ویروس ژنوم کمک به توضیح دهد که چرا عمده دام بیماری دوباره در اروپا ظهور

دام بیماری هایی مانند bluetongue ویروس (BTV) می تواند ویرانگر اقتصادی و پیامدهای بهداشتی, اما ریشه های خود را می تواند دشوار است برای ایجاد. تحقیقات جدید منتشر شده در open access journal PLOS Biology این هفته نشان می دهد که اخیر ظهور مجدد BTV در فرانسه شده است می تواند ناشی از فعالیت های انسانی بر ویروس غیر معمول آرایش ژنتیکی.

Bluetongue ویروس یک عامل بیماری زا است که آلوده گوسفند و گاو باعث شده است که میلیاردها یورو خسارت به کشاورزی و صنعت بیش از دو دهه گذشته است. در مطالعه جدید به رهبری محققان دانشگاه گلاسکو (انگلستان) با یک کنسرسیوم اروپایی همکاران نویسندگان در مقایسه ژنوم ویروس قبل و بعد از آن دوباره ظهور در فرانسه در سال 2015. BTV برای اولین بار وارد اروپا در سال 2006 از منابع ناشناخته. آن را کنترل می شد از طریق واکسيناسيون در سال 2010 و هیچ مورد گزارش شد تا آن را دوباره ظهور در سال 2015. نویسندگان ژنوم تجزیه و تحلیل نشان داد که در هر دو سال 2006 و 2015 شیوع BTV انباشته رمان جهش در یک شیوه ای انتظار می رود برای به سرعت در حال تحول است. virus. در طول این دوره در بین دو شیوع محققان اشاره کرد کنجکاو عدم جهش نشان می دهد که این ویروس به احتمال زیاد در گردش در طول این دوره است. ژنتیکی شباهت بین اصلی و re-اورژانس ویروس ها نشان می دهد که 2015 شیوع بیماری های ناشی از عفونی مواد که به نوعی برخاسته از اولین شیوع.

ویروس تداوم بیش از چند سال در صورت عدم وجود تغییرات ژنتیکی را ناراحت درک ما را از ویروس شناسی. بیشتر محتمل سناریوی نویسندگان استدلال می کنند این است که این ویروس مطرح پس از منجمد ذخیره شده در نمونه است. و پس از تلقیح مصنوعی و انتقال جنین به طور گسترده ای مورد استفاده در صنعت دام آنها می گویند این مکانیسم انتقال باید ارزیابی کار آینده است.

پروفسور ماسیمو tonya dundas, یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه می گوید: “به منظور زنده ماندن منتقل می شود و برای پیدا کردن میزبان ویروس ها نیاز به تکرار. جهش جدید در حال یک نتیجه اجتناب ناپذیر از این پس ویروس ها نمی تواند باقی می ماند ‘در زمان منجمد’. در حالی که هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی برای ما به یادگیری در مورد ویروس شناسی محتمل ترین توضیح برای یافته های ما این است که قرار گرفتن در معرض عفونی مواد ذخیره شده از قبل شیوع باعث اخیر ظهور این ویروس در اروپا است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net