قرار گرفتن در معرض آتش سوزی دود ممکن است در دراز مدت اثرات بهداشتی تحقیقات نشان می دهد.

ریک Rycroft/AP

سیاتل–بدترین استرالیا در تازه ترین جلسه از مواج آتش سوزی ممکن است نقشه کشی به یک آزمایشی اما اثرات طولانی مدت ممکن است فقط در ابتدا کارشناسان می گویند. به عنوان آتش سوزی افزايش شيوع و شدت با هر سال دانشمندان در حال ریختن زمان بیشتر و تحقیق در مورد اثرات مواج ابر دود ممکن است بر سلامت انسان. سه نفر از کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست (EPA), خدمات جنگل ایالات متحده و دانشگاه کالیفرنیا در دیویس مورد بحث برخی از این مخاطرات بهداشتی اینجا را امروز در یک سخنرانی در نشست سالانه انجمن آمریکایی برای پیشرفت علم (AAAS) که منتشر علم. در اینجا برخی از خانه:

چرا آتش سوزی دود بسیار خطرناک است ؟

مانند انواع دیگر دود از ساختمان آتش سوزی و یا حتی سیگار آتش سوزی دود حاوی مخلوطی از ذرات کربن مونوکسید و فرار از مواد شیمیایی. این اجزاء متفاوت بسته به چه مواد تغذیه شعله های آتش. دود از آتش است که از طریق سوزاندن سم بلوط و پیچک ممکن است اثری از مواد محرک از این گیاهان. دود سیگار همچنین می توانید انتخاب کنید تا مواد شیمیایی از پلاستیک و دیگر مواد ساخته شده در هنگام آتش سوزی سوختگی از طریق شهرستانها و یا تحولات مسکن می گوید: Wayne Cascio, یک متخصص قلب و عروق و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مرکز بهداشت عمومی و محیط زیست است.

تحقیقات بیشتری مورد نیاز است Cascio می افزاید: برای تعیین دقیق شرایط است که ممکن است کمک به بیشتر یا کمتر مضر دود. و در حالی که این مواد شیمیایی محتوای آتش سوزی دود ممکن است همیشه قابل ملاحظه ای متفاوت است از انواع دیگر از دود آتش سوزی یک نوع کاملا متفاوت از رویداد های طبیعت; دود می توانید سفر دور و سریع cloaking مناطق شهری در یک سمی پتو که می توان گاهی از فضا دیده می شود.

خطرناک ترین بخشی از آتش سوزی دود می گوید لیزا میلر ایمنی شناس در دانشگاه کالیفرنیا دیویس است که ذرات ماده است. آتش سوزی دود منجر حدود 40 درصد از ذرات ریز آلودگی در جو ما و این لکه کوچک از مواد جامد می تواند کوچکتر از 2.5 میکرون — ناچیز به اندازه کافی به انتقام ویران کردن در بدن انسان. “مواد این اندازه می تواند به آسانی وارد عمق ریه و خون” او می گوید.

چه ما در مورد سلامت طولانی مدت اثرات آتش سوزی دود?

آتش سوزی دود را افزایش می دهد شرایط تنفسی مانند آسم در کوتاه مدت وجود دارد اما محدود تحقیقات بر روی اثرات بلند مدت آن. پس از کالیفرنیا هومبولت آتش سوزی ویران هزار هکتار زمین در ماه ژوئن سال 2008 ارسال یک پتو از دود در سراسر کالیفرنیا میلر که سر به بیماری های تنفسی واحد در کالیفرنیا ملی پستانداران مرکز تحقیقات در دیویس دیدم فرصت برای مطالعه طولانی مدت.

پس از دود از آتش سوزی کاهش خواهد یافت و سپس دو بار در طول چند سال آینده میلر و تیم خود را ردیابی تغییرات در سیستم ایمنی بدن و عملکرد ریه در میمون ها در مرکز. در ابتدا میلر انتظار حیوانات به توسعه آسم یا دیگر شایع بیماری های تنفسی. اما به جای او شناسایی چیزی بیشتر موذی: پس از قرار گرفتن در معرض دود میمون نوزاد’ ریه ها سفت بافت تبدیل شدن به ضخیم تر و سفت و سخت تر از آن است که از میمون متولد سال بعد. بیش از ده سال بعد میمون متولد شده در دود هنوز هم غیر طبیعی کوچک و سفت ریه ها.

در دوران جوانی خود (حدود 3 سال برای یک میمون rhesus), میمون ها نیز نشان میدهد که سیگار کشیدن را تحت تاثیر قرار سیستم ایمنی بدن خود را, میلر می گوید: اگر چه اثرات کاهش یافته با سن. ایمنی بدن آسیب نیست محدود به یک نسل یا نه. به تازگی میلر انجام یک مطالعه مشابه در فرزندان از دود در معرض macaques و دریافتند که نوزادان جدید نشان داد نشانه هایی از همان تضعیف پاسخ ایمنی خود دود در معرض مادران بود نشان داد و در دوران جوانی خود.

البته وجود تفاوت معنی دار بین میلر میمون ها و انسان که ممکن است در معرض آتش سوزی دود. برای یک چیز, میمون صرف تمام وقت خود را در خارج در حالی که انسان ممکن است عقب نشینی در داخل خانه به منظور محدود کردن قرار گرفتن در معرض دود. هنوز “میمون ها ممکن است به عنوان یک نگهبان برای سلامت در معرض جمعیت,” او می گوید.

که بیشتر در معرض خطر است ؟

قابل پیش بینی افراد مسن و کودکان و زنان باردار است. این ترجمه به بیش از یک صد میلیون آمریکایی حدود یک سوم از جمعیت Cascio می گوید. این تعداد نیز به احتمال زیاد به رشد در آینده به عنوان جمعیت این کشور را افراد مسن را افزایش می دهد, آتش سوزی افزایش در شدت و بیشتر مردم حرکت به نیمه مناطق شهری که در آن فضاهای وحشی و شهرستانها ادغام.

افرادی که کار خارج از منزل و در اطراف آتش سوزی دود نیز در معرض خطر بالا می گوید: جو Dmitrovich یک فیزیولوژیست ورزشی و آتش سوزی آتش نشان با ایالات متحده خدمات جنگل. “Wildland آتش نشانان در حال گذراندن 100 روز در هر تابستان مبارزه با این آتش سوزی,” او می گوید. Dmitrovitch و همکارانش انجام داده اند تعدادی از مطالعات برای ارزیابی اثر دود سیگار بر روی بدن خود را. اگر چه تحقیقات در حال انجام مطالعات خود را در حال حاضر نشان داده است که بازنشسته wildland آتش نشانان هستند در معرض خطر بالاتر ابتلا به سرطان ریه و بیماری های قلبی عروقی.

چه اقدامات احتیاطی می تواند مردم را ؟

“هنگامی که دود inundates منطقه خود مردم باید سعی کنید به ماندن در داخل خانه” Cascio می گوید. “آیا ورزش به دلیل افزایش فعالیت بدنی خود را افزایش می دهد تعداد تنفس و در نتیجه خود را از قرار گرفتن در معرض دود. اگر شما دارای تهویه مطبوع باید آن را در حال اجرا پس از این فیلتر می تواند به بهبود کیفیت هوا در محیط داخلی.” او همچنین توصیه می کند که آگاهی از کیفیت هوا در محیط داخلی و همچنین در طول این زمان; که به معنی اجتناب از عود و شمع و به خصوص دودی پخت و پز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im