با تابستان در راه است و برخی از سواحل بازگشایی پس از COVID-19 خاموش شدن ناگهانی مردم خواهد شد به اقیانوس سرد در یک روز گرم. اما کسانی که تیره بخت به اندازه کافی برای مواجهه با غول دریایی Nemopilema nomurai (همچنین به عنوان شناخته شده Nomura را چتر دریایی) ممکن است مایل آنها باقی مانده بود در ساحل. در حال حاضر محققان گزارش در ACS’ , مجله پروتئوم پژوهش را شناسایی سموم کلیدی است که مخلوق سم کشنده به برخی از شناگران است.

موجود در آبهای ساحلی چین و کره جنوبی و ژاپن Nomura را چتر دریایی می تواند به رشد 6.6 قطر دارد و وزن آن تا 440 پوند است. این کرگدن نیش صدها هزار نفر از مردم در هر سال باعث شدید, درد, قرمزی و تورم و در برخی موارد حتی شوک یا مرگ. چتر دریایی زهر پیچیده است دم از سموم متعدد که برخی از آنها شبیه سموم موجود در دیگر موجودات زنده مانند مار و عنکبوت و زنبور عسل و باکتری است. Rongfeng Li پنگچنگ Li و همکاران می خواستم به تعیین که از بسیاری از سموم در چتر دریایی زهر در واقع باعث مرگ شود. پاسخ می تواند به دانشمندان کمک کند توسعه مواد مخدر برای مقابله با نیش عروس دریایی.

محققان دستگیر N. nomurai چتر دریایی در سواحل دالیان چین و جمع آوری شاخکهای خود که حاوی سم. آنها استخراج زهر پروتئین و آنها را از هم جدا به فراکسیون های مختلف با استفاده از کروماتوگرافی. با تزریق هر یک از پروتئین کسری به موش تیم شناسایی یکی که به کشته شدن حیوانات است. کالبد شکافی نشان داد آسیب به موش ها و قلب و ریه ها و کبد و کلیه ها. محققان با استفاده از اسپکترومتری جرمی برای شناسایی 13 سم مانند پروتئین ها در این کشنده کسری. برخی از چتر دریایی پروتئین ها مشابه بودند به مضر آنزیم و پروتئین موجود در مارها سمی, عنکبوت و زنبور عسل است. به جای هر یک سم کشنده بودن این احتمال وجود دارد که چند سموم در کنسرت به علت مرگ, محققان می گویند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im