سواحل غرب رندولف خرچنگ شیلات نه تنها پشتیبانی از با ارزش ترین برداشت سالانه از غذاهای دریایی در سواحل غرب است. این یک ماهی که فقط در دادن نگه می دارد.

ماهیگیران از کالیفرنیا به واشنگتن گرفتار تقریبا همه در دسترس حقوقی-اندازه نر رندولف خرچنگ در هر سال در چند دهه گذشته. این خرچنگ جمعیت است یا پایدار باقی مانده و یا در ادامه به افزایش با توجه به کامل برآورد جمعیت از سواحل غرب رندولف سهام.

“جلب و فراوانی در مرکز کالیفرنیا به خصوص در حال افزایش است که بسیار قابل توجه برای دیدن سال پس از سال گفت:” کیت Richerson یک دانشمند محقق در NOAA شیلات’ غربی علوم شیلات در مرکز سیاتل. Richerson نویسنده سرب از مطالعه جدید منتشر شده در مجله تحقیقات شیلات. “هیچ دلیلی برای خوشبین بود که این شیلات ادامه خواهد داد به یکی از سازنده ترین و در سواحل غرب است.”

دیگر تحقیقات اخیر نشان داده است که سواحل غرب امضا صدف می تواند رنج می برند در آینده از اسیدی شدن اقیانوس ها و دیگر عوارض مربوط به تغییر آب و هوا. که باقی می ماند یک نگرانی Richerson گفت: اما این مطالعه تشخیص نیست نشانه هایی آشکار از جمعیت در سطح اثرات نشده است.

ماهیگیری مقررات موفقیت

راز موفقیت رندولف خرچنگ شیلات ممکن است راه ماهیگیری مقررات حفاظت از خرچنگ جمعیت تناسلی بالقوه است. نر خرچنگ رندولف و شروع به تولید مثل یکی دو سال قبل از آنها می تواند گرفتار شود بنابراین خرچنگ می توانید حتی با سنگین ماهیگیری فشار است. زن رندولف خرچنگ می تواند برای بیش از یک سال و اجازه می دهد آنها را برای تکثیر و حتی در غیاب تعداد زیادی از مردان است. ماهیگیران نیز باید بازگشت زنان به آب بیشتر حفاظت از باروری ظرفیت جمعیت است.

“مدیریت سیستم است که برای رندولف خرچنگ به نظر می رسد مناسب برای زندگی خود را در طول تاریخ به دلیل آن اجازه می دهد تا مردم به تولید مثل و رشد و حتی با فشرده برداشت” Richerson گفت.

تنوع طبیعی

خرچنگ اعداد و تولید مثل نرخ را متفاوت از سال به سال بیشتر به دلیل اقیانوس شرایط. که همچنین ممکن است کمک به افزایش تعداد مرکزی کالیفرنیا. آنها افزایش یافته است بیش از دو دهه گذشته و در حال حاضر به طور متوسط نزدیک به پنج برابر برآورد فراوانی از سال 1970 تا سال 2000.

مرکزی کالیفرنیا خرچنگ شماره افزایش یافته است به اندازه کافی که آنها در حال حاضر نزدیک به اندازه جمعیت در شمال کالیفرنیا ساحلی واشنگتن و اورگان است. آن جمعیت را نشان نمی دهد همان رشد روند به عنوان کسانی که در مرکز کالیفرنیا اما پایدار باقی می ماند به طور کلی.

اما قبلی افزایش در مرکز کالیفرنیا فرود از 1930s به اواخر دهه 1950 به دنبال داشت دراماتیک سقوط حدود سال 1960. جلب باقی مانده کم تا سال 1980 و پس از آن بازگشت. محققان بر این باورند کسانی که نوسانات به احتمال زیاد منعکس تغییر اقیانوس شرایط و دوباره اتفاق می افتد.

“اگر این درست است که افزایش اخیر در کالیفرنیا مرکزی خرچنگ فراوانی ممکن است وارونه زمانی که دوباره سیستم شیفت به یک دوره بعد بهار, انتقال” دانشمندان نوشت. “این احتمال وجود دارد که تاثیر زیادی در شیلات و همچنین دیگر پیوسته شیلات در این منطقه است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط NOAA شیلات, West Coast منطقه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de