آب-انجام غشاء اجازه می دهد تا دی اکسید کربن را تبدیل به سوخت کارآمد تر

متانول متنوع و کارآمد شیمیایی مورد استفاده به عنوان سوخت در تولید محصولات بی شماری. دی اکسید کربن (CO2) از سوی دیگر است یک گاز گلخانه ای است که ناخواسته محصول جانبی از بسیاری از فرآیندهای صنعتی است.

تبدیل CO2 به متانول است که یک راه برای قرار دادن CO2 به خوبی استفاده کنید. در تحقیقات منتشر شده امروز در علمشیمی و مهندسین از Rensselaer Polytechnic Institute نشان داد که چگونه است که فرآیند تبدیل از CO2 به متانول کارآمد تر با استفاده از یک بسیار موثر جداسازی غشاء و فرآیندهای غشایی آنها تولید می شود. این دستیابی به موفقیت محققان گفتند می تواند به بهبود تعدادی از فرآیندهای صنعت است که بستگی به واکنش های شیمیایی که در آن آب یک محصول جانبی.

برای مثال واکنش های شیمیایی مسئول تحول CO2 به متانول نیز تولید آب که به شدت محدود ادامه واکنش. این رنسلیر تیم مجموعه ای از برای پیدا کردن یک راه برای فیلتر کردن آب به عنوان واکنش در حال وقوع است بدون از دست دادن دیگر ضروری مولکول های گاز.

محققان مونتاژ یک غشای ساخته شده از یون های سدیم و زئوليت کریستال است که قادر به دقت و سرعت نفوذ آب از طریق منافذ کوچک-شناخته شده به عنوان آب-هدایت nanochannels — بدون از دست دادن گاز مولکول.

“سدیم می تواند در واقع تنظیم و یا لحن و گاز و نفوذ” گفت: Miao یو یک وقف صندلی استاد شیمی و مهندسی و عضو مرکز بیوتکنولوژی و مطالعات میان رشته ای (CBIS) در رنسلیر که رهبری این پژوهش است. “آن را مانند یون های سدیم در حال ایستاده در دروازه و تنها اجازه می دهد تا آب را از طریق رفتن. هنگامی که گاز می آید در این یون را مسدود گاز است.”

در گذشته Yu گفت: این نوع غشاء شد مستعد ابتلا به نقص است که اجازه می دهد دیگر مولکول های گاز به بیرون نشت میکند. تیم خود را توسعه یک استراتژی جدید برای بهینه سازی مونتاژ کریستال که حذف آن نقص.

هنگامی که آب به طور موثر حذف از فرایند یو گفت: این تیم نشان داد که واکنش شیمیایی قادر بود به اتفاق می افتد بسیار سریع است.

“هنگامی که ما می تواند حذف آب و تعادل شیفت, که بدان معنی است که بیشتر شرکت2 تبدیل خواهد شد و بیشتر متانول تولید خواهد شد” گفت: Huazheng Li, یک پژوهشگر فوق دکترا در Rensselaer و اولین نویسنده در این مقاله است.

“این تحقیق یک مثال نخست از سهم قابل توجهی استاد یو و تیم او در حال ساخت به آدرس چالش های میان رشته ای در زمینه آب و انرژی و محیط زیست” گفت: Deepak Vashishth مدیر CBIS. “توسعه و استقرار چنین متناسب با غشاء توسط استاد Yu گروه وعده داده می شود بسیار موثر و عملی است.”

این تیم در حال حاضر در حال کار برای توسعه یک مقیاس فرایند و راه اندازی شرکت است که اجازه می دهد این غشاء مورد استفاده قرار گیرد به صورت تجاری تولید بالا و خلوص متانول.

یو گفت: این غشاء نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بهبود تعدادی از واکنش های دیگر.

“در صنعت وجود دارد به طوری که بسیاری از واکنش های محدود آب” یو گفت. “این تنها غشاء و فرآیندهای غشایی است که می تواند کار بسیار کارآمد تحت واکنش های تند شرایط است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه پلی تکنیک رنسلیر. Original نوشته شده توسط Torie چاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر