آتشفشانی CO2 تولید گازهای گلخانه ای کمک کرده و باعث تریاس آب و هوا تغییر

یک مطالعه جدید می یابد فعالیت های آتشفشانی و همچنین نقش مستقیم در تحریک شدید تغییرات آب و هوایی در پایان دوره ترياس 201 میلیون سال پیش, پاک کردن تقریبا نیمی از تمام گونه های موجود. میزان دی اکسید کربن منتشر شده به اتمسفر از این فوران های آتشفشانی است که قابل مقایسه با مقدار CO2 انتظار می رود تولید شده توسط تمام فعالیت های انسانی در قرن 21 است.

پایان-ترياس انقراض شده است فکر باعث شده اند تا نمایشی تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب دریا. در حالی که وجود دارد در مقیاس بزرگ فعالیت های آتشفشانی در آن زمان شناخته شده به عنوان مرکزی اطلس ماگمايی استان فوران نقش آن در به طور مستقیم کمک به رویداد انقراض است که مورد بحث است. در یک مطالعه برای ارتباطات طبیعتیک تیم بین المللی از محققان از جمله استاد دانشگاه مک گیل دان بیکر شواهدی از حباب کربن دی اکسید به دام افتاده در سنگ های آتشفشانی دوستیابی به پایان ترياس حمایت از این نظریه که فعالیت های آتشفشانی کمک به مخرب با تغییر آب و هوا معتقد بودند به علت انقراض است.

این محققان نشان می دهد که پایان-ترياس تغییرات زیست محیطی رانده شده توسط آتشفشانی انتشار دی اکسید کربن ممکن است شبیه به کسانی که پیش بینی برای آینده ای نزدیک است. با تجزیه و تحلیل کوچک گاز exsolution حباب های حفظ شده در داخل سنگ ها تیم تخمین می زند که میزان کربن تولید گازهای گلخانه ای منتشر شده در یک فوران — مقایسه با 100,000 کیلومتر3 از گدازه spewed بیش از 500 سال-است به احتمال زیاد معادل کل تولید شده توسط تمام فعالیت های انسانی در طول قرن 21 با فرض 2C افزایش درجه حرارت جهانی بالاتر از pre-صنعتی سطح.

“اگر چه ما نمی توانیم دقیقا تعیین مقدار کل کربن دی اکسید به اتمسفر منتشر هنگامی که این آتشفشان فوران همبستگی بین این طبیعی تزریق دی اکسید کربن و پایان-ترياس انقراض باید یک هشدار برای ما است. حتی امکان اندکی که دی اکسید کربن ما در حال حاضر قرار دادن به اتمسفر می تواند علت عمده رویداد انقراض است به اندازه کافی به من را نگران می گوید:” استاد زمین و علوم سیاره ای دان بیکر.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>