Vantablack? Meh. دیدار با فوق العاده, سیاه Vantafish

دانشمندان دریافته اند که برخی از ماهی ها جذب تا 99.956 درصد از نور است که بازدید آنها. عجیب و غریب در اعماق دریا دامگاه فقط یک کل خیلی عجیب و غریبتر.

Bobbing همراه در پژوهش رگ غربی بروشور فقط در خارج از خلیج مونتری کالیفرنیا دریایی, زیست شناس کارن Osborn و همکاران او بودند هولنج در اعماق دریا ماهی به سطح برای فهرست نویسی و عکاسی. Osborn کردم دست خود را بر روی یک fangtooth یک توضیحی موجودی با دهان پر از تند و زننده بزرگ و دندان های تیز متصل به یک چاق و چله اشک به شکل بدن. با استفاده از سفارشی-ساخته شده در سیستم چراغ بارق و یک دوربین نصب شده در بالای مخزن او می تواند ضبط نمونه نادر در علم.

در عین حال زمانی که او قرار داده fangtooth در مقابل دوربین آن را تبدیل به یک زندگی سیاه چاله—طرح وجود دارد اما نه جزئیات خوب به عنوان اگر ماهی بود بلعیدن نور است. “من در تلاش بود برای گرفتن عکس از آن و من فقط گرفتن این سایه ها” Osborn می گوید. “آنها وحشتناک است.”

این نبود او اولین عکاسی با یک اعماق دریا, ماهی, بنابراین آن را نمی تواند خطای اپراتور. اما یک لحظه صبر کن Osborn نمیفهمد. “من تا به حال سعی کردم به گرفتن عکس از اعماق دریا, ماهی, قبل چیزی, اما این واقعا وحشتناک تصاویر, که در آن شما می توانید هر جزئیات,” او می گوید. “چگونه است که من می تواند درخشش دو چراغ بارق در آنها و همه است که نور فقط از بین می رود?”

آن از بین می رود زیرا fangtooth همراه با 15 گونه های دیگر که Osborn و همکاران او را در بر داشت تا کنون استتار خود با “ultra-black” پوست اعماق دریا نسخه Vantablack معروف انسان ساخته شده از مواد است که جذب تقریبا تمام نور شما درخشش در آن است. این ماهی تکامل یافته اند متفاوت و devilishly هوشمندانه راه رفتن فوق العاده, سیاه, باور نکردنی بهره وری: یک گونه محققان دریافتند جذب 99.956 درصد از نور است که بازدید از آن ساخت آن را تقریبا به عنوان سیاه و سفید به عنوان Vantablack.

Anoplogaster

این fangtooth

عکس: کارن Osborn/اسمیتسونیان

“ما تا به حال هیچ ایده که وجود دارد هر گونه ماهی در تمام که شد فوق العاده, سیاه می گوید:” دانشگاه دوک زیست شناس الکساندر دیویس منجر نویسنده در یک مقاله جدید در زیست شناسی کنونی توصیف یافته است. “تا آنجا که ما می دانستم که تنها مهره داران بودند که فوق العاده سیاه و سفید در همه این پرندگان از بهشت و یک زن و شوهر دیگر گونه های پرندگان است. این اولین مورد ما چیزی این واقعا به عنوان استتار نیز هست.”

شما ممکن است تعجب که چرا اگر خورشید را فوتون نمی نفوذ گذشته 200 متر عمق این ماهی نیاز به استتار خود را با برخی از مشکی تیره در قلمرو حیوانات. واقعیت این است که در اعماق اقیانوس است در واقع در حال اشتعال با نور در قالب تابی تولید شده توسط مخلوقات پاک در سراسر درخت زندگی, از باکتری ها برای ماهی مرکب. (محققان نمونه های جمع آوری شده را به 2000 متر عمیق است.)

این نشان می دهد نور در خدمت یک آرایه گسترده ای از اهداف است. برخی از موجودات عادت کرده اند برای تبدیل شدن به ناهار با فشار یک ابر bioluminescent ماده چسبنده و لزج است که دچار سردرگمی خود را از شکارچیان و یا حتی چوب به بدن خود مارک شکارچیان خود را برای شکارچیان. گونه دیگر از اعماق دریا ماهی پرتاب کردن پرتوهای bioluminescent نور از چهره خود را—سرشلغتس است که کمک به آنها در پیدا کردن غذا. شاید معروف ترین این anglerfish با استفاده از درخشان فریب برای جلب طعمه به آن شکم دندانه دار. و در تاریکی مطلق به مردان و زنان در برخی از گونه باید از نور مانند تابلوهای تبلیغاتی برای پیدا کردن هر یک از دیگر به همسر است.

