بیش از هزار سال تمدن و پیشرفت را از طریق سنگ و برنز و آهن سنین است. در حال حاضر زمان آن رسیده است کوانتومی مواد به تغییر راه ما زندگی می کنند تشکر در بخشی به تحقیقات انجام شده در Institut National de la Recherche Scientifique (INRS) و دانشگاه مک گیل.

پروفسور امانوئل Orgiu یک محقق در INRS و متخصص کوانتومی مواد. این مواد تنها چند اتم ضخامت اما قابل توجه نوری و مغناطیسی و خواص الکتریکی. استاد Orgiu پژوهش با تمرکز بر ایجاد الگوهای در سطح کوانتومی مواد به منظور تغییر خواص آنها.

“این شکل از نقاشی کمک می کند تا تعیین خواص افاضه بر سطح” او توضیح می دهد.

کار خود را دارای پتانسیل های کاربردی برای (opto)دستگاه های الکترونیکی مانند ترانزیستورها و photosensors بلکه برای biosensing دستگاه.

کوانتومی کارشناس مواد فقط یک گام بزرگ رو به جلو توسط سنتز macrocycles — دایره ای بزرگ ملکولها در یک سطح گرافیت. این مواد شامل یک پشته از گرافن تنها یک اتم ضخامت ورق کربن. گرافن در نظر گرفته شده است کوانتومی مواد.

“فکر می کنم از macrocycles به عنوان کوچک لگو بلوک. آن را غیر ممکن است برای ساخت یک حلقه در حل یک مخلوط همگن است که در آن بلوک های رقیق شده است. اما شما می توانید آن را اگر شما آنها را در یک جدول” گفت: استاد Orgiu سرب نویسنده در یک مطالعه جدید که نتایج آن منتشر شد آنلاین در فوریه 18 در مجله ACS Nano.

در این پژوهشگر فوق دکترا در Orgiu گروه Chaoying فو که نویسنده اول این مطالعه نشان داده است یک راه برای استفاده از macrocycles به رسم الگوهای مولکولی در مواد سطح.

“این macrocycles سپرده در سطح, در راه حل و تنها مولکول های سمت چپ یک بار مایع تبخیر شده است. ما می تواند پیش بینی کند که چگونه آنها را متناسب با هم تراز اتفاق می افتد به طور طبیعی از طریق تعامل با همسایه مولکول و سطح” استاد Orgiu توضیح می دهد.

این مطالعه با همکاری Dmitrii F. گوجه استاد در مک گیل گروه شیمی که تخصص کمک کرد تا درک کنند که چگونه برخی از مولکول می تواند خود را به ترتیب در سطح گرافیت.

“این یک مثال عالی از قدرت یک رویکرد چند رشته ای که در آن ما ترکیب آلی سنتز و سطح علم است. این سطح از کنترل ما زمانی بیش از شکل و ساختار سنتز مولکول بسیار قابل توجه است که می گوید:” گوجه.

Orgiu گفت: شکل و اندازه macrocycles ساخته شده آنها را به نامزد ایده آل برای قرعه کشی در گرافیت سطح.

“استفاده از این مولکول های بزرگ و خلل و فرج در ساختار آنها. ما در نهایت ممکن است قادر به استفاده از ما macrocycles به عنوان یک قاب و تزئین منافذ با مولکولهای زیستی که ترویج biosensing خواص سطح. این است که قطعا یکی از گام های بعدی برای پروژه های آینده است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Institut national de la recherche scientifique – INRS. Original نوشته شده توسط آدری-Maude Vézina. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im