آتشفشانی شیشه اسپری را نشان می دهد وعده در کنترل پشه ها

سرپوشیده باقی مانده اسپری ساخته شده با ترکیب یک نوع آتشفشانی شیشه ای با آب نشان داد موثر در کنترل پشه ها که حامل مالاریا بر اساس یک مطالعه جدید. این یافته ها می تواند مفید باشد در کاهش بیماری-حمل پشه جمعیت — و خطر ابتلا به مالاریا — در آفریقا است.

مالاریا یک بیماری عفونی منتقله توسط پشه ها سالانه جان برخی از 400000 نفر در آفریقا است. استفاده از حشره کش تحت درمان با پشه بند و سرپوشیده باقی مانده اسپری رایج ترین و موثر ترین روش های کاهش جمعیت پشه در آفریقا است. اما پشه ها در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای مقاوم به حشره کش ها استفاده می شود معمولا مانند pyrethroids بنابراین نیاز به جایگزین امن شیمی برای استفاده در کنترل پشه ها مهم است.

آتشفشانی شیشه ای مواد مورد استفاده در این مداخله پرلیت صنعتی معدنی اغلب استفاده می شود در ساختمان مواد و در باغ به عنوان یک افزودنی خاک. آزمایش حشره کش های ایجاد شده از پرليت به نام Imergard WP می تواند برای دیوارهای داخلی و سقف — و شاید حتی در داخل سقف — به عنوان سرپوشیده باقی مانده اسپری. این اسپری حاوی هیچ اضافی مواد شیمیایی سمی نیست به پستانداران و خواهد بود مقرون به صرفه است. نتایج اولیه نشان می دهد که پشه ها به نظر نمی رسد به مقاومت به پرلیت اسپری.

در این مطالعه از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی متخصص حشره شناس با کار نوآورانه کنترل برداری کنسرسیوم (IVCC) مستقر در لیورپول دانشکده طب گرمسیری و Imerys تصفیه مواد معدنی, Inc. برای تست Imergard WP. محققان با استفاده از اسپری تجربی کلبه در جمهوری بنین (غرب آفریقا) برای آزمایش اثرات اسپری در هر دو وحشی و بیشتر مستعد ابتلا سويه از آنوفل gambiae پشه اولیه بردار مالاریا در کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

محققان با استفاده از چهار آزمون های مختلف به منظور بررسی اثربخشی Imergard WP. شاهدی کلبه تا به حال هیچ پشه-پیشگیری از اسپری. در گروه دوم کلبه دیوار پوشش داده شده با یک مشترک pyrethroid. کلبه دیوار با اسپری Imergard WP در گروه سوم در حالی که در گروه چهارم کلبه دیوار با اسپری مخلوطی از Imergard WP و مشترک pyrethroid.

کلبه با دیوار تحت درمان با Imergard WP با و بدون pyrethroid نشان داد بزرگترین پشه میزان مرگ و میر. نتایج نشان داد میزان مرگ و میر از پشه alighting در Imergard WP-درمان دیوار بيشتر از 80% تا پنج ماه پس از درمان و 78 درصد در شش ماه. درمان موثر بودند در برابر هر دو حساس و وحشی-نوع پشه است.

“این آماری منتقل پرلیت ذرات اساسا اب چیزی را گرفتن پشه گفت:” مایک کوچک ویلیام نیل رینولدز استاد برجسته حشره شناسی در NC امور خارجه و مربوط به نویسنده این مقاله است. “بسیاری از مرگ در عرض چند ساعت از تماس با سطح درمان می شود. پشه ها نمی دفع از یک سطح درمان می شود چرا که وجود دارد این است که هیچ مکانیسم بویایی به بوی سنگ است.”

کلبه با اسپری تنها مشترک آفت کش تا به حال پشه میزان مرگ و میر در حدود 40 تا 45 درصد بیش از پنج ماه با این نرخ انداختن به 25 درصد در شش ماه مطالعه است.

“پردازش پرلیت به عنوان یک حشره کش است رمان” به گفته دیوید استوارت مدیر توسعه تجاری برای Imerys این شرکت است که ایجاد Imergard WP و همکاری نویسنده این مقاله است. “این مواد این است که یک گلوله نقره ای اما یک ابزار جدید است که می تواند به عنوان بخشی از یک حشره بردار, برنامه مدیریت.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>