“تصور کنید که خود را در یک پناهگاه با هیچ نوری ندارند و شما باید برای پیدا کردن همسر خود را. شما امیدوارم که شما را به یک چراغ قوه مناسب است ؟ ” می پرسد Scripps موسسه اقیانوس شناسی را Dimitri Deheyn که مطالعات تابی اما نبود درگیر در مطالعه جدید. “نور است و انفجار وجود دارد, اما آن را بیولوژیکی نور است. و بسیاری از زمان آن است که عمدتا نور آبی به دلیل آن چیزی است که منتشر دورترین در این آب.”

یک مشکل وجود دارد اینکه: این همه نور جلب توجه هر دو برای شکار و شکارچیان. اگر طعمه می توانید یک anglerfish چهره روشن خود را آویزان فریب جست و خیز کردن است. همان چیزی که اگر صورت خود را به چراغهای جلو که به شما کمک کند نقطه مواد غذایی خود را. “بدیهی است که شما نمی خواهید طعمه خود را به دیدن که نور مصاحبه بیش از همه چهره شما می گوید:” دیویس. “بنابراین اگر سر خود را در حال حاضر فوق العاده, سیاه هیچ کدام از آن نور می رود به شکار و شما بیشتر احتمال دارد به در برد.”

پس چگونه این 16 گونه از فوق العاده ماهی سیاه استتار خود را به طوری خوبی ؟ این همه در مورد ملانین همان چیزهای است که به ما انسان ها ما رنگ پوست. پوست این ماهی است که مثبت بسته بندی شده با یک لایه از organelles به نام melanosomes خودشان حاوی ملانین است.

تن از ملانین به تنهایی هر چند نمی توان این ماهی رقیب تاریکی Vantablack. هنگامی که شما روشن یک fangtooth یا همسالان خود به melanosomes جذب بسیاری از فوتون حق دور. “اما چه چیزی نیست جذب طرف پراکنده به لایه آن جذب شده توسط همسایه رنگدانه ها که همه بسته بندی شده سمت راست نزدیک به آن می گوید:” Osborn. “و بنابراین آنچه را که آنها انجام داده ایم این است که ایجاد این فوق العاده کارآمد بسیار-کوچک-مواد سیستم جایی که آنها در واقع می تواند در ساخت یک تله نور با ذرات رنگدانه و هیچ چیز دیگری.”

“این نوع مانند یک ماشین gumball که در آن همه از gumballs در داخل هستند که اندازه و شکل سمت راست برای به دام انداختن نور در دستگاه” می افزاید: دیویس. “پس از آن می آید در آن پرش در اطراف بین تمام کسانی که توپ های کوچک و نیست دوباره است.”

فوق العاده وجود دارد نبود یک جد مشترک از این 16 Vantafish گونه—یا حداقل 16 Osborn و دیویس را کشف کرده اند تا کنون—که تکامل یافته این ترفند و تصویب آن به همراه سیر تکاملی خود را فرزندان. گونه های تکامل یافته آن را به طور مستقل به طوری که آنها کمی متفاوت راه رفتن در مورد جذب نور; خود را melanosomes مرتب شده اند متفاوت در پوست است.

“برخی از آنها فقط به یک آشفته بازار می گوید:” Osborn. “برخی از آنها دارای سه لایه برخی از آنها دارای دو لایه است. برخی از آنها واقعا ضخامت لایه های برخی از آنها را نازک لایه است. بنابراین وجود این کمی تفاوت در چگونه آنها در واقع انجام این بین گونه های مختلف است.”

پوست همه این ماهی است که به طور خاص تنظیم برای جذب آبی و سبز روشن که رنگ اکثر تابی در عمیق. اما گونه های خود را با استفاده از فوق العاده سیاهی برای متنوع اهداف یا به عنوان طعمه پنهان خود را از شکارچیان و یا به عنوان شکارچیان پنهان خود را از طعمه. جالب است که یکی از گونه های threadfin dragonfish تنها فوق العاده سیاه و سفید به عنوان یک نوجوان. چرا ؟ به دلیل کوچک بی دفاع نوزادان نیاز به پنهان کردن از شکارچیان. به عنوان بزرگسال, هنگامی که threadfin dragonfish رشد به بیش از یک پا بلند آنها لازم نیست خیلی برای پنهان کردن از آنها بالاتر زنجیره غذایی.

و این: محققان دریافتند برخی از گونه ها تا به حال فوق العاده, سیاه, روده لنت به احتمال زیاد به نگه داشتن آنها را از درخشان مانند فانوس زمانی که آنها خوردن bioluminescent طعمه. “این یا رفتن به مبهوت و bioluminescent هنگامی که آن را در شکم خود را به دلیل آن را ناجور و یا به عنوان شما آن را هضم آن مواد شیمیایی هستند که برای انتشار و شروع bioluminescing می گوید:” Osborn. “شما نمی خواهید به شنا کردن در اطراف با یک حلقه درخشان, درست است ؟ که فقط درخواست برای مشکل.”

شما نیز نمی خواهید به شنا کردن در اطراف با یک خالی حلقه. یک صخره های مرجانی teems با توده ها از ماهی دادن به شکارچیان مقدار زیادی از گزینه ها در منو. اما در وسعت عمیق, طعمه نسبتا کمیاب بنابراین شکارچیان تحت مقدار فشار بیشتر به نمره یک وعده غذایی. “فوق العاده سیاه و سفید به نظر می رسد مانند یک افراطی—چرا آنها صرف انرژی بسیار و زمان تکاملی در ساخت آن ؟” می پرسد Luiz Rocha متصدی ماهی در آکادمی علوم کالیفرنیا که نبودم درگیر در این تحقیقات است. “اگر آنها نبودند بنابراین فوق العاده, سیاه, آنها هنوز هم می تواند نسبتا نامرئی. و به همین دلیل من فکر می کنم دلیل وجود دارد تا کمی طعمه که آنها باید بسیار کارآمد به نقطه ای که قادر به گرفتن تقریبا 100 درصد از هر آنچه که آنها در تماس با آمده. چرا که اگر آنها نمی, آنها در حال رفتن به گرسنگی مردن.” دیگر خصلت های خود را مورفولوژی نیز خیانت این ناامیدی: گونه های مانند anglerfish باید enormous دهان و شکم همه بهتر به مصرف هر چه آنها تلو تلو خوردن بر در تاریکی.

این ماهی تکامل یافته اند جذاب نوع رویکرد ترکیبی به ultra-سیاهی. در نظر گرفتن فوق العاده پرندگان سیاه و سفید-از-بهشت. پرهای خود را می darkly رنگی برای شروع, اما همچنین استفاده از کوچک درخت مانند ساختار است که انعکاس نور در اطراف جذب بیشتر فوتون. در مقابل بسیاری از گونه Vantafish استفاده کنید 2-در-1 با رویکرد جذب نور با همان اثربخشی: این melanosomes هستند رنگدانه و ساختار است که می خورد که همه نور است. “این باعث می شود کل این چیز خیلی ساده تر” دیویس می گوید. “بنابراین اگر شما در تلاش بودند به تقلید از آن برای هر نوع از فن آوری هدف در حال حاضر شما تنها نیاز به ساخت یک جزء.”

در مقابل ساخته دست بشر فوق العاده سیاه و سفید مواد را با استفاده از نانولولههای کربنی کوچک سیلندر که دام فوتون که درد را ساخت. “شما را تا پایان با یک بازی بسیار شکننده مواد—فوق العاده سیاه و سفید مواد—اما شکننده یکی می گوید:” دیویس. “در اینجا ما اساسا با دیدن فقط یک تصادفی تجمع نانوذرات تولید چیزی است که که تقریبا سیاه و سفید. هیچ ساختاری خاصی ترازی که شما نیاز دارید. در تئوری اگر شما می توانید نانوذرات از اندازه و شکل سمت راست و سپس شما باید قادر به فقط کت هر کاری با آن.”

هیچ کس هنوز به انتظارنشسته بودند تا به تجاری تاریکی سحر و جادو از Vantafish. اما شاید فوق العاده سیاه و سفید مواد آینده ممکن است فقط پوست عمیق است.


بزرگ تر سیمی داستان
  • گرمایش جهانی. نابرابری. Covid-19. و ال گور است … خوش بینانه است ؟
  • Linkin Park T-پیراهن تمام خشم در چین
  • 5G که قرار بود برای متحد کردن جهان به جای آن پاره شدن ما از هم جدا
  • چگونه رمز عبور-قفل کردن هر برنامه را بر روی تلفن خود را
  • هفت بهترین turntables برای خود وینیل مجموعه
  • 👁 درمانگر است—و آن را یک chatbot برنامه. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر