آب در همه جا و آن را عجیب و غریبتر از شما فکر می کنم

محققان در دانشگاه توکیو باید با استفاده از روشهای محاسباتی و تحلیل آخرین داده های تجربی نشان می دهد که مولکول های آب را به دو متمایز سازه در حالت مایع است. تیم بررسی پراکندگی X-ray فوتون ها از طریق نمونه های آبی و نشان داد bimodal توزیع پنهان در زیر اولین پراش اوج که ناشی از چهار ضلعی و غیر چهار ضلعی ترتیبات از مولکول های آب. این کار ممکن است پیامدهای مهمی در طول علم, اما به خصوص با توجه به سیستم های زنده مانند پروتئین ها و سازه های همراه هستند که به شدت تحت تاثیر خود را در اطراف مولکول های آب.

با توجه به در همه جا از آب در سیاره ما و مرکزی نقش آن در همه شناخته شده است زندگی در آن ممکن است سخت به این باور است که هر چیزی در سمت چپ برای یادگیری در مورد این بیشتر آشنا مایع. ساده مولکول ساخته شده از دو اتم هیدروژن و یک اکسیژن آب هنوز هم پنهان اساسی در رمز و راز باقی مانده است را هم پاشید. برای مثال آب غیر منتظره ای بالا ذوب و نقطه جوش و حتی گسترش می یابد زمانی که آن را یخ (بر خلاف بسیاری از مایعات که قرارداد). این و دیگر خواص غیر معمول آن را بسیار متفاوت از تقریبا همه مایعات دیگر اما همچنین اجازه می دهد زندگی به عنوان ما آن را می دانم وجود داشته باشد.

این عجیب و غریب بودن آب می تواند بهترین درک تفکر در مورد بسیار منحصر به فرد و تعاملات بین مولکول های H2O — هیدروژن پیوند. آب تمایل به شکل چهار هیدروژن اوراق قرضه خود را با چهار همسایه ها که منجر به چهار ضلعی ترتیبات از همسایه ها. چنین ترتیبات می تواند تا حد زیادی تحریف شده تحت نوسانات حرارتی. آیا اعوجاج منجر به همزیستی متمایز چهار ضلعی و غیر چهار ضلعی مقدمات بحث برانگیز باقی مانده است.

در حال حاضر دانشمندان در دانشگاه توکیو در ترکیب کامپیوتر شبیه سازی و تجزیه و تحلیل پراکندگی داده های تجربی برای پیدا کردن “ساختار عاملی” از آب — این تابع ریاضی است که نشان دهنده مسیرهای پراکنده اشعه X زمانی که آنها پراکنده کردن اتمهای هیدروژن و اکسیژن. این تجزیه و تحلیل نشان داد دو با هم تداخل دارند قله های پنهان در اولین پراش اوج ساختار عامل. یکی از این قله های مکاتبه به فاصله بین اتم های اکسیژن در عادی مایعات در حالی که دیگر حاکی از راه دور دیگر که در یک چهار ضلعی تنظیم. “ترکیب جدید روشهای محاسباتی و تحلیل اخیر X-ray پراکندگی داده ها به ما اجازه دیدن آنچه که قابل مشاهده نیست در کار قبلی” اولین نویسنده از مطالعه Rui شیعه را توضیح می دهد.

این کشف ممکن است مفاهیم بزرگ در سراسر بسیاری از رشته های علمی. دانستن دقیق ساختاری سفارش از آب حیاتی است برای درک کامل از زیست شناسی مولکولی و شیمی و حتی بسیاری از کاربردهای صنعتی است. “این بسیار رضایت بخش است قادر به باز کردن مایع ساختار جمله اساسی ماده” نویسنده ارشد Hajime Tanaka می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه صنعتی علوم دانشگاه توکیو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر