پوشیدنی مغز با اسکنر فناوری گسترش یافته برای کل سر تصویربرداری

دانشمندان دانشگاه ناتینگهام توسعه یک نمونه اولیه از نسل جدید دستگاه اسکنر مغز در سال 2018 است که یک سبک وزن دستگاه است که می تواند بر سر مانند یک کلاه و می تواند اسکن مغز حتی در حالی که یک بیمار حرکت می کند. آخرین تحقیقات در حال حاضر گسترش این کاملا کاربردی 49 کانال دستگاه است که می تواند مورد استفاده برای اسکن کل مغز و پیگیری الکتروفيزيولوژيک که فرآیندهای دخیل هستند در تعدادی از مشکلات روحی و روانی. یافته های خود را منتشر شده است در Neuroimage.

پروفسور مت بروکس از دانشگاه ناتینگهام منجر به توسعه این اسکنر پوشیدنی او گفت: “درک بیماری های روانی همچنان یکی از بزرگترین چالش های پیش روی قرن 21 علم است. از بیماری های دوران کودکی مانند اوتیسم به بیماری های عصبی مانند آلزایمر مغز انسان, سلامت را تحت تاثیر قرار میلیون ها نفر از مردم در طول عمر. در بسیاری از موارد حتی بسیار دقیق تصاویر مغز نشان دادن آنچه در مغز به نظر می رسد مانند شکست به ما بگویید که در مورد زمینه آسیب شناسی و در نتیجه نیاز فوری وجود دارد برای فن آوری های جدید برای اندازه گیری آنچه که مغز در واقع در سلامت و بیماری است.”

سلول های مغز کار و برقراری ارتباط با تولید جریان های الکتریکی. این جریان تولید کوچک میدان مغناطیسی است که می تواند تشخیص داده شده در خارج ، محققان با استفاده از مگ به نقشه عملکرد مغز با اندازه گیری این میدان مغناطیسی. این اجازه می دهد تا برای یک میلی ثانیه-توسط-میلی ثانیه تصویر از کدام قسمت مغز درگیر هنگامی که ما انجام کارهای مختلف مانند صحبت کردن و یا در حال حرکت.

بر خلاف زیادی دست و پا گیر اسکنر که در آن بیماران باید باقی می ماند بسیار هنوز, پوشیدنی اسکنر اجازه می دهد تا بیمار به حرکت آزادانه. اوایل نمونه اولیه از این سیستم در سال 2018 به حال فقط 13 سنسور و تنها می تواند اسکن محدود بخش از مغز است. پیشرفت های بیشتر در سال 2019 را فعال کنید برای اولین بار اندازه گیری در کودکان است.

این تیم کار کرده و با اضافه شده علمی در ناتینگهام به توسعه نوع جدیدی از 3D چاپ کلاه است که کلید برای عملکرد 49 کانال دستگاه. بالاتر کانال تعداد بدان معنی است که این سیستم می توان به اسکن کل مغز. آن را نشان می دهد مناطقی از مغز کنترل حرکت دست و چشم انداز مشخص میلیمتر با دقت.

رایان هیل سرب نویسنده این مطالعه گفت: “اگرچه هیجان انگیز پتانسیل OPM-مگ است نوپای فناوری با توسعه قابل توجه هنوز هم مورد نیاز است. در حالی که چند کاناله سیستم های در دسترس هستند در بسیاری از تظاهرات هنوز استخدام تعداد کمی از سنسورهای خیابانهای بیش از خاص مناطق مغز و معرفی یک کل-سر آرایه یک گام مهم رو به جلو در حرکت این تکنولوژی نسبت به موثر برنامه های تجاری.”

این کل سر اسکنر آنلاک hots از امکانات جدید مانند اسکن کودکان (که پیدا کردن آن سخت به نگه داشتن هنوز هم) و یا اسکن بیماران مبتلا به صرع در هنگام تشنج به درک فعالیت غیر طبیعی مغز است که تولید آن تشنج.

استاد بروکس ادامه می دهد: “گروه ما در ناتینگهام در کنار همکاران در UCL در حال حاضر رانندگی در این پژوهش به جلو نه تنها به منظور توسعه یک درک جدید از عملکرد مغز بلکه به commercialise تجهیزات است که ما را توسعه داده اند. اجزای اسکنر در حال حاضر فروخته شده از طریق شرکای صنعتی برای تصویربرداری از مغز آزمایشگاه در سراسر جهان است. این فکر که نه تنها اسکنر جدید بود به طور قابل توجهی بهتر از هر چیزی است که در حال حاضر وجود دارد اما همچنین که از آن خواهد شد به طور قابل توجهی ارزان تر است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ناتینگهام. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de