سازمان دیده بان این پشه الهام گرفته از هواپیماهای بدون سرنشین نور بالا و جلوگیری از سقوط

برخی از پشه ها شب جغدها از حشرات جهان قادر به جلوگیری از در حال اجرا به دیوار حتی در تاریکی کامل. در حال حاضر محققان فهمیده اند که چگونه این حشرات مزاحم انجام این کار, آنها استفاده کرده اید که اطلاعات برای ساخت یک حسگر است که یک روز ممکن است کمک به نگه داشتن هلیکوپتر امن است.

تیم homed در یک ارگان تنها برخی از حشرات دارای: آرایه ای از حدود 12000 سلول های مرتب در یک دایره در اطراف پایه هر آنتن—مانند وارونه چتر—که تشخیص چگونه آنتن wobbles. محققان فیلم برداری کولکس quinquefasciatusیک پشه است که انتقال Zika و ویروس نیل غربی, پرواز در فواصل مختلف از زمین یا دیوار. بسیاری از هزاران نفر از تصاویر به دست آمده به کمک این گروه تجسم چگونه حرکت هوا کردن حشرات را بلند بلند و باریک بال و چگونه است که جریان تغییرات به عنوان پشه حرکت می کند و نزدیک به یک سطح (همانطور که در ویدئو بالا).

با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتری از این جریان دانشمندان مشخص شد که بال تولید رو به پایین پیش نویس می شود که مختل نزدیک حشرات می شود به یک سطح. همانطور که هوا محافل پشت آن را تا حد زیادی تحت تاثیر جریان هوا در اطراف آنتن هشدار پشه قریب الوقوع برخورد, تیم, گزارش, امروز در علم.

این تیم پس از آن مجهز به یک اندازه کف هواپیماهای بدون سرنشین مشابه با سنسور و نصب آن با چراغ که درخشش زمانی که سنسور تشخیص سطح. که منجر به “پشه-هلی کوپتر” قادر به تشخیص سطوح همه در آن خود را حتی در تاریکی.

با توجه به سبک و کارآمد انرژی این سنسور است—تنها در حدود 9.2 گرم آن می تواند کمک به هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر وسایل نقلیه در پرواز تحویل بسته و یا بازرسی پل های موثر تر و در تاریکی. و این تیم می افزاید: وجود دارد هیچ دلیلی که چرا سنسور نمی خواهد کار بر روی یک هلیکوپتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de