می خواهید به مطالعه پرمافراست? آن را دریافت کنید قبل از آن رفته

آلاسکا زمین یخ زده است ابررساناها مجلسی برای باستان استخوان ها و باکتری ها نمونه و آن sequesters کربن بیش از حد. اما تغییر آب و هوا است که باعث فروپاشی آن.

این داستان در اصل به نظر می رسد در Undark است و بخشی از آب و هوا میز همکاری.

برای ورود به روباه پرمافراست تونل—یکی از تنها مکان در جهان اختصاص داده شده به دست اول مطالعه علمی از مخلوط خاک و یخ را پوشش می دهد که بسیاری از این سیاره را به دور عرض های جغرافیایی شمالی—شما باید به یک کلاه سخت و سپس پیاده روی به سمت تپه. تپه می ایستد در منطقه روستایی از فاکس, آلاسکا, 16 مایلی شمال فربنکس. این ورودی در دیوار فلزی است که مانند یک بخشی جدا Quonset کلبه و یا یک سینه های بزرگ هابیت سوراخ. یک درهم و برهم کردن, لاغر, birches و صنوبر سیاه و سفید زینت بالای تپه و تبرید واحد roars مانند یک موتور جت در خارج از درب برای جلوگیری از محتویات تونل از تاب برداشتن و یا ذوب.

در هوای معتدل و مرطوب در روز در ماه سپتامبر توماس داگلاس تحقیقات شیمی, اسکورت بازدید کنندگان از طریق تونل ، داگلاس با این نسخهها کار برای یک پروژه US Army Corps of Engineers, نام مناطق سرد پژوهش و مهندسی (CRREL) است که خود را در همه چیز از مدلسازی ذوب برف و, تالاب, گیاه موجودی به تحقیق در خفا هواپیما. اما کار خود را با تمرکز بر جنبه های مختلف از پرمافراست و او منجر گاه به گاه تورهای اینجا.

داخل پرمافراست تونل خود را حتی غریبه تر از قسمت بیرونی آن. یک فلز عبور مرور یک کف ضخیم با خوب و سست کاکائو-رنگی گرد و غبار. چراغ های فلورسنت و سیم برق اویزان بالاتر از ما است. دیواره تعبیه شده با ریشه های معلق در سنگ تراشی از یخ و گل و لای با مطالب قابل توجهی از باکتری و هرگز دچار پوسیدگی می گردند بیت گیاهی و حیوانی بافت. از آنجا که این تونل بوی عجیب و غریب و fetid, مانند, بد بو, پنیر (فکر می کنم Stilton یا لیمبرگر) اما با یک خاکی به پایان برسد و یادداشت ها از عرق و کود اسب.

اصلاح فرد در یک ژاکت نور داگلاس strolls پایین مرور با مهربان نیمه پوزخند روی صورت او روایت اطراف با glib شور و شوق از یک موزه تدریس و یا یک راهنمای کوهستان. “این بخشی از تونل در اینجا در مورد 18,000 سال است. ما تا به حال آن را کربن-14 مورخ. این نوع از استخوان غنی منطقه حق در اینجا,” او می گوید. او حرکات به آنچه که شبیه لاک پشت نقب زن سوراخ در گل و لای—شکاف سمت چپ توسط هسته های حفر شده توسط تیم علم. استخوان از یک استپ گاومیش کوهان دار امریکایی بزرگ قطب شمال ungulate که رفت منقرض شده در حدود 10000 سال پیش در پایان آخرین عصر یخ استوار در سخت ذغال سنگ نارس. کمی بیشتر طول: a mammoth استخوان. ما هر دو پا زیرزمینی و در زمان به عقب.

این دیوار خاکی شبیه آنها می تواند نرم مانند گل اما او raps پایان طولانی فلزی چراغ قوه در برابر یکی از آنها آن را می سازد clinking صدا. “شما می توانید ببینید این است که به عنوان یک سنگ سخت” او می گوید.

پرمافراست است که یکی از عجیب و غریبتر دروغ از زمین یخ سنین است. در چکیده آن را برای تلفن های موبایل مانند یک ساده ماده—هر زمین که مواد منجمد باقی می ماند برای دو سال یا بیشتر. در واقعیت آن است که شکل تغییر مواد که زیربنای حدود 24 درصد از زمین در نیمکره شمالی—از فلات تبت به سیبری و بخش هایی از قطب شمال و زیر قطب شمال امریکا است. در حال حاضر بسیاری از این مناطق در حال تبدیل شدن به هر دو بی ثبات و شکننده است. پرمافراست می تواند سخت به عنوان سنگ بستر, اما زمانی که آن را thaws اگر آن را غنی از یخ و گل و لای آن می توانید جلوه های ویژه گرافیکی را به چیزی شبیه به چسب و یا شیر شکلات یا مرطوب سیمان. در آن حالت یخ زده آن را می توانید ذخیره کردن مواد برای هزاران سال بدون اجازه می دهد آنها را به فروپاشی است. آن را می تواند به حالت تعلیق باکتری ها در یک نوع از ابررساناها-خواب—هنوز زنده برای هزاران سال.

بسیاری از تحقیقات علمی در پرمافراست انجام شده است از بالا یا از راه دور از طریق سنجش از راه دور تجهیزات و مدل های کامپیوتری یا از طریق تصادف در معدن تونل و یا مکان های که در آن یک رودخانه بلوف است از هم جدا افتاده و در معرض هزاران سال پیر یخ. گاهی اوقات آن را انجام می شود از طریق روند پر زحمت از کار دست-نمونه برداری و حفاری سوراخ عمیق در زمین است. “واقعا بسیاری از ما در حال مطالعه پرمافراست از سطح و ما تصور آنچه در آن مانند به نظر می رسد در زیر می گوید:” کیمبرلی Wickland یک زمین شناسی ایالات متحده بوم شناس که مطالعات کربن تولید گازهای گلخانه ای از دریاچه ها و تالاب ها. روباه تونل یکی از تنها دو زیرزمینی امکانات اختصاص داده شده به طور انحصاری به مطالعه علمی از پرمافراست که در آن بازدید کنندگان می توانید در واقع راه رفتن در اطراف در داخل زمین یخ زده. (دیگر این است که در سیبری است.) زمانی که Wickland پا به تونل برای اولین بار در سال 2001 آن را مانند وحی او می گوید—لحظه ای که او واقعا درک آنچه در پرمافراست شد.

در اینجا افرادی مانند Wickland همکاری با داگلاس همکاران و محققان از سراسر جهان است. در مجموع آنها را مطالعه کرده اند, همه چیز از ابزار رادار نافذ زمین در اکتشافات فضایی—تونل است که تصور می شود آنالوگ برای مریخ—به ایزوتوپ در استپ استخوان گاومیش کوهان دار امریکایی است که ممکن است نشان می دهد چیزی در مورد مهاجرت عادات از این موجودات قبل از آنها رفت و منقرض شده است. در اینجا شما می توانید این مسائل را در سه بعد و به راحتی بازیابی 18,000 به 43,000 ساله نمونه از آن را برای پژوهش است. شما می توانید روی چیزی حساب کردن با چگونه پیچیده پرمافراست است که چه مقدار از آن باقی مانده است و چقدر دانشمندان هنوز هم نیاز به یادگیری است. شما می توانید مطالعه و رمزگشایی مقادیر زیادی از اطلاعات آن را به طور بالقوه دارای تاریخ زمین است و شما می توانید تست راه ناپدید شدن آن ممکن است تاثیر آینده این سیاره.

در واقع پرمافراست است مورد بحث اغلب این روزها در یک مفهوم جهانی و به طور فزاینده آن است که یک موضوع زنگ. در ماه دسامبر سازمان ملی اقیانوسی و جوی دولت نشان داد که جهان پرمافراست—که مورد استفاده برای ضبط و ذخیره کربن است که به جای سقوط و تنظیم سست چیزهایی است که آن را به حال پیش entombed. برخی از دانشمندان نگران آن گرم شدن می تواند آزاد میکروب تماما خارجی به جهان مدرن (یک تهدید است که اهمیت به نظر می رسد حتی بیشتر نگران کننده در نور از آسیب های ساخته شده توسط این Covid-19 pandemic). در ضمن NOAA تجزیه و تحلیل نشان می دهد که جهان را کشف پرمافراست است در حال حاضر آزاد به اندازه 300 به 600 میلیون متریک تن از سیاره گرم شدن کربن به اتمسفر سالانه حدود آنجا که بی شمار صنعتی و حمل و نقل فعالیت های فرانسه یا کانادا. پیدا کردن یک سیگنال هشدار—احتمالا آغاز یک حلقه بازخورد است که در آن فرآیندهای طبیعی در قطب شمال ممکن است اثرات تغییر آب و هوا به مراتب بدتر است.

به عنوان تغییرات آب و هوا گرم درجه حرارت خاک در سراسر آلاسکا بیش از حد روباه تونل احتمالا شامل برخی از مهم ترین محافظت و سردترین پرمافراست در این منطقه است. چه مدت است که باقی خواهد ماند درست سخت است برای پیش بینی. یک بازدید کننده به تونل نمی تواند کمک کند اما تعجب می کنم که چقدر در نهایت از دست بیولوژیک محیط زیست و علمی—به عنوان سیاره پرمافراست فرو می ریزد.

در اوایل پرمافراست بیشتر بود یک مهندس نگرانی کرد و آن را اغلب یک مزاحم. در اطراف فربنکس در اوایل قرن 20 پرمافراست بود مانع دروغ گفتن بین آینده نگر و طلا در زیر. بنابراین کارگران معدن را از طریق انفجار و یا گرم شدن آن با دستگاه های به نام بخار نقاط عطف منجمد زمین به سرگین و سپس حمل و نقل آن را برای رسیدن به طلا. (جوان جلوی بخشی از تپه که در آن روباه تونل در حال حاضر می ایستد لایروبی و بريدن دور توسط کارگران معدن طلا به همین دلیل است که تونل ویژگی های عمدتا باستان پرمافراست.)

در جای دیگر پرمافراست شد مشکل ساخت و ساز. در سال 1942 زمانی که US Army Corps of Engineers ارسال بیش از 10000 سربازان و غیرنظامیان به حک کردن آلاسکا از طریق بزرگراه شرقی آلاسکا و کانادا, مهندسین کشف کرد که نمی تواند ساخت به طور مستقیم در بالای مسائل بدون ذوب آن—یک درس سخت که شامل تجهیزات شکسته و کامیون گیر کرده در یکصدمین گل. ساخت و ساز چالش های کمک به شناسایی “مناطق سرد تحقیقات مورد نیاز” که بعدها منجر به شکل گیری CRREL با توجه به سابقه منتشر شده توسط سپاه.

تنها در جنگ سرد بود یخ زده زمین شروع به نظر می رسد ممکن است مانند یک دارایی و یک چیز ارزشمند از تحقیق علمی است. وزارت دفاع خواستم ببینم که آیا زمین یخ زده می تواند یک مکان امن برای پایگاه های نظامی و عملیات. در سال 1959 و 1960 ارتش ایالات متحده ساخته شده است آنچه به مبلغ یک شهر زیر برف در گرینلند به نام اردوگاه قرن با labs یک خوابگاه ورزشگاه یک آرایشگاه و یک راکتور هسته ای برای تامین برق و حرارت. در اینجا آنها را بررسی خواص از برف و به پایین یخ گرینلند ورق برای اولین بار. این اردوگاه نیز در نظر گرفته شده به خانه “پروژه Iceworm” که با هدف ساخت هزاران کیلومتر از تونل داخل یخ ورق و استفاده از آنها برای ذخیره سازی موشک های بالستیک و کلاهک هسته ای است. اما پس از چند سال مشخص شد که یخچالهای طبیعی گرینلند بیش از حد پویا و ناپایدار برای حمایت از این شبکه و این پروژه لغو شد. این اردوگاه رها شده بود در سال 1966.

روباه پرمافراست تونل تا به حال بیشتر از متوسط هدف. در سال 1963 هنگامی که آن را برای اولین بار حفر آن را به سادگی طراحی شده برای تست اینکه آیا زمین یخ زده می تواند کافی پناهگاه و یا در مقیاس کوچکتر نظامی تسهیلات ذخیره سازی. پرمافراست است که به طور طبیعی جذب کننده شوک و می تواند به لحاظ نظری رسیدگی توپخانه و بمباران. جورج Swinzow یک زمین شناس در تجربی و مهندسی تقسیم CRREL یکی از اولین سازندگان و استوارت از تونل نیز اقدام به ایجاد خود نسخه مصنوعی از پرمافراست به نام “permacrete” که او استفاده می شود برای ساخت ستون آجر و زیرزمینی دیگر پشتیبانی و مصالح ساختمانی در داخل دیگری به تازگی حفر تونل در نزدیکی اردوگاه Tuto در گرینلند. (Swinzow نیز بعد از نوشتن یک کتاب با عنوان در زمستان جنگدر مورد مشکلات فنی از مبارزه در مکان های سرد.)

در سال 1968 و 1969 ایالات متحده آمریکا اداره معادن قرض تونل و آزمایش برخی از انفجار و حفاری تکنیک های در به آرامی شیب جانبی کانال به نام winze. در پایان این تونل شبیه کج نامه V. برای دو دهه آینده اصلی تحقیقات انجام شده در اینجا هنوز هم با تمرکز بر مهندسی—پرمافراست به عنوان یک چیز فیزیکی به جای زیستی یکی از, یک بستر است که بر ساخت و ساز ساختمان ها و خطوط لوله. مهندسین به زودی کشف کرد که پرمافراست خواهد پیچ و تاب و خم آن را به عنوان نزدیک حدود 30 درجه فارنهایت (-1 درجه سانتیگراد). بنابراین CRREL نصب اولین تبرید واحد در ورودی و یک مجموعه ای از طرفداران برای قرار دادن در هوای سرد از طریق معابر خاکی. چیلر در حال حاضر نگه می دارد و این تسهیلات در حدود 25 درجه است.

پس از تبدیل کردن winze به مرور به پایان می رسد و داگلاس دستور بازدید کنندگان خود را به “پیاده روی ظریفانه” و یا به “راه رفتن مانند نینجاها.” سقف تونل را کاهش می دهد و از او التماس آنها برای جلوگیری از لگد زدن تا گرد و غبار نیز به نام لس—یک نوع از ظریف خاک انجام مایل توسط باد و جمع آوری شده در این تپه است. زمانی که تونل برای اولین بار حفر یخ برگزار لس در محل. اما هنگامی که در معرض سرمای هوا یخ تبدیل خواهد شد به طور مستقیم به بخار آب یک فرآیند به نام تصعید. زمانی که یخ رفتگان از آن منتشر ذرات گرد و غبار بر روی زمین است. حفاری را از طریق گرد و غبار به عنوان فربنکس دیرینه شناسان گاهی اوقات انجام دهید—و شما می توانید پیدا کردن زمین سنجاب استخوان هزاره-برگ های قدیمی هنوز هم آمیخته با سبز و باستان دانه ها و میوه ها و سوسک carapaces است که نگاه مانند آنها ممکن است به تازگی درگذشت در پنجره خود را.

توسط اوایل 2000s گرد و خاکی سطح تونل نیز از آن ساخته شده به نظر می رسد مانند یک آنالوگ برای مریخ است که سرد خاک و لایه های خود را پرمافراست. محققان شروع به در حال اجرا نمونه بلکبرن را از طریق تونل و با استفاده از رادار نافذ زمین برای پیدا کردن راه های جدیدی برای به دنبال آب و یخ—و یا حتی زندگی فرازمینی در مریخ است. در حدود همان زمان ناسا علاقه مند شد که آیا یخ-خانه میکروب ممکن است نگه دارید سرنخ در مورد فرم و عملکرد را از زندگی در سیارات دیگر است. در سال 1999 و 2000 ناسا astrobiologist به نام ریچارد هوور نمونه میکروسکوپی رشته که او فکر کرد که ممکن است متعلق به باکتری های یخ زده به 32,000 ساله بخش از پرمافراست تونل. در سال 2005 او اعلام کرد یافته های خود را از این نمونه ها—اولین گونه که تا کنون کشف شده بود هنوز زنده در یخ باستانی یک extremophile به نام Carnobacterium pleistocenium.

کشف منادی یک درک جدید از پرمافراست. آن را اثبات شد که زندگی می تواند وجود داشته باشد در مکان. اما بیشتر ominously آن پیشنهاد کرد که ذوب اتفاق می افتد در سراسر این سیاره می تواند از خواب بیدار هر دو فرآیندهای زیست محیطی و بلند خفته موجودات و نه همه آنها ممکن است خوش خیم.

در حال ظهور از winze از پرمافراست تونل باز می شود به بالا و سقف گالری آب-یخ الگوهای هر یک به عنوان زیبا به عنوان انتزاعی مجسمه سازی. این جدیدتر بخشی از تونل یک بخش burrowed بین سال 2011 و سال 2018 است. حفاری در اینجا در معرض این عظیم مقطع از یخ و زمین به نام “یخ قاچ.” برخی از آنها به عنوان گسترده ای به عنوان 15 فوت در سراسر. (غیر منتظره برخی از علمی دانشمندان در CRREL حفر این بخش از تونل خود رانندگی ماشین آلات سنگین به زمین. داگلاس درگیر نمی شد اما برف محقق متی استورم که دارای یک پست در دانشگاه آلاسکا فیربنکس توصیف رانندگی ترمز ماشین هدایت مانند یک بولدوزر و پژوهشی مهندس سرنشین یک دستگاه به نام روتاری برش متصل به بیل.)

یخ قاچ هستند غول اسپیرز است که به صورت هنگامی که آب trickles به ترک در سيلتي و بخش هایی از پرمافراست. جدید یخ carves کردن شکاف که در آن آب می دید هر فصل تابستان پس از قاچ بیشتری جمع آوری یخ و در طول زمان گسترش. در اینجا آنها در سراسر دیوارهای تیره براق, marbled اشکال. “آیا این یک شکل است ؟ آن را به من یاد مثل یک داوینچی طرح” فریاد می زند: Douglas. “آن را مانند عقاب, مانند یک مرد تبدیل شدن به یک عقاب?” او مکث قبل از یک ورقه از یخ که جالب شبیه به یک شکل و یک سر اشاره کرد و با گوش اسلحه گسترش مثل بال بالای شیشه بدن و پا به شکل ریشه درخت. شکل گیری است اتفاقی منجمد در حدود 25000 سال پیش اما چنین اشکال خارق العاده فراوانند. چند پا دور از عقاب است و افقی یخ لوله ای که به نظر می رسد مانند یک شهر فرنگ با گیاهی بیت و ریشه ها و حباب های هوا معلق در آن. این ماده گیاهی است که در حدود همان سن و سال اما به نظر می رسد مانند کسی که آن را برداشت دیروز گیر کرده و آن را داخل شیشه مورد.

عقاب و هر یخ تشکیل این گالری است یک تکه از یک گوه. توسط مویینگی آب همچنین می توانید جمع آوری به لنز و تکه های در خاک است. برخی از تبدیل شدن به enormous; برخی میکروسکوپی باقی می ماند. بسیاری از این بیت از یخ هستند و حدود 99 درصد آب یخ زده با کمی گل و لای مخلوط در. اما نمک در پرمافراست می توانید لیسیدن لبه های یخ و فرم unfrozen بیت است. در اینجا آنچه که به نام شور کانال های زنده دیگر میکروب ها. امروز این میکروب به طور فزاینده ای فعال در زمینه مطالعه در تونل—و در پرمافراست تحقیقات در جای دیگر در جهان—دلیل خوب است.

در تخیل محبوب میکروب ها در پرمافراست مانند کوچک هیولا ارواح—ویروسهای که بیدار شدن و گسترش بیماری های همه گیر. در سال 2016 شبه جزیره Yamal از سیبری به حال اول شیوع سیاه زخم در 75 سال به احتمال زیاد باعث زمانی که یک موج گرما ذوب منطقه پرمافراست و منتشر شد اسپور سياه زخم از یک گوزن مرده لاشه. حداقل 20 نفر آلوده شدند و یکی 12-year-old boy درگذشت. از جمله خطرات داده اند دانشمندان به اندازه کافی مکث که در ماه نوامبر یک گروه بین المللی در جمع در هانوفر آلمان به بحث در مورد آنها.

و میکروب ها ممکن است حتی بیشتر نگران کننده نقش مهمی در شکل گیری سرنوشت جو: این میکروب است که تعیین خواهد کرد که چگونه بسیاری از پرمافراست را کربن با فرار به هوا و چه مقدار می تواند ذخیره شده و دوباره در خاک است. در سال 2013 Wickland و یک گروه از همکاران به این تونل به جمع آوری بیت از 35000 سال پرمافراست بود که حک شده از دیوار در طول های اخیر حفاری. آنها به جمع آوری این scrapings در چند کولرهای بسته بندی شده با یخ خشک و سپس پرواز با آنها را به آزمایشگاه خود در کلرادو. آنها به حالت تعلیق در نمونه ها در آب و سپس آنها را تیره و تار مانند چای و اندازه گیری چه مقدار دی اکسید کربن ذرات آزاد شده از آب.

ذوب بیدار باکتری های موجود در چای شروع به شکستن کربن آلی در نمونه; در کمتر از یک هفته حدود نیمی از آن ساطع شده و به هوا به عنوان دی اکسید کربن. آن را نگران کننده پیدا کردن. دانشمندان مدتها مورد بحث چگونه به سرعت یا به تدریج ذوب پرمافراست تاثیر می گذارد جهانی آب و هوا. اما این مطالعه نشان می دهد گرم شدن باستان خاک می تواند تولید یک غول پشت سر هم از انتشار گازهای گلخانه ای به اتمسفر در یک دوره کوتاه از زمان—یک دلیل باید با احتیاط از این مسائل است.

اما دیگر وجود دارد که دانشمندان در حال تلاش برای پیدا کردن ارزش بازخرید در تازه بیدار جامعه میکروبی. برخی از آنها در ادامه ریچارد هوور را کار می کنند اما با استفاده از قدرتمند تر تجزیه و تحلیل DNA به جستجو برای زندگی میکروب ها در یخ که ممکن است عملکرد بینش در مورد سیارات زندگی است. رابین Barbato خاک میکروبیولوژیست در CRREL آزمایشگاه در نیوهمپشایر نیز قصد دارد به جمع آوری نمونه از این تونل به منظور bioprospecting. این اصطلاح مورد استفاده برای توصیف جستجو برای میکروب است که ممکن است کمک به طراحی از چیزهایی مانند supercold چسب زیستی-آجر پایدار مواد جاده و ضد یخ. “به نظر من دور دست در شمال و جنوب به نوع جدید آمازون است. وجود این همه تنوع زیستی” Barbato می گوید. “ما واقعا می تواند در برخورد جالب و مفید فرآیندهای است که ما می تواند به چیزهایی بیشتر پایدار.”

حداقل سه بار در گذشته از 27 سال, جاری شدن سیل از ترکیبی از مهندسی مشکلات و سنگین در بهار و تابستان باران های تهدید کرده است که تونل. در سال 1993 سیلاب های جمع آوری شده در عقب تونل منحرف سقف پایین آورده تکه های زیادی از گل و لای. در سال 2014 در جریان آب به داخل تونل از نزدیک دامنه و منجمد حوضچه های جمع آوری شده در داخل. در سال 2016 “ما تقریبا از دست تونل” به یاد می آورد Sturm. باران تغییر زهکشی بالا و نفوذ آب یخ گوه در مجاورت تونل. “در زمانی که هر چیزی می تواند انجام آن را تضعیف کرده یک خانه به اندازه تکه یخ گوه.” اصلی نبض سیلاب در نهایت خشک دور از تونل اما تماس نزدیک خاطر نشان کرد CRREL کارکنان بالقوه برای فاجعه است. تکه های یخ از انواع سیل هنوز معطل در تونل.

“برای من که یکی از برجسته ترین چیزهایی که ما یاد گرفتیم از تونل” Sturm می گوید. زمانی که پرمافراست فرو می ریزد و یا نابود چشم انداز در پشت سمت چپ به نام thermokarst. کلمه تداعی کارست سنگ آهک—یک نوع از belowground زمین است که مانند پنیر سوئیسی پر از غارهای سنگ استخر چشمه های آب و رودخانه ها شکل گرفته با انحلال و فرسایش سنگ آهک. اما thermokarst بسیار ناپایدار تر از سنگ آهک کارست. در عرض چند سال یک گودال چپ توسط پرمافراست گرم شدن می تواند تبدیل به یک دریاچه و سپس سقوط به دره. پرمافراست نمی پوسیدگی به دلیل درجه حرارت گرم به تنهایی. آب بازی در یک نقش مخرب. آتش سوزی نیز خروشان در سال های اخیر در سراسر آلاسکا و سیبری است. در داخل تونل در نزدیکی یک دوم ورودی نازک گروه سیاه و سفید همراه دیوار یک خط ذغال از آنچه احتمالا به آتش. در Anthropocene آب و هوا, اگر شعله های آتش گذاشته لخت دامنه کوه در بالای تونل گرما ممکن است پرتو افکندن به یخ در داخل و کمک به گرم شدن آن است.

داگلاس آگهی در گروه دوم این درب های گذشته و دیگری با صدای بلند فن خنک کننده به هوا مرطوب و نور روز. او پیاده می رود تا تپه بر روی آنچه که به طور موثر در سقف تونل و پس از آن به جنگل پشت آن زیر یک پیاده رو در پشت یک حصار از طریق خوشه های کوتوله birches درختان بید, سیاه, صنوبر و معطر لابرادور چای. آن است که یک تصویر از سقوط پرمافراست و دیگر فعال در حوزه پژوهش. CRREL محققان راه اندازی انواع متر و دوربین برای پیگیری بارش برف و ذوب شدن در سراسر جنگل. خود را از تور عبور از مناطق مختلف غرق آب گرفتگی زمین و سپس یک خندقها با درختان صنوبر منحنی به سمت آن را به عنوان اگر آنها در حال رکوع. چای رنگ آب trickles از طریق این مرکز است. این است که بالای یک سقوط یخ گوه.

“چه کسی می داند که چقدر از این که یخ گوه ذوب شده?” داگلاس می گوید. “وجود دارد به این معنا که در زیر زمین است و نه پایدار.”

که حس سقوط فراتر از آن در اینجا. ميانگين درجه حرارت فربنکس بیش از کل سال 2019 شد 32.6 درجه یعنی فقط بالاتر از نقطه انجماد و یخبندان دائمی نمی تواند زنده بماند بسیاری از سال مانند آن. آنچه نهفته است در داخل تونل به نظر می رسد بیشتر و بیشتر مانند یک اسیر نادر, حیوانات, زمین شکل که ممکن است به زودی از دست داد. در زمان تغییر آب و هوا روباه تونل می شود یک پروژه برای حساب در یک مقیاس بزرگ با آن دست و آن آبشاری اثر است. “گاهی اوقات ما می خواهیم نوع شوخی در مورد در یک نقطه ما باید تنها پرمافراست در Fairbanks منطقه” داگلاس می گوید. در این سال او و همکارانش را آزمایش با وسایل دیگر به گسترش این تونل را به طول عمر, از جمله با استفاده از پانل های خورشیدی به قدرت آن چیلرهای. آنها را تکمیل گسترش پروژه آغاز این زمستان تا پایان سال 2021 دو برابر اندازه تونل. این اجازه خواهد داد که آنها را به دیدن پرمافراست از بسیاری از زوایای بالا (با رادار) و زیر (با چشم انسان) و توسعه به معنی اسکن زمین یخ زده بر روی یک مقیاس بزرگ است.

در ذات خود آن را تلاش برای مطالعه و تجسم بازسازی از بخش های بزرگی از زمین است.

در بعد از 80 سال فقط در یک طول عمر بسیاری از آلاسکا در نزدیکی سطح پرمافراست سقوط خواهد کرد از هم جدا داگلاس توضیح می دهد. “است که اساسا تغییر هیدرولوژی, پوشش گیاهی, این برف زمان بهار ذوب تبادل حرارت زیستگاه برای حیوانات و آن را اساسا به طور کامل تغییر چشم انداز.” کار های پیش رو در فاکس او می افزاید: برای درک متناوب انشعابات این از دست دادن. آلاسکا و همه از شمال دور او می گوید: “فقط برای رفتن به یک اساسا محل متفاوت است.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • چگونه یک محکوم گراز دریایی ممکن است صرفه جویی در سایر حیوانات از انقراض
  • منتظر چه مقابله با کرم های ضد آفتاب? کار می کند یا نه ؟
  • نهایی قرنطینه self-care guide
  • هر کسی یک ستاره streamer با این نرم افزار منبع باز
  • ماسک صورت بحث علمی نشان می دهد دو برابر استاندارد
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 💻 ارتقاء کار خود را با بازی ما دنده تیم های مورد علاقه, لپ تاپ, کیبورد تایپ جایگزین و سر و صدا لغو هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountkorsan taksiOmegleKartal Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetvan escortgenco bahis