جارو چالش است! این بازی سرگرم کننده ترفند کوچک می گرداند هر چند سال در رسانه های اجتماعی. آن را قرار است برای نشان دادن یک گرانشی تراز (هر که) در میان سیارات است که اجازه می دهد تا یک جارو به ایستادن به خودی خود. آن را فوق العاده خاص و نادر است. حداقل این چیزی است که من می شنوم از Cal Tech انرژی بالا فیزیکدانان و مهندسین ناسا (به قول My Cousin Vinny).

در رتبه بندی رسانه های اجتماعی “چالش” این یکی بهتر است از چالش سطل یخ و دارچین چالش اما نه به عنوان خوب به عنوان نامرئی جعبه چالش است. و ضمنا من در مورد آن نوشت 2012. به قول خودم “همه از این اتفاق افتاده است و همه آن را دوباره اتفاق می افتد.” آن را نوعی احمقانه اما هی آن را بی ضرر و در آن مردم را خوشحال می کند. جلو بروید و آن را امتحان کنید!

آن کار خواهد کرد فردا ؟ چه در مورد در 6 ماه زمانی که زمین در سمت دیگر خورشید است ؟ (به یاد داشته باشید آن طول می کشد تا 12 ماه کامل به مدار.) دیدن جارو چالش دعوت برای انجام برخی از خانه آزمایش های علمی. آیا فقط اعتقاد دارند هر آنچه که “ناسا” به شما می گوید که در Infinite—چالش چالش. چیزی که علم همه چیز در مورد.

آن را با این نسخهها کار! … اما چرا ؟

آنچه شما پیدا کردن این است که مهم نیست که هنگامی که شما سعی می کنید به این دلیل آن را تا به چیزی برای انجام با سیارات و همه چیز را با برخی از پایین به زمین حقایق در مورد درها: اولین موی انعطاف پذیری کمی و عمل مانند یک بهار. بنابراین اگر شما می توانید آن را تقریبا اما نه کاملا کاملا متعادل خم موی را فشار آن را نسبت به یک نقطه تعادل.

اما مهم تر از چیزی است که با جارو شکل و مرکز جرم. فکر می کنم در مورد چیزهایی که ایستادن مانند چهار پا جدول. آن را درست بمانند تا زمانی که مرکز آن توده قرار است بین حمایت خود را امتیاز. حتی دو پا بشر: هنگامی که شما ایستاده تا از میز کار خود را, خود را به مرکز جرم بین پاهای خود را, بنابراین شما نمی بیش از نوک.

این جارو دارای یک دسته از نقاط حمایت—تمام کسانی که موی. اگر شما موقعیت مرکز جرم در رد پای قلم مو می تواند درست باقی می ماند. و مهمتر جارو مرکز جرم پاییناحتمالا فقط چند سانتی متر بالاتر از قلم مو. از آنجا که رسیدگی می ناب بسیار کمی بدون حرکت مرکز جرم بسیار زیاد است. آن را بسیار آمرزنده و مهربان است. سعی کنید این کار را با یک نشانه سفید بازی بیلیارد و شما ببینید که چرا آن را نشانه سفید بازی بیلیارد چالش است.

اما آنچه در مورد گرانش ؟ آیا باید هر چیزی برای انجام با جارو چالش ؟ بله جاروب تعامل گرانشی با زمین است. اما این تنها گرانشی تعامل از اهمیت است. ببینید که چرا اجازه انجام یک بررسی سریع از گرانش است.

اساسا وجود دارد گرانشی تعامل بین هر گونه اشیاء است که باید توده به طوری که فقط در مورد همه چیز. این نیروی گرانشی بستگی به محصول از دو توده ها و فاصله بین آنها. ما می توانید مدل این تعامل با معادله زیر:

Force of gravity equals Gravity times the product of mass one and two divided by r sqaured
تصویر: Rhett Allain

در این بیان m1 و m2 دو توده r فاصله از مرکز به مرکز دیگر و G جهانی گرانشی ثابت (با ارزش 6.67 * 10-11 N×m2/kg2). این معادله را می دهد قدر از نیروی گرانشی. از جهت نیروی (از زور بردار) است که همیشه در یک جهت و در امتداد یک خط اتصال دو جسم—آن را به یک نیروی جذاب.

همانطور که می بینید با r squared در مخرج این نیروی گرانشی باعث کاهش بسیار سریع با فاصله. واقعیت این است که سیارات دیگر در منظومه شمسی ما بسیار بیش از حد دور به هر گونه اثر در broomsticks (یا جزر و مد و یا هر چیز دیگری) در اینجا بر روی زمین است.

اگر شد یک سیاره نزدیک به اندازه کافی است ؟

اما این افزایش یک سوال جالب: می تواند جارو چالش کار راه مردم در رسانه های اجتماعی فکر می کنم آن را ندارد و اگر وجود دارد یکی دیگر از سیاره بسیار نزدیک به ما ؟ شاید حتی یک ginormous سیارک? چه نوع از زور خواهد این نیاز دارد ؟ بیایید مدل آن برای پیدا کردن!

برای اولین بار ما به شما از بین بردن تمام parisa kh چیزهایی است که این ترفند کار IRL. هیچ قلم مو در پایین هیچ به نفع مرکز ثقل پایین. برای سادگی من قصد دارم به فرض بدون جرم میله با دو برابر توده ها در هر پایان است. (نگران نباشید, ما را به این نوع از عجیب و غریب درها در آزمایشگاه فیزیک.)

جارو به ماندن بر روی زمین به طوری که نیروی خالص در پایین جرم باید رو به پایین. اما به ماندن راست وجود دارد نیز باید یک شبکه رو به زور بالا جرم است. اگر من رسم نیروها در این دو توده ها ممکن است شبیه به این:

a red circul up top with arrow pointing up a slanted line connecting the upper red ball with a lower red ball and the...
تصویر: Rhett Allain

من کج جارو به سمت کمی بنابراین شما می توانید ببینید که این نیروی رو به بالا در بالای توده خواهد راست آن است. در حال حاضر برای بخش های سخت. چگونه نزدیک به زمین خواهد یک planetlike چیز باید به گونه ای باشند که خالص نیروهای این دو توده ها در جهات مختلف بکشید?

فرض کنید وجود دارد یک غول سنگ فضایی با جرم Mp در فاصله ثانیه بالاتر از سطح زمین. این بدان معناست که هر جرم m روی “جارو” دو گرانشی نیروهای وارد بر آن—با توجه به زمین (با روند نزولی ارزش m×g) و با توجه به این گوی. این نیروی گرانشی از زمین ثابت است اما اگر دیگر سیاره به اندازه کافی نزدیک است, آن را می توانید در بالا تودهای از پایین یک. شاید این تصویر و این معادلات را چیز روشن است:

two equations next to a diagram. First one reads Force of t equals mass times gravity plus G times the product of M and...
تصویر: Rhett Allain

این واضح نیست که چگونه این کار را انجام دهید فقط انتخاب یک ارزش برای اندازه سیاره است. من فرض کنیم که آن را به یک توده از 10تا 20 کیلوگرم است. (بله, که, کوچک برای یک سیاره در حدود یک هزارم جرم ماه—اما من می خواهم به آن را دریافت نزدیک به زمین است.) در حال حاضر ما می توانید طرح نیروهای گرانشی در بالا و پایین جاروب بسته به اینکه چگونه به دور این سیاره است. در نمودار زیر یک نیروی منفی به معنی یک توده را پایین کشیده شود به سمت زمین; یک نیروی مثبت به معنی آن کشیده می شود تا به سمت دیگر سیاره است.

دو چیز توجه کنید: اولین نیروها در بالا و پایین تقریبا مشابه—در این مقیاس از دو خط در بالای هر یک از دیگر. (شناور اشاره گر خود را بیش از این منحنی برای دیدن مقدار دقیق.) دوم خالص نیروی نزدیک به صفر با یک سیاره ارتفاع حدود 26 کیلومتر است. (در اینجا من با استفاده از کد پایتون را که نمودار اگر شما می خواهید امتحان کنید فرضیات مختلف.)

اگر من زوم با اجرای دوباره این محاسبه با کوچکتر تنوع در ارتفاع, من می توانید ببینید که در آن نیروهای در بالا و پایین جاروب باید نشانه های مختلف. در اینجا آنچه که به نظر می رسد مانند:

آن را چک کنید: در ارتفاع 26.089 متر (2.6089 e+4 متر در محور افقی) وجود دارد رو به پایین (منفی) نیروی پایین جاروب و رو به بالا (مثبت) اجرا در بالای جارو. رونق. که آن را انجام داد. متعادل کننده جارو.

اما صبر کنید. در حال حاضر ما این جسم بالاتر از سطح زمین است. من فرض کنیم که آن را در مدار اما در ارتفاع 26 کیلومتر آن در جو است. این به این معنی آن خواهد بود شخم از طریق هوا باعث عظیم بادها و دیگر عجیب و غریب, اختلال. همچنین, همه چیز در سطح زمین را به سختی می گیرند. اشیاء و مردم بیش از 1 متر خواهد بود تا به سمت این جاذبه مهاجم. زندگی خواهد خورد. اما حداقل شما حق خواهد بود که در مورد تعادل جارو.


بزرگ تر سیمی داستان
  • جلبک خاویار کسی ؟ آنچه ما می خواهیم غذا خوردن در سفر به مریخ
  • کد وسواس رمان نویس می سازد نوشتن یک ربات. طرح غلیظ
  • چگونه یک فضای مهندس ساخته شده خود را دوار تلفن همراه
  • چگونه برای به اشتراک گذاری فایل امن آنلاین
  • برف و یخ در برخواهد داشت آزار دهنده مانع برای خودروهای بدون راننده
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی