پوشیدنی بهداشت و درمان فن آوری می شود بهره وری ارتقا

دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی مهندسین نشان داده اند یک دستگاه انعطاف پذیر است که برداشت انرژی گرمایی از بدن انسان برای نظارت بر سلامت. دستگاه منجر به برتری همه دیگر انعطاف پذیر برداشت که با استفاده از حرارت بدن به عنوان تنها منبع انرژی.

در یک مقاله منتشر شده در اعمال انرژیهای NC State محققان گزارش پیشرفت قابل توجهی به بدن انعطاف پذیر گرما برداشت آنها اولین گزارش در سال 2017. این برداشت با استفاده از انرژی گرمایی از بدن انسان به قدرت فن آوری های پوشیدنی — فکر می کنم از ساعتهای هوشمند که خود را اندازه گیری ضربان قلب و اکسیژن خون گلوکز و دیگر پارامترها سلامت — که هرگز نیاز به باتری خود را شارژ. تکنولوژی متکی بر همان اصول حاکم بر سفت و سخت ترمو برداشت که تبدیل گرما به انرژی الکتریکی است.

انعطاف پذیر برداشت که مطابق با بدن انسان بسیار مورد نظر با استفاده از فن آوری های پوشیدنی. Mehmet Ozturk یک NC State استاد مهندسی برق و کامپیوتر و نویسنده مسئول این مقاله ذکر برتر تماس پوست با پوست با دستگاه و همچنین ارگونومیک و راحتی ملاحظات به دستگاه پوشنده لباس به عنوان دلایل اصلی پشت ساختمان انعطاف پذیر ترموالکتریک ژنراتور یا TEGs.

عملکرد و کارایی انعطاف پذیر برداشت اما در حال حاضر دنباله به خوبی پشت سفت و سخت دستگاه بوده که برتر در توانایی خود را برای تبدیل حرارت بدن به انرژی قابل استفاده است.

“انعطاف پذیر دستگاه گزارش شده در این مقاله است که به طور قابل توجهی بهتر از دیگر انعطاف پذیر دستگاه گزارش به تاریخ است و با نزدیک شدن به بهره وری از سفت و سخت دستگاه های است که بسیار دلگرم کننده” Ozturk گفت.

اثبات مفهوم TEG در اصل گزارش در سال 2017 شاغل نیمه هادی عناصر که به هم متصل بودند الکتریکی در سری با استفاده از مایع فلزی اتصالات ساخته شده از EGaIn — غیر سمی آلیاژ از گالیم و ایندیم. EGaIn ارائه شده هر دو فلز مانند هدایت الکتریکی و stretchability. کل دستگاه تعبیه شده بود در یک کشش سیلیکون الاستومر.

به روز رسانی دستگاه در استخدام همان معماری, اما آن را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد و مهندسی حرارتی از نسخه های قبلی در حالی که افزایش تراکم از نیمه هادی عناصر مسئول برای تبدیل گرما به برق. یکی از پیشرفت های بهبود یافته سیلیکون الاستومر — در اصل یک نوع لاستیک — که کپسوله EGaIn اتصالات.

“کلید در اینجا با استفاده از یک هدایت حرارتی بالا سیلیکون الاستومر دوپ شده با گرافن پرک و EGaIn,” Ozturk گفت. الاستومر فراهم می کند مکانیکی نیرومندی در برابر سوراخ در حالی که بهبود دستگاه عملکرد.

“با استفاده از این الاستومر به ما اجازه افزایش هدایت حرارتی — نرخ انتقال حرارت — شش بار اجازه می دهد بهبود جانبی گرما, پخش كردن,” او گفت:.

Ozturk اضافه شده که یکی از نقاط قوت این تکنولوژی است که آن را حذف نیاز برای تولید کنندگان دستگاه جدید برای توسعه انعطاف پذیر مواد ترموالکتریک به دلیل آن شامل همان نیمه هادی عناصر مورد استفاده در سفت و سخت دستگاه های. Ozturk گفت: کار در آینده خواهد شد تمرکز بر بهبود بازده این دستگاه های انعطاف پذیر.

Yasaman Sargolzaeiaval, Viswanath P. رامش تیلور V. نویمان, Veena Misra, مایکل Dickey و داریوش Vashaee همکاری نویسنده این مقاله است. این گروه همچنین دارای یک ثبت اختراع اخیر در فن آوری است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر