اندازه گیری ذرات به نام B mesons انحراف از پیش بینی. به تنهایی هر یک ناهنجاری به نظر می رسد مانند یک اتفاق است اما جمعی خود را رانش بیشتر مطرح است.

در میان هرج و مرج زنجیره ای از حوادث که امدن زمانی که پروتون ها سر و صدا با هم در برخورددهنده بزرگ هادرون در اروپا یک ذره ظهور کرده است که به نظر می رسد برای رفتن به قطعه در یک راه عجیب و غریب.

همه چشم ها در مزون B, a yoked جفت از ذرات کوارک. پس از گرفتار whiffs غیر منتظره B مزون رفتار قبل از پژوهشگران با برخورددهنده بزرگ هادرون زیبایی آزمایش (LHCb) باید سال ها وقت صرف مستند نادر برخورد وقایع شامل ذرات به امید قطعی اثبات این است که برخی از رمان های اساسی ذرات یا اثر تنش با آنها.

در آخرین تجزیه و تحلیل برای اولین بار ارائه شده در سمینار در مارس LHCb فیزیکدانان دریافتند که چندین اندازه گیری های مربوط به فروپاشی B mesons درگیری کمی با پیش بینی های مدل استاندارد فیزیک ذرات—حاکم مجموعه ای از معادلات توصیف جهان زیر اتمی. گرفته شده به تنهایی هر چیز عجیب و غریب به نظر می رسد مانند یک آماری نوسانات و آنها ممکن است تمام تبخیر با داده های اضافی به عنوان اتفاق افتاده است قبل از. اما جمعی خود را رانش نشان می دهد که انحرافات ممکن است موارد جزئی پیشرو فراتر از مدل استاندارد به یک تئوری کامل.

“برای اولین بار در قطعا زندگی کاری من وجود دارد یک تلاقی های مختلف دهه است که در حال نشان دادن ناهنجاری است که مطابقت دارند” گفت: Mitesh پاتل یک فیزیکدان ذرات در امپریال کالج لندن که بخشی از LHCb.

ب مزون است تا به نام چرا که آن شامل یک کوارک پایین یکی از شش اساسی ذرات کوارک که حساب برای بسیاری از جهان قابل توجه. به دلایل ناشناخته کوارکها شکستن به سه نسل: سنگین و متوسط و نور هر کدام با کوارک مخالف شارژ الکتریکی است. سنگین تر کوارک فروپاشی به سبک تغییرات تقریبا همیشه تعویض خود را شارژ بیش از حد. برای مثال زمانی که شارژ منفی سنگین کوارک پایین در یک مزون B قطره یک نسل معمولا آن را تبدیل به یک میان مثبت شارژ “جذابیت” کوارک.

این LHCb همکاری اسهال خرابه ذرات pileups برای استثنا برای این قاعده است. برای هر میلیون B مزون واپاشی آنها را ببینید یک حاشیه رویداد ویترین سرکش پایین کوارک metamorphosing به یک “عجیب و غریب” کوارک به جای حذف یک نسل اما نگه داشتن آن منفی است. مدل استاندارد پیش بینی بسیار کم رای از این حوادث و چگونه آنها بازی خواهد کرد. اما از آنجا که آنها بسیار نادر است هر ترفند که از ذرات کشف نشده و یا اثر باید آشکار است.

LHCb جدید تجزیه و تحلیل پوشش داده حدود 4500 نادر B مزون دهه تقریبا دو برابر داده های خود را از مطالعه قبلی در سال 2015. هر تحول به پایان می رسد با چهار خروجی ذرات در هدف قرار دادن یک حلقه به شکل آشکارساز. زمانی که experimentalists در مقایسه با زوایای مختلف بین ذرات با زاویه های پیش بینی شده توسط مدل استاندارد آنها در بر داشت یک انحراف از انتظار الگوی. جمعی اهمیت زوایای غیر عادی رشد کمی پس از آخرین تجزیه و تحلیل و محققان می گویند که اندازه گیری های جدید نیز بگویید بیشتر داستان های یکپارچه. “ناگهان هماهنگی بین های مختلف زاویه ای observables کردم خیلی بهتر” گفت: فلیکس Kress, یک LHCb محقق کمک کرد که بحران اعداد.

از نظر آماری انحراف در زاویه ای الگوی معادل آن به کوه در می رم یک سکه 100 بار و گرفتن 66 سر جای معمول 50 یا بیشتر. منصفانه و سکه شانس چنین انحراف هستند و در حدود 1 در 1000 در.

اما در میان توده ای از ذرات برخورد آماری نوسانات موظف هستند به وجود می آیند پس از 1 در 1000 در انحراف به حساب نمی کند به عنوان سخت اثبات شکسته با مدل استاندارد. که فیزیکدانان خواهد نیاز به جمع آوری به اندازه کافی B مزون واپاشی برای نشان دادن انحراف از 1 به 1.7 میلیون شبیه به کوه در می رم 75 سر. “اگر این است که فیزیک جدید,” قانونی Zupan یک فیزیکدان نظری در دانشگاه سینسیناتی گفت: از زمان به روز رسانی “این مهم کافی است.”

هنوز الگوی مشاهده شده نکات است که چیزی است که با B مزون محصولات فروپاشی در lepton خانواده دیگر ماده و ذرات جدا از کوارک. مانند کوارک لپتون ها می آیند سنگین و متوسط و نور نسل (به نام تاو ذرات muons و الکترون ها به ترتیب); مدل استاندارد می گوید همه آنها یکسان است به جز خود جرم است. هر B مزون پوسیدگی به پایان می رسد با تیراندازی کردن دو جفت از هر یک از سه نوع لپتون ها. LHCb آخرین به روز رسانی متمرکز در زاویه ای غیر عادی الگوی تولید شده توسط میون حوادث که ساده ترین راه برای تشخیص.

این آزمایش همچنین سیاهههای مربوط به یک عدد کوچکتر از B مزون واپاشی با پایان دادن به الکترون ها. مدل استاندارد خواسته است که هر دو نوع واپاشی باید بازی را در دقیقا به همان شیوه اما در سال 2014 و تحلیل توسط LHCb تیم کشف یک تفاوت ممکن بین میون حوادث و الکترون حوادث. با این ناهنجاری می تواند به این معنی است که به تازگی دروغ ممکن است نه تنها با muons اما با الکترون به عنوان به خوبی.

پاتل گروه در حال حاضر در حال کار بر روی یک به روز رسانی الکترون-مقابل-میون اندازه گیری که او گفت: باعث می شود برای یک مقدار “پاک” بدون ابهام مشاهده از میون زاویه اندازه گیری به تنهایی. “این یک مدل استاندارد قاتل,” او گفت:.

اگر B مزون ناهنجاری های واقعی هستند فیزیکدانان دو پیشرو در تئوری های آنها را توضیح دهد.

جدید فرضی نیروی-حمل ذرات به نام Z’ بوزون را شبیه به استاندارد نیروی ضعیف تبدیل می شود که یکی از ذرات ماده را به دیگری به جز که آن را نفوذ الکترون و muons متفاوت است. به عنوان یک پاداش Z’ بوزون نیز حاکی از وجود اضافی عظیم ذرات است که می تواند تا جهان را از دست رفته ماده تاریک. “ما در حال حرکت به مرحله بعدی که در تلاش است نه تنها به توضیح ناهنجاری اما برای اتصال ناهنجاری به مشکلات دیگر گفت:” Joaquim ماتیاس یک فیزیکدان نظری در دانشگاه خودمختار بارسلونا.

بیشتر عجیب و غریب احتمال این است که LHCb محققان تشخیص نشانه هایی از افسانه ذرات به leptoquark—که می تواند به نوبه خود یک کوارک به lepton و بالعکس. نظریه پردازان به مدت طولانی فکر امکان leptoquarks اما این ایده رشد کمتر محبوب به عنوان آزمایش را رد کرد ساده ترین نوع است. هنوز سه نسل کوارک درخت خانواده به نظر می رسد به طرز مشکوکی مانند lepton خانواده درخت و نه الگوی خوبی درک شده است. پوسیدگی B mesons ممکن است آشکار leptoquark ارتباط بین آنها را. “که رویای” گفت: Zupan.

به عنوان نظریه پردازان در نظر گرفتن این امکانات LHCb تیم را به دیدن اگر آنها می تواند تلنگر به اندازه کافی سر تا ثابت کند که خود سکه است که قطعا استاندارد—تلاش است که ممکن است بقیه دهه است.

در نهایت اما فیزیک ذرات جامعه را نگه دارید برای تایید از دستگاه های مختلف مانند دختر خوشگل دوم آزمایش در ژاپن و یا یکی از LHC دو اصلی آشکارسازهای. یا اثبات و یا از بین بردن B مزون ناهنجاری خواهد بود بسیار دشوار تلاش اما محققان تمام ابزار مورد نیاز. “با چهار آزمایش است که می تواند تراشه در” Zupan گفت: “آینده روشن است.”

داستان اصلی تجدید چاپ با اجازه از کوانتوم, مجله, یک سرمقاله مستقل انتشار سایمونز بنیاد که ماموریت است که برای افزایش درک عمومی از علم توسط پوشش تحقیقات تحولات و روند ریاضیات و علوم فیزیکی و زندگی.


بزرگ تر سیمی داستان
  • در طول مستند, نقشه های گوگل به پسر من یک راه
  • شات اول: در داخل Covid واکسن سریع آهنگ
  • چگونه پارسه طراحی فوق العاده سریع اینترنت در خارج از کشور
  • سفینه فضایی زمین و ارزش آرمانی فکر کردن
  • در مورد بازگشایی مدارس
  • 👁 آنچه که هوش به هر حال ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی