا کردن مواد است که ترکیب بهترین مواد تشکیل دهنده که به شما می دهد یک شات در طراحی بهتر مواد درست مثل Netflix بکشد شما در پیدا کردن فیلم های بعدی به تماشا می گوید:” این مطالعه همکاری نویسنده کانر Bilchak قبلا یک دانشجوی دکترا با کومار و در حال حاضر یک پست دکترا همکار در دانشگاه پنسیلوانیا است.

برای تست الگوریتم صحت یک گروه به رهبری برایان Benicewicz, SmartState استاد شیمی و بیوشیمی در دانشگاه کارولینای جنوبی, سنتز دو از مهمترین پلیمر غشاء پیش بینی شده توسط این روش و پیدا کردم که غشاء بیش از حد بالا برای شرکت2/CH4 جدایی عملکرد.

“عملکرد آنها بسیار خوب بود — بسیار بهتر از آنچه ساخته شده بود می گوید:” این مطالعه همکاری نویسنده لورا Murdock, یک دانش آموز فارغ التحصیل از Benicewicz است. “و آن را بسیار آسان بود. این روش پتانسیل قابل توجهی برای استفاده تجاری.”

Benicewicz افزود: “به دنبال فراتر از این یکی زمینه این روش به راحتی قابل تمدید به دیگر غشاء مواد است که می تواند عمیقا بر توسعه نسل بعدی باتری ها و فن آوری های تصفیه آب.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلمبیا دانشکده مهندسی و علوم کاربردی. Original نوشته شده توسط هالی Evarts. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>