بخار آب در جو ممکن است نخست منبع انرژی تجدید پذیر

جستجو برای منابع انرژی تجدید پذیر که شامل بادی و خورشیدی برق آبی سدهای زمین گرمایی و زیست توده به دغدغه دانشمندان و سیاست گذاران به طور یکسان با توجه به پتانسیل عظیم در مبارزه با تغییر آب و هوا. جدید دانشگاه تل آویو مطالعه در می یابد که بخار آب در جو ممکن است به عنوان یک پتانسیل منبع انرژی تجدید پذیر در آینده است.

تحقیقاتی به رهبری پروفسور کالین قیمت در همکاری با پروفسور Hadas Saaroni و دانشجوی دکترای Judi سهل انگار همه تاو پورتر دانشکده محیط زیست و علوم زمین است بر اساس این کشف که برق سهامداران در تعامل بین مولکول های آب و سطوح فلزی. شد منتشر شده در علمی, گزارش های در تاریخ 6 مه سال 2020 است.

“ما به دنبال سرمایه گذاری در یک به طور طبیعی رخ می دهد پدیده: برق از آب” توضیح می دهد ، قیمت. “برق در رعد و برق تولید می شود تنها با آب در آن مراحل مختلف — بخار آب قطرات آب و یخ. بیست دقیقه از ابر توسعه این است که ما چگونه از قطرات آب به تخلیه الکتریکی — رعد و برق — برخی از نیم مایل طول دارد.”

محققان مجموعه ای از تلاش برای تولید یک ولتاژ باتری است که تنها با بهره گیری از رطوبت در هوا, ساختمان, نتايج زودتر کشف کرده بود. در قرن نوزدهم به عنوان مثال فیزیکدان انگلیسی مایکل فارادی کشف کرد که قطرات آب می تواند شارژ سطوح فلزی با توجه به اصطکاک بین این دو است. یک مقدار بیشتر مطالعه اخیر نشان داد که برخی از فلزات خود به خود ساخت تا یک بار الکتریکی هنگامی که در معرض رطوبت است.

دانشمندان با انجام یک آزمایش برای تعیین ولتاژ بین دو فلز مختلف در معرض رطوبت نسبی بالا در حالی که یکی از پایه است. “ما دریافتیم که هیچ ولتاژ بین آنها زمانی که هوا خشک بود” پروفسور قیمت توضیح می دهد. “اما هنگامی که رطوبت نسبی افزایش بالای 60 درصد ولتاژ شروع به توسعه بین دو جدا سطوح فلزی. زمانی که ما با کاهش درجه حرارت سطح به زیر 60% ولتاژ ناپدید شد. هنگامی که ما انجام این آزمایش در شرایط طبیعی ما شاهد نتایج مشابه.

“آب بسیار ویژه مولکول است. در طول مولکولی برخورد انتقال آن می تواند یک بار الکتریکی از یک مولکول دیگر. از طریق اصطکاک آن می تواند ساخت یک نوع از الکتریسیته ساکن می گوید:” پروفسور قیمت. “ما سعی به تکثیر برق در آزمایشگاه و در بر داشت که متفاوت جدا سطوح فلزی خواهد ساخت تا مقادیر مختلف شارژ از بخار آب در اتمسفر اما تنها در صورتی که هوا رطوبت نسبی بالای 60% است. این اتفاق می افتد تقریبا هر روز در تابستان در اسرائیل و هر روز در بسیاری از کشورهای گرمسیری.”

به گفته پروفسور. قیمت این مطالعه چالش های ایده تاسیس در مورد رطوبت و پتانسیل خود را به عنوان یک منبع انرژی. “مردم می دانند که هوای خشک و در نتیجه الکتریسیته ساکن و شما گاهی اوقات ‘شوک’ شما هنگامی که شما را لمس فلزی دستگیره درب. آب به طور معمول از فکر به عنوان یک رسانای خوب الکتریسیته است و چیزی نیست که می تواند ساخت تا شارژ بر روی یک سطح. با این حال به نظر می رسد که همه چیز متفاوت هستند هنگامی که رطوبت نسبی بیش از یک آستانه خاص,” او می گوید.

محققان این مطالعه نشان داد که هوای مرطوب ممکن است یک منبع شارژ سطوح ولتاژ یک ولت. “اگر یک باتری AA 1.5 V وجود دارد ممکن است یک برنامه عملی در آینده: برای توسعه باتری آن شارژ می شود از بخار آب در هوا” پروفسور قیمت می افزاید.

“نتایج ممکن است به خصوص به عنوان یک منبع تجدید پذیر انرژی در کشورهای در حال توسعه که در آن بسیاری از جوامع هنوز به برق دسترسی دارند اما درجه حرارت به طور مداوم در حدود 60%” استاد. قیمت آمده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دوستان آمریکایی از دانشگاه تل آویو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>