ما نیاز به یک Covid-19 واکسن—بیایید آن را حق اولین بار

شب در ماه ژانویه سال 1976 دسته ای از ارتش جدید استخدام آموزش در فورت دیاکس نیوجرسی فرستاده شد در 5 مایل مارس. روز بعد یکی از استخدام خصوصی David Lewis, سقوط شديد ذات الریه. لوئیس درگذشت و نوار کل خود جوخه بیمار با گرفتگی قفسه سینه و تب: تقریبا 200 مردان 13 نفر آنها تا به حال در بیمارستان بستری شود. ژانویه است که در فصل آنفولانزا و پزشکان نظامی به عهده گرفت که آنفولانزا بود به نحوی ساخته شده راه خود را بر روی پایه—یک مشکل برای گروه و یک تراژدی برای سرباز مرده اما نه غیر منتظره.

آزمون طرح میتوانست که تفکر. سربازان بود که آنفولانزا اما در میان برخی از آنها حداقل ویروس که باعث شد بیماری خود را نمی شد شایع فشار بود که گردان جهان است که در سال. آن را به جای ویروس ناآشنا که تقریبا هیچ کس تا به حال ایمنی. آن را در میان سویه های آنفولانزا تعیین شده H1N1 و آن را از نظر ژنتیکی مربوط به یک بیماری همه گیر آنفلوآنزا که برخی از مردم در طب در آن زمان بودند به اندازه کافی هنوز هم به یاد داشته باشید: جهان-پوشا میلیون ها نفر-کشتن همه گیر از سال 1918.

کشف آنچه که به عنوان شناخته شده 1976 آنفولانزای خوکی برق کشور است. قبل از پایان ماه مارس رئیس جمهور جرالد فورد اعلام کرد ما خواهد واکسیناسیون “هر مرد و کودک” در ایالات متحده در برابر آن. کنگره اختصاص بودجه اضطراری. تولید کنندگان با عجله به ایجاد یک واکسن جدید فرمول. با شکرگزاری تقریبا 45 میلیون آمریکایی یک چهارم از جمعیت در زمان دریافت شات جدید. فورد چراغ راه: او عکس دریافت آن در دفتر بیضی در اکتبر 14.

اما بر خلاف سال 1918 در این زمان وجود نداشت و همه گیر. این موارد در میان سربازان بودند یک جرقه است که آیا گرفتن نیست. و زمانی که مشخص شد بیش از 500 نفر از 45 میلیون به حال پایین آمدن با یک وضعیت بسیار نادر, یک فلج به نام گیلن باره-Barré syndrome. سی و دو نفر از آنها فوت کرد.

gerald Ford receiving flu shot
رئیس جمهور فورد دریافت آنفولانزای خوکی تلقيح از خود کاخ سفید پزشک دکتر ویلیام Lukash. حسن نیت ارائه میدهد از Gerald R. Ford کتابخانه

حوادث از سال 1976 تا به حال تاثیر عمیقی بر آمریکا نظام سلامت است. کنگره برگزار شد جلسات به صورت ماه. مدیر CDC (پس از آن به نام مرکز کنترل بیماری ها) از کار اخراج شد. عجله برای مقابله با تهدید آشکار آمد به دیده می شود به عنوان یک اشتباه و امکان یک بیماری همه گیر آمد به نظر می رسد بعید است که آن را در زمان دیگری در 27 سال قبل از دولت فدرال پیش نویس یک طرح در پاسخ به یکی.

“که در مبارزات انتخاباتی هزینه دولت مقدار زیادی از اعتبار می گوید:” هوارد Markel یک پزشک و مورخ از همه گیر است که مدیر دانشگاه میشیگان مرکز تاریخ پزشکی است. “آن ایجاد شده برای سال های بسیاری از یک مرغ کوچک پاسخ توسط مقامات دولتی: آنها می ترسند به عمل بیش از حد به سرعت. هنوز چیزی در مورد شیوع این است که زمانی که آنها شروع شما باید به سرعت وارد عمل بدون مقدار زیادی از داده ها است.”

این بیماری همه گیر است که اتفاق نمی افتد در سال 1976 را وارد 33 سال بعد وقتی مختلف سویه های آنفولانزا است—یکی دیگر از H1N1 اما این ویروس در سال 1976 یا 1918—جاروب جهان است. آن به وجود آمد پس از فصل آنفولانزا باید به پایان رسید با شروع در ماه آوریل سال 2009 با خوشه ای از موارد در مکزیک و کالیفرنیا و تگزاس. در ماه ژوئن سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد سویه جدید باعث شد یک بیماری همه گیر. در نهایت بیش از 60 میلیون نفر آلوده شدند فقط در ایالات متحده و حدود 203,000 نفر در سراسر جهان است.

در عین حال که پاسخ مشکل شد ، یک واکسن جدید بود ginned تا به پاسخ و اگر وجود دارد هیچ آشکار عوارض جانبی وجود دارد قابل توجه تصادفا در سازماندهی تولید و در گرفتن فرمول جدید که در آن مورد نیاز بود بیشتر.

نقص در گذشته این مبارزات مهم نیست چرا که آنها در میان بزرگترین و سریعترین اضطراری واکسیناسیون تلاش به رخ می دهد در ایالات متحده در طول عمر مردم در ساخت سیاست و علم تمرین امروز. Covid-19 نیست آنفلوانزا اما آن است که یک بیماری همه گیر و آن را بیش از حد تحریک سریع جستجو برای یک واکسن است که می تواند در پایان دادن به میلیون ها نفر از عکس ها برای کسانی که آسیب پذیر هستند. بنابراین درس های آموخته شده در سال 1976 و 2009 مهم هستند—به خصوص از برخی از اشتباهات خود در حال ساخته شده دوباره.

کارشناسان بهداشت و درمان یکی به طور خاص در حال تکرار در حال حاضر: اجازه دادن به سیاستمداران به جای دانشمندان بود که سخنران برای آنچه کشور نیاز به انجام است. “سیاستمداران همیشه می خواهید به overpromise و سپس شما در معرض خطر از underdelivering هنگامی که زمان می آید می گوید:” ویلیام Schaffner, یک پزشک و استاد بیماری های عفونی در دانشگاه دانشکده پزشکی که در سال 1976 تا به حال فقط پیوست Vanderbilt دانشکده پس از خدمت به عنوان یک بیماری CDC کارآگاه. “شما همیشه باید هدف را به انجام آن راه دیگر—underpromise و overdeliver—چون شما یک قهرمان است.”

تجزیه و تحلیل نوشته شده است پس از سال 1976 واکسیناسیون کمپین شناسایی یک مشکل کلیدی: کل پروژه از ساخت یک واکسن به ارائه آن ایجاد شد از طریق یک تصمیم واحد در ماه مارس سال 1976 بلافاصله پس از فورت دیاکس موارد شناسایی شدند. هاروی Fineberg یک پزشک و در حال حاضر رئيس جمهور از گوردون و بتی مور بنیاد که cowrote پس از گزارش اقدام به واکسیناسیون کمپین های دریافتی دولت جیمی کارتر رئیس جمهور گفت: سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه ای در میان 2009 همه گیر است که “تنها” برو یا هیچ “تصمیم” محکوم 1976 پروژه.

او گفت: دولت می تواند با راه اندازی کرده اند که تولید کنندگان به ساخت واکسن اما برگزار کردن در اداره آن تا زمانی که آن را روشن بود که تعدادی از موارد در حال افزایش بود و شات جدید مورد نیاز بود. “جدا کردن آنچه که باید انجام شود به آماده شدن برای آینده تصمیم گیری را از رسیدن به نتیجه گیری و اعلام آنها اطلاعات مربوطه در دست است,” او گفت:.

امروز برخی از محققان نگران هستند نیاز به انجام کاری در مورد کوروناویروس می تواند ایجاد یک شبیه راش. “این احتمال وجود خواهد داشت و فشار زیادی هر دو سیاسی و اجتماعی برای دریافت واکسن به تولید به سرعت پس از آن خوب به نظر می رسد در دادگاه” هشدار استوارت Blume یک استاد بازنشسته علوم در دانشگاه آمستردام و نویسنده واکسیناسیون: واکسن چگونه بحث برانگیز شد.

سالانه آنفولانزا عکس لازم نیست برای رفتن از طریق آزمایش های بالینی در هر زمان آنها در حال تنظیم برای هر سال را به سویه های آنفولانزا است چرا که ستون فقرات این واکسن در حال حاضر بالینی تست شده و دارای مجوز و تغییر نمی کند. که ممکن است ایجاد یک انتظار است که یک Covid-19 واکسن نیز می تواند رسیدن به سرعت—انتظار آن است که نمی توان ملاقات کرد چون هیچ مجوز coronavirus واکسن. “یکی از چیزهایی است که نگرانی من این است که آیا فشار به آن را دریافت کند به سرعت را کاهش نمی دهد تعهد از تست آن در انواع گروه های جمعیت است که می تواند واکنش نشان می دهند متفاوت” Blume می افزاید: “این که آیا آن گروه های سنی و یا گروه های قومی و یا زنان باردار است.”

که احتیاط می آید در بخشی از واکنش به برخی از فرمول ها در آن به سرعت ایجاد 2009 پاندمی آنفلوانزا واکسن تحویل داده شد. تعداد کمی از کودکان در سوئد و فنلاند توسعه یافته حمله خواب یک اختلال نورولوژیکی است که در آن افراد به خواب رفتن غیر قابل پیش بینی در طول ساعات بیداری پس از دریافت یک نسخه از 2009 واکسن حاوی کمکی اضافی جزء است که افزایش سیستم ایمنی بدن واکنش. (که نسخه مورد استفاده قرار گرفت در سال 2009 در مبارزات انتخاباتی آمریکا است و نه به فروش می رسد در ایالات متحده در حال حاضر.) چند ماه بعد دولت استرالیا گزارش داد که تا 1 کودک از 100 تا به حال تب و تشنج پس از دریافت متفاوت واکسن فرمول که شامل 2009 فشار یک واکنش است که دیگر کمپین های ملی نمی تواند در شناسایی داده های خود را. \

کسانی که واکنش های آماری بسیار نادر است و تا حدی مرموز باقی می ماند. در ایالات متحده به عنوان مثال گیلن باره-Barré رخ می دهد چند هزار بار در هر سال در افرادی که واکسن را دریافت کرده اند و همچنین افرادی که نیست (اما برخی از دیگر های اخیر سیستم ایمنی بدن-رویداد به چالش کشیدن مانند عفونت). که در این موارد رخ داده است نه در اختلاف اما ارتباط خود را با واکسن ساخته شده بود پس از این موارد رخ داده است—بنابراین هنوز هم وجود دارد برخی از بحث بر سر اینکه آیا آنها ناشی از واکسن و یا تصادفی داده می شود که چگونه به طور گسترده ای واکسن توزیع شد. این 1976 تجربه خاص در تدریس سلامت برنامه ریزان به راه اندازی حساس سیستم های نظارت قبل از آغاز مبارزات انتخاباتی 2009 و که ممکن است ساخته شده اند تفاوت—زیرا اگر وجود دارد افزایش در گیلن باره-Barré موارد در طول سال 2009 آنفولانزای خوکی آن یک دهم آنچه در آن بود در سال 1976.

واکسن نجات جان انسان ها و کاهش بیماری و اگر Covid-19 pandemic درآمد حاصل از آن را به عنوان چند ماه گذشته هر واکسن جدید در برابر آن می تواند در تقاضا بالا است. که ممکن است قرار دادن مقامات بهداشت را در یک موقعیت است که برنامه ریزان رو در سال 2009: تلاش برای کشف کردن که حرکت به جلو از خط.

واکسن آنفولانزا تولید پراکنده در سراسر جهان; هر کشور شامل یک گیاه. ملت به اندازه کافی خوش شانس به خانه یکی باید متعهد به این است که برای به اشتراک گذاشتن محصولات خود را عادلانه در سراسر جهان است. اما در سال 2009 استرالیا و کانادا به طور موثر ملی تولید خود را نگه داشتن پشت دوز به معنای برای کشورهای دیگر تا زمانی که به آنها اطمینان شهروندان خود مراقبت از گرفته شد.

“من تعجب چه نوع هماهنگی وجود دارد رفتن به اگر ما یک واکسن است که در دسترس می شود برای coronavirus می گوید:” سامانتا Vanderslott بهداشت و درمان کارشناس سیاست و علوم اجتماعی محقق در دانشگاه آکسفورد واکسن ، “نگاهی به H1N1 آن بسیار فرد کشورها کار با تامین کنندگان به مطمئن شوید که آنها تا به حال سهام آنها مورد نیاز است.”

تکه تکه عرضه نیست و فقط برای رفتن به یک مشکل بین المللی است. در ایالات متحده اداره بهداشت عمومی است و یک قدرت دولتی. این بدان معناست که در میان چیزهای دیگر است که هر دولت به تصمیم می گیرید که چگونه برای قرار دادن عکس به سلاح حتی زمانی که یک برنامه واکسیناسیون ملی اعلام شده است.

در سال 2009 که منجر به 50 روش های مختلف توزیع: در دفاتر پزشکان از طریق داروسازان در جرم خاص-واکسیناسیون کلینیک از طریق پیش-شبکه های موجود است که حفظ برای دادن واکسن های دوران کودکی ، در همان زمان برای رسیدگی اجتناب ناپذیر کمبود متحده مجموعه ای متفاوت و استاندارد که باید برای دریافت واکسن اول منجر به شرایطی که در آن مردم زندگی می کردند که در نزدیکی یک دولت خط و نیست خود دولت اولویت گروه می توانید ببینید مردم فقط آنها را مانند گرفتن شات در دولت بعدی ،

“آنچه واقعا سخت است که کسانی که برای اولین بار هفته یا ماه هنگامی که وجود دارد بسیار زیاد است و تقاضا وجود دارد فقط به اندازه کافی برای رفتن به اطراف می گوید:” کلی مور یک پزشک و اپیدمیولوژی که زد تنسی 2009 ایمن سازی مبارزات انتخاباتی در درون خود وزارت بهداشت و در حال حاضر صندلی که ایمن سازی شیوه های کمیته مشورتی. “چگونه می توانم آن را به افرادی که occupationally یا پزشکی در خطر است ؟ و چگونه شما را به اولویت تصمیم گیری و پایبندی به آنها را بدون اجازه دادن به آنها را در راه تجویز واکسن مناسب با سرعت?” مور می داند این از تجربه: اولین واکسن حمل و نقل او دریافت کرد و در سال 2009 موجود فقط 60,000 دوز برای پوشش یک کشور با جمعیت بیش از 6 میلیون نفر است.

کانال های که در آن یک واکسن توزیع می شود در ما نیست و به احتمال زیاد دوباره سازمان دهی فروشی قبل از coronavirus واکسن می رسد بنابراین این مهم است که دولت شروع تخمگذار طرح در حال حاضر چگونه برای به اشتراک گذاشتن واکسن نسبتا تجهیز ارائه دهندگان خواهد شد که اداره آن و توسعه سیستم های اطلاعاتی برای پیگیری که آن را دریافت. وجود دارد مقدار زیادی از حافظه سازمانی برای این; مور تخمین می زند که از 64 برنامه ایمن سازی مدیران در حال حاضر مشغول به کار در کشورهای شهرستانها و مناطق تنها تعداد انگشت شماری برگزار کسانی که شغل در سال 2009.

“این برنامه ها می توان به برقراری ارتباط به” او می گوید. “ما خوش شانس است که ما 18 ماه به کار در این و نه چهار ماه مثل ما تا به حال در سال 2009.”

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

نیاز به ارتباط روشن است که بزرگترین درس از گذشته همه گیر پاسخ. در طول سال 2009 کمپین CDC خواسته دکتر دیوید Sencer که کارگردانی این سازمان در طول سال 1976 قسمت از دست داده و کار خود را بیش از آن به یک زمان واقعی ارزیابی از نحوه پاسخ همه گیر بود. Sencer ایجاد یک لحظه فکر می کنم تانک به نام “تیم ب” و جمعیت آن با اپیدیولوژی, virologists و تدارکات ، Markel عضو شد. او به یاد می آورد که هر روز این تیم صرف ساعت در یک کنفرانس تلفنی به بررسی هر چه اطلاعات و یا واکنش به حال ظاهر و معرفی دوره اصلاحات. Sencer ارسال روزانه خود را ارزیابی مستقیما به رهبری CDC.

در یک تجزیه و تحلیل نوشته شده است چند ماه قبل از درگذشت او در سال 2011 Sencer توضیح داد که چگونه بسیاری از تفاوت ساخته شده است که. در کل 1976 مبارزات انتخاباتی او نوشت: دولت برگزار شد تنها یک کنفرانس مطبوعاتی انجام شده توسط کاخ سفید و استفاده می شود برای راه اندازی برنامه واکسیناسیون. هنگامی که این واکسن خارج شد, کاخ سفید قرار داده و تنها آزادی مطبوعات.

در سال 2009 در مقابل CDC اجازه داده شد به این کمپین را به صورت عمومی است. سرپرست دکتر ریچارد Besser بود که موفق شد توسط مدیر دکتر توماس Freiden در ماه مه 2011 به نزدیکی-روزانه عمومی جلسات: 61 طول دوره این بیماری همه گیر با توجه به داخلی آژانس حسابداری. “پیام تقویت شد در تمام سطوح دولت است که این امر می تواند یک علم رهبری و علم محور پاسخ” Sencer نوشت.

در زمان بحران CDC نه در کنفرانس مطبوعاتی پس از 9 مارس.

به دنبال به جلو به سال آینده—اولین محافظه کارانه سخن که واکسن می تواند تحقیق و آزمایش به اندازه کافی به طور موثر و ایمن—وجود دارد یک لیست طولانی از وظایف را به انجام. این شامل نه تنها در حال توسعه فرمول خود اما مذاکره برای تولید موافقت نامه تاسیس برای نظارت بر حوادث نادر, راه اندازی شبکه های توزیع و اطمینان عمومی می داند چه اتفاقی خواهد افتاد و هنگامی که. برای هر یک از این وظایف تجارب 1976 و 2009 ارائه درس از دانستن زمانی که آن را بسیار مهم به سرعت حرکت می کند به رسمیت شناختن زمانی که این امر می تواند دقیق برای مکث.

جواب داده نشده سوال این است که آیا کسانی که درس خواهد بود به گوش. “آخرین افتضاح عمل از هر گونه بیماری همه گیر” Markel می گوید: “فراموشی است.”


سیمی است که ارائه دسترسی رایگان به داستان در مورد بهداشت عمومی و چگونه برای محافظت از خودتان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ثبت نام برای ما Coronavirus به روز رسانی در خبرنامه برای آخرین به روز رسانی, و مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری.


بیشتر از سیمی در Covid-19
  • ریاضیات از پیش بینی این دوره از coronavirus
  • چه باید بکنید اگر شما (و یا یک دوست) ممکن است Covid-19
  • ابتدا انکار و سپس از ترس: بیماران خود را در کلمات خود
  • ابزار سرگرم کننده و راهنمایی برای ماندن اجتماعی در حالی که شما در خانه گیر کرده
  • من باید توقف سفارش بسته? (و دیگر Covid-19 پرسش و پاسخ)
  • دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im