بسیار کم دوز Avastin موثر برای پیشگیری از نابینایی در نوزادان نارس

نوزادان متولد شده در موعد مقرر که نیاز به درمان برای جلوگیری از کوری از رتینوپاتی نارسی (ROP) می تواند تحت درمان با یک دوز Avastin (bevacizumab) است که در کسری از دوز معمول استفاده می شود برای ROP در حال حاضر. نتایج دوز-پیدا کردن مطالعه منتشر شده 23 آوریل در JAMA چشم پزشکی. مطالعه انجام شده توسط اطفال, بیماری های چشم محقق گروه (PEDIG) و با حمایت موسسه ملی چشم (نی) بخشی از موسسه ملی بهداشت.

نوزادان نارس در معرض خطر بالای غیر طبیعی رشد عروق خونی در شبکیه این بافت حساس به نور در پشت چشم است. این عروق خونی غیر طبیعی در حال شکننده و مستعد ابتلا به نشت. اگر رها شود, کشتی رشد می تواند منجر به زخم و جداشدگی شبکیه علت اصلی ROP مربوط به از دست دادن بینایی. ROP است که یکی از علل نابینایی در کودکان است.

تاسیس ROP درمان شامل لیزر درمانی و سرما درمانی. هر دو مداخلات کار باعث غیر طبیعی رگ های خونی به توقف رشد قبل از آنها می تواند باعث زخم و جداشدگی شبکیه.

Avastin یکی از چندین دارو که مانع از رشد عروق خونی غیر طبیعی با سرکوب تولید بیش از یک سیگنال پروتئینی به نام فاکتور رشد اندوتلیال عروقی (VEGF).

سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده Avastin در سال 2004 به عنوان یک درمان سرطان. از آن پس چشم پزشکان باید از آن استفاده خارج از برچسب به مهار رشد عروق خونی غیر طبیعی در ROP و همچنین در سایر اختلالات چشمی. نتایج یک کارآزمایی بالینی منتشر شده در سال 2011 تایید کرد سود با استفاده Avastin بیش از لیزر درمانی برای درمان موارد شدید از ROP است که رخ می دهد در یک منطقه از شبکیه شناخته شده به عنوان خلفی منطقه 1.

“به عنوان یک سریع تر و آسان تر از درمان گزینه anti-VEGF چشم تزریق شد استقبال جایگزین لیزر درمانی برای درمان شدید ROP گفت:” مطالعه جدید در پروتکل صندلی دیوید Wallace, M. D. MPH صندلی چشم پزشکی در دانشگاه ایندیانا دانشکده پزشکی. لیزر درمانی نیاز به آرام بخش کودک تا زمانی که 90 دقیقه; یک Avastin تزریق طول می کشد زمان بسیار کمتر است و به طور کلی کمتر استرس زا به نوزاد.

“اما ما می دانیم که anti-VEGF عوامل تزریق به داخل چشم نیز به خون و پزشکان نگران هستند که مهار VEGF سیستمیک می تواند تداخل با رشد طبیعی مغز و ریه و استخوان و کلیه بافت,” او گفت:. شواهد نشان می دهد که تزریق anti-VEGF در چشم کاهش سطح VEGF در خون است.

در این مطالعه والاس و همکارانش در موسسه بودجه PEDIG امیدوار به دقت اشاره کردن کمترین دوز درمانی از Avastin توسط تست به تدریج کاهش دوز در 10-14 نوزادان در هر دوز. “ما نمی خواهید برای شروع با تست یک دوز بی خطر کودک رفتن کور بنابراین ما آغاز شده با 40 درصد از دوز معمول استفاده می شود برای ROP. هنگامی که یک دوز موفق بود ما نصف آن را و پس از آن تست شده که دوز. در نهایت ما کاهش دوز در نیم هفت بار” او گفت:.

“در زمان مطالعه ما دریافتیم که 0.004 میلی گرم Avastin — یک دوز که تنها 0.6 درصد از دوز مورد استفاده در سال 2011 مطالعه Avastin برای ROP-ممکن است از این حد پایین تر به طور موثر برای بسیاری از نوزادان مبتلا به ROP گفت:” والاس. نتايج مرحله تنظیم به صورت یک کارآزمایی بالینی تصادفی مقایسه اثرات طولانی مدت از دوز پایین Avastin با لیزر درمانی برای درمان ROP,” او گفت:.

آنها برنامه ریزی به دنبال کودکان در طول زمان به مقایسه اثرات طولانی مدت از هر استراتژی در چشم انداز و ارگان توسعه است. مطالعات قبلی نشان می دهد که نوزادان تحت درمان با Avastin در مقابل لیزر ممکن است کمتر احتمال دارد برای تبدیل شدن به کوته و نیاز به عینک برای بینی آنها به عنوان مسن تر رشد می کنند.

این بررسی شامل 59 نوزادان نارس با نوع 1 ROP ترین شکل شدید. هر نوزاد تا به حال یک چشم تحت درمان با تزریق تنها حاوی 0.016 میلی گرم 0.008 میلی گرم 0.004 میلی گرم یا 0.002 میلی گرم Avastin. اگر چشم دیگر نیاز به درمان آن دریافت دو غلظت (یک دوز سطح بالاتر). مقایسه در حال حاضر با استفاده از دوز Avastin برای ROP طیف وسیعی از 0.25 میلی گرم به 0.625 میلی گرم.

درمان در نظر گرفته شد در کوتاه مدت موفقیت اگر ROP بهبود یافته روز چهار بعد از درمان, و اگر وجود نداشت عود و یا نیاز به درمان های اضافی در عرض چهار هفته. موفقیت چنین زمانی در همه چشم تحت درمان با 0.016 میلی گرم و 0.008 میلی گرم دوز و در 9 از 10 چشمان دریافت 0.004 میلی گرم اما تنها در 17 23 چشم دریافت 0.002 میلی گرم منجر به این نتیجه رسیدند که 0.004 میلی گرم ممکن است کمترین دوز موثر.

این مطالعه با حمایت موسسه مالی EY011751, EY023198 و EY018810. این clinicaltrials.gov رکورد NCT02390531.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